Co vidět v Dubaji zadarmo?

Co navštívit v Dubaji zdarma

10 tipů, jak si užít to nejlepší z Dubaje zdarmaDubajská fontána. SKUTEČNĚ NEVŠEDNÍ SHOW.Alserkal Avenue. OBJEVTE NEJLEPŠÍ GALERIE VE MĚSTĚAkvapark Aquaventure. BEZPLATNÉ NAROZENINOVÉ POTĚŠENÍ V DUBAJI.Historická čtvrť Al Fahidi.Pláže v Dubaji.Dubajské akvárium.Velbloudí dostihy.Plážový komplex The Beach.
Archiv

Co vidět v Dubaji za jeden den

Co vidět v Dubaji 10 zajímavých místBurj Khalifa – nejvyšší budova světa.Dubai Fountain – nejvyšší tančící fontána.Ski Dubai – lyžařský areál.Palm Jumeirah – umělý poloostrov.Dubai Mall – největší nákupní centrum.Aquaventure – obří vodní park.Dubajská poušť – přírodní rezervace.

Co výhodné koupit v Dubaji

Stejně jako v dalších arabských zemích se připravte na smlouvání. V Dubaji se vyplatí i nákupy elektroniky, parfémů, oblečení, nebo koření – to výhodně pořídíte například na trhu Spike Souk.

Co Neminout v Dubaji

Přinášíme vám ta nejzajímavější místa, která byste měli v tomto úchvatném městě navštívit.Burj Khalifa. OBJEVTE VSKUTKU JEDINEČNÝ VÝHLED Z VÝŠKY.Nákupní centrum Dubai Mall. NOVÁ DEFINICE NAKUPOVÁNÍDubajská fontána.Ostrov Palm Jumeirah.Dubajský záliv – Dubai Creek.Promenáda a pláž u JBR.Pláž Kite Beach.Dubai Marina.

Jak je to s alkoholem v Dubaji

V Emirátu Sharjah je alkohol prakticky všude zakázaný a nedá se ani nikde koupit. Naproti tomu v Ajmanu a Ras Al Khaimah je dostupný téměř všude, za dobré ceny a bez licence. Pro osoby nemuslimského vyznání platí při dovozu omezení v podobě 2 litrů alkoholu na osobu.

Jak cestovat po Dubaji

Dubajskou hromadnou dopravu tvoří metro, tramvaje a autobusy společnosti RTA (oficiální web), přičemž jízdenku platnou na všechny druhy MHD zakoupíte v podobě karty Nol, která je k dispozici ve čtyřech různých variantách: Červená karta – jednorázová karta, kterou můžete využít až na 90 dnů a maximálně 10 jízd.

Kdy jsou slevy v Dubaji

Super levné nákupy jsou již tradičně spojovány s měsícem lednem, kdy se v Dubaji koná velký nákupní festival (Dubai Shopping Festival). Už na tak levné zboží obchodníci poutají tisíce nakupujících z celého světa ještě dalšími neodolatelnými slevami.

Co je typické pro Dubaj

Jednou z nich je nejvyšší budova světa – slavná Burj Khalifa. Mezi další patří obchodní centra Mall of the Emirates a Dubai Mall, hotel Burj Al Arab přezdívaný Plachetnice, Jumeirah Beach Hotel ve tvaru mořské vlny či přepychový hotel The Atlantis. Dubaj je město stvořené pro nákupy.

Proč jet do Dubaje

Dubaj vám nabídne hned několik nej. Hlava se vám zatočí při pohledu na nejvyšší budovu světa – Burj Khalifa, vysokou 828 m, peněženku provětráte v Dubai Mall – největším obchodním centru světa a velkolepost orientální architektury vás okouzlí během prohlídky impozantní mešity šejka Zayeda v Abu Dhabi.

Co se nesmi dovazet do Dubaje

Zakázán je dovoz či průjezd přes SAE (včetně tranzitu na letišti) se zbraní, střelivem (včetně prázdné munice), pomůckami pro tělesnou ochranu typu neprůstřelných vest a dalšími pomůckami jako čistící souprava ke zbrani, opasek s pouzdrem na zbraň, pouta a další vojenský či policejní materiál.

Co koupit na letišti v Dubaji

Nakupujte za nižší ceny módu luxusních značek jako Bulgari, Chanel, Carolina Herrera a další, a také oblíbených módních řetězců jako H&M. Zásobte se kosmetikou nebo si pořiďte nový fotoaparát či telefon za ceny, které v běžných obchodech nenajdete.

Jak platit kartou v Dubaji

V obchodech je možné platit i kartou Visa Electron. Při otázce, v jaké měně má být platba kartou zrealizována doporučujeme vždy zvolit možnost přepočtu na domácí měnu Dirham. Při sjednávání slev je výhodnější platit v hotovosti av dirhamů. Při sjednávání slev je výhodnější platit v dirhamech av hotovosti.

Jak se oblékat v Dubaji

Dubaj je proslulá svou kosmopolitní atmosférou, je ale důležité se s úctou k místním zvykům na veřejnosti oblékat slušně tak, abyste neměli odhalené břicho a ramena. Pokud plánujete strávit celý den na pláži, určitě si zabalte své oblíbené plavky a bikiny, jen si nezapomeňte přibalit také něco na následné zahalení.

Jak se levné najist v Dubaji

Jak se najíst levně

Nejlevnějším způsobem obživy je nákup potravin na tržištích nebo v obchodních domech typu Carrefour. Těch je v Dubaji hned několik, jeden větší leží třeba v obchodním centru Mall of the Emirates. Produkty mají obal s anglickými nápisy. Ochutnat můžete tradiční jídla v pouličních stáncích.

Jak se oblékat v SAE

Na veřejností by nemělo být odhalováno příliš mnoho kůže, alespoň ramena a kolena by měla být zakrytá. Ženy by si měly dát pozor, aby jejich halenky nebo košile nebyly příliš hluboko vystřižené. Nevhodné jsou minisukně, přiléhavé kalhoty, šaty odhalující záda, úzké nebo průhledné oblečení.

Kdy je nejtepleji v Dubaji

Nejpříjemnější teploty kolem 25 °C panují v moři během dubna, října a listopadu.

Jakou kartou platit v Dubaji

Platit lze také platebními kartami, běžně používané jsou AmericanExpress, MasterCard, nebo Visa.

Jaké jsou zásuvky v Dubaji

V Emirátech se používají zásuvky britského typu, to znamená se třemi kolíky. Pro nás Evropany je tedy nutné pořídit si adaptér. Pokud si jej nedovezete z domova, můžete se spolehnout na to, že jej zakoupíte v nejbližším obchodě či obchůdku.

Co je za menu v Dubaji

Měna SAE je emirátský dirham (AED). Jeden AED má 100 filsů. Bankovky této měny jsou v hodnotě 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 dirhamů a mince v hodnotě 1 dirham, nebo 50, 25, 10 a 5 filsů. Hlavní místní bankou je Emirates Bank International.

Co se nesmí dovážet do Dubaje

Zakázán je dovoz výrobků z vepřového masa, pornografických či erotických materiálů (týká se videozáznamů, knih a časopisů) a materiálů, které by mohly být považovány za pomůcky pro šíření jiného než muslimského náboženství.

Jak je drahý jidlo v Dubaji

Kolik co stojí

Nákup potravin v supermarketech je o něco dražší než u nás. Orientační ceny v supermarketech jsou: chleba cca 4 AED, 1kg ryb od 12 AED, 1kg pomerančů nebo rajčat od 7 AED, 1,5 l balené vody cca 2 AED, 2 l Coca-Coly 5 AED, 0,75 vína cca 75 AED atd. Ubytování hlavně v Abu Dhabí a Dubaji je velice drahé.

Kdy je nejlepší jet do Dubaje

Vhodným obdobím pro návštěvu jsou proto jarní měsíce březen až květen, a podzimní měsíce říjen až prosinec, kdy teploty nedosahují extrémních hodnot, ale jsou stále dostačující (kolem 30 stupňů) pro trávení dní na pláži i pro poznávání měst. Mimo to se v tuto dobu koná mnoho zajímavých akcí.

Co je za moře v Dubaji

Město Dubaj se dělí na dvě části Dubajským zálivem, který je často mylně popisován jako řeka, ale je výběžkem Perského zálivu.

Kde vymenit penize do Dubaje

Kde vyměnit peníze

Mnohem lepší je vsadit na klasické směnárny po městě nebo v bance. Počítejte také s tím, že z pohledu kurzu bude výhodnější výměna amerických dolarů na emirátský dirham než to samé s eury. Ostatně těmito měnami můžete v zemi platit jen výjimečně, takže směnu na tamní dirham rozhodně proveďte.

Kdy je v Dubaji nejchladněji

Voda v moři je nejteplejší v létě, kdy běžně přesahuje 33 °C, takže vás moc nezchladí, byť oproti vzduchu je zhruba o 10-20 °C chladnější. Naopak nejstudenější je Perský záliv v lednu a únoru, kdy má voda jen zhruba 20 °C. Nejpříjemnější teploty kolem 25 °C panují v moři během dubna, října a listopadu.