Co udělat ze 4 bílků?

Co udělat ze 4 bílků

Ze zbylých bílků můžete připravit výbornou majonézu nebo tatarskou omáčku. Také je můžete použít místo celých vajec k obalování řízků. Bílky nalijte do potravinové fólie pomazané olejem, zavažte do ranečku a uvařte ve vroucí vodě. Můžete je předem ochutit solí, pepřem, bylinkami, mletou paprikou apod.
Archiv

Jak zachránit sníh z bílků

Sníh je potřeba šlehat, dokud není hustý a jemný, ale nesmí téct. Jakmile tvoří špičky, které drží tvar, je ušlehaný. Sníh je nedostatečně našlehaný: K pevnému sněhu pomůže, když nejsou bílky studené. Těsně před šleháním do nich přidáme lžičku vody nebo citronové šťávy.

Co udělat z bílků na slano

Postup přípravy

Pomazánkové máslo našleháme vidličkou a přidáme tenké nudličky čabajky nebo salámu, velmi drobně nakrájenou cibuli a malinké kostičky kyselé okurky. Vychladlé bílky nasekáme nadrobno, přidáme k pomazánce a dochutíme solí a pepřem.

Jak dlouho vydrží bílek v lednici

Syrový bílek vydrží v lednici až 20 dnů, žloutek jen 2-3 dny. Nechlazené, nerozbité vejce můžete díky jejich přirozené imunní ochraně skladovat až 3 týdny, přičemž minimální trvalivost se počítá asi 28 dní od snůšky.

Jak využít bílky

Co s bílky, které vám zbyly Máme pro vás 5 klasických i neotřelých dezertůDort pavlova. Lehoučký a sladký tak akorát.Sněhová roláda. Přestože se tento efektní dezert připravuje nejčastěji z piškotového těsta, existuje také řada receptů na bezé rolády z vyšlehaných bílků.Ořechové sněhové sušenky.Makronky.Křehký koláč

Jak se dělají pusinky

Z bílků vyšleháme tuhý sníh, přidáme moučkový cukr a dál šleháme nad parou do zhoustnutí. Nádobu z horké vodní lázně odstavíme a šleháme, dokud bílková směs nevychladne. Zdobícím sáčkem vymačkáme na vymazaný, hrubou moukou vysypaný plech malé pusinky, které sušíme v mírně vyhřáté troubě asi 45 minut.

Proč nejdou vyšlehat bílky

Pokud se nedaří vaječný bílek ušlehat podle představ, napravit se to dá tím, že přidáte špetku soli a lžičku vody. Pak už to půjde samo!

Jak dlouho se Sleha sníh z bílků

V momentě, kdy po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný. Ideální našlehanost bílků nastává zhruba po 10 minutách šlehání.

Jak se vaří bílky

Bílky dáme do hrnečku, osolíme, přidáme trochu vody, několik kapek octa a malý kousek másla. Vaříme asi 4 minuty. Potom ho vyndáme a můžeme usekat jako přílohu k salátu, na obložené chlebíčky apod. Natvrdo uvařené bílky nezmodrají, když je pokapeme citronovou šťávou.

Jak zmrazit bílky

Ideální je, pokud co nejdříve umístíte bílek do vhodné nádoby, kterou můžete dobře uzavřít a uložit do mrazáku. Zmražený vaječný obsah, respektive vaječné bílky, můžete při teplotě -15 oC skladovat až 12 měsíců. Nižší teploty, při kterých je možné bílky skladovat déle, v domácnostech nebývají k dispozici.

Jak dlouho mohou být Zloutky v lednici

Aby žloutky neoschly

Zbylé žloutky dejte do čistého suchého hrníčku, lehce zakápněte chuťově neutrálním olejem, nebo zalijte trochou studené vody, a hrníček překryjte potravinářskou folií. Takto žloutky vydrží maximálně týden, ale doporučujeme je spotřebovat spíš do pěti dnů.

Jak se dělají kokosky

Spočívá v tom, že se do měkkého sněhu z bílků přilévá horký svařený cukr a následně se šlehá až do vychladnutí celé směsi. Horký sirup bílky zahřeje a pozmění jejich vlastnosti, takže výsledkem je sněhová hmota, která vás bude poslouchat na slovo a která se hodí pro nejrůznější cukrářské skvosty.

Jak udělat Krupavy sníh

Do bílků dejte špetku soli nebo kávovou lžičku vody a šlehejte zpočátku na nižší rychlost, aby se bílky napěnily a začaly nabírat vzduch. Na povrchu křupavé, uvnitř vláčné – takhle božsky chutná cukroví upečené z bílkového sněhu.

Jak Vyslehat bílky bez mixéru

Ručně Namasírujte si svaly, připravte si drátěnou metličku a adekvátně velkou mísu, rozklepněte do ní vejce a začněte šlehat. Úsilí zmenšíte, když mísu postavíte na utěrku nebo do hrnce, aby se nepohybovala. Metličkou šlehejte ze strany a odspodu, abyste do bílků dostali co nejvíce vzduchu.

Jak udělat sníh v robotu

Připravte si v robotu metlu na šlehání sněhu (má nejvíce drátů). Začněte šlehat na nejnižší rychlost, v momentě, kdy začnou bílky pěnit, přidejte špetku soli a zvyšte rychlost na nejvyšší. Šlehejte do požadované tuhosti, jak je psáno v odstavci o ručním šlehání.

Jak zahustit bílky

Na zahuštění sněhu používáme mletý kokos, ořechy, mandle, strouhanku a malé množství mouky. Do sněhu je jen lehce vmícháme, již společně nešleháme. Na plech tvary buď stříkáme sáčkem se zdobící trubičkou nebo nanášíme lžičkami.

Jak se dělá Pavlova

Troubu předehřejte na 150 °C. Vložte do ní Pavlovu, teplotu snižte na 120°C a pečte 80 minut. Během pečení troubu neotvírejte, dezert by splaskl. Hotovou Pavlovu nechte postupně chladnout v otevřené troubě.

Jak uchovat bílky

Skladování bílků

Pokud je využijete ještě během dne nebo nejpozději do následujícího dne, pak je stačí nechat pouze v ledničce. Avšak pokud je nestíháte zužitkovat, pak je zamrazte. Nemusíte se bát, jejich kvalitě to nijak neublíží. Při teplotě do mínus 20 stupňů Celsia vydrží až po celý rok.

Jak rychle rozmrazit bílky

Trochu jinak se rozmrazují samotné bílky. Aby šly lépe šlehat, tak je nechte rozmrazovat při pokojové teplotě. Pokud pospícháte, můžete zmrazená vejce rozmrazit uvnitř velmi dobře zavřeného sáčku pod studenou tekoucí vodou. Rozmražená vejce vydrží v lednici až dva dny.

Jak poznat zkažený Bílek

Je dobré sledovat také barvu bílku: Jakmile je nazelenalý, načervenalý nebo v něm plavou černé nebo zelené skvrnky, raději ho nejezte.

Proč nedávat vejce do lednice

Vajíčka by měla být uskladněna v lednici, kde se teplota pohybuje mezi 2 až 8 °C. Dát je můžete také na místo, kde teplota nekolísá a nepřekročí 18 °C, např. do spíže. Změny teploty vajíčkům nesvědčí, dveře lednice proto nejsou ideálním místem k úschově.

Jak udělat Mekke kokosky

Bílky se špetkou soli ušleháme skoro do tuha, přidáme cukry a ušleháme lesklý tuhý sníh. Pak opatrně vmícháme kokos a tvaroh. Lžičkou klademe na plech (pokrytý papírem na pečení) malé hromádky. Pečeme při 150 °C asi 15 minut dozlatova.

Jak se dělá sníh do Kremrolí

Ve vodní lázni šleháme v míse bílky s citronovou šťávou do pevného sněhu a po částech přidáváme cukr. Šleháme do pevného a vlažného sněhu; dokud se krystalky cukru zcela nerozpustí. Sněhem naplníme cukrářský sáček s ozdobnou špičkou a kremrole jím naplníme. Před podáváním pocukrujeme.

Jak oddělit žloutky od bílků

Prsty opatrně oddělíme poloviny skořápky od sebe. Provádíme to nad nádobou na bílky. Do jedné z polovin skořápky při naklonění opatrně přelijeme žloutek, přitom nám mezi prsty protéká bílek do zvolené nádoby. Znovu přelijeme žloutek zpět do druhé poloviny skořápky.

Jak se šlehat bílek ve vodní lázni

Jako první si připravte vodní lázeň. Do misky přendejte bílky s cukrem, postupně rozpusťte a míchejte. Poté šlehejte do úplného vychladnutí, naplňte zdobicí sáček a připravte si na plech pusinky. Ty pak stačí sušit v troubě na 110 °C cca 1,5 hodiny.