Co vyrobit z krabice od mléka?

Jak využít krabice od mléka

Tetrapak nápojové kartony můžete vyhodit do oranžového kontejneru. Lze odvézt do sběrného dvora. V některých obcích je možné krabice od mléka vyhodit do kontejneru na plast nebo papír, které jsou označeny oranžovou nálepkou.
Archiv

Kam se háže krabice od mléka

Krabice od nápojů patří do oranžové popelnice

V dnešní době se nápojové kartony používají nejen na mléko, ale například také na džusy, krabicové víno, mošty a další podobné tekutiny. Na jednu běžnou domácnost tím připadá skutečně dost odpadu, který pokud se správně nevytřídí, zbytečně zamořuje naši planetu.

Co vyrobit z krabice pro děti

Ovšem jinak si můžeme z kartonových krabic vyrobit různé police, skříňky, organizéry, ale i rámečky na fotografie, různé herní atrakce a výrobky pro děti, dokonce i masky a mnoho jiného. A pokud zrovna nemáte doma krabice „nasyslené“ v dostatečném množství, lze si je snadno a zdarma pořídit.

Jak vyrobit Lampion z krabice od mléka

Nahoře krabice udělejte malé otvory na uši, které uděláte z provázku, tkaničky nebo třeba drátěného ramínka. Na dno tavnou pistolí nebo voskem připevněte čajovou svíčku (i více). Máte-li LED světýlko, podlepte jej oboustrannou páskou. Použít můžete i v hračkářství koupenou tyčku na lampiony se světýlkem.

Jak otevřít krabici od mléka

Krabicovým uzávěrem Tetrapack hermeticky uzavřeme všechny krabicové nápoje, mléko, džus i víno. Ostrý hrot nálevky přiložíme na víčko krabice v širší hladké ploše a mírným úderem dlaně prorazíme malý otvor. Nálevkou mírným tlakem otáčíme doprava a ostrou frézkou vykrojíme až po silikonové těsnění.

Kam s nápojovými kartony

Kam patří Nápojový karton se třídí do žlutých 1 100 l sběrných kontejnerů, nebo se dá odnést na sběrný dvůr.

Kam s Napojovymi kartony

Pokud vyhodíme nápojové kartony zmáčknuté, lépe se využije objem sběrné nádoby. Sešlápnuté nápojové kartony můžeme třídit již doma do speciálních tašek. Nejčastěji se setkáme s nápojovými kartony v podobě obalů od mléka a mléčných výrobků nebo džusů.

Co vyrobit z krabice od bot

Zbyla vám krabice od bot Budete se divit, co se z ní dá všechno vytvořitŠperkovnice. Tento kousek nadchne zejména malé princezny, které vám s tím mohou i pomoci.Stojánek na tužky.Přihrádka do koupelny.Rámeček na fotku.Bludiště pro děti.

Jak spojit karton

Současné technologie nabízí několik způsobů uzavírání kartonů mezi něž patří dva srovnatelné způsoby a to lepení páskou (více informací získáte v sekci „Lepící pásky“) a nebo uzavírání kovovou sponou pomocí sešívačky kartonů, tzv. „sešívání“. Pro malé a střední firmy to jsou dva nejpoužívanější způsoby.

Jak rychle vyrobit lampion

Lampion z krabice od mléka, PET lahve nebo plechovky

Nejdříve vystřihněte dno a zbytek krabice pojměte například jako domeček. K pomalování kartonu se skvěle hodí akrylové barvy. Vystřihněte okna a dveře a zevnitř nalepte pauzovací papír. Dno můžete nechat otevřené nebo zavřít pauzovacím papírem.

Jak vyrobit s detmi lampion

Do mističky od svíčky uděláte dvě dírky a poté ji ke krabičce od sýru připevněte pomocí drátku. Pokud nechcete dávat svým dětem pravé svíčky, můžete použít LED svíčky, se kterými nehrozí, že by lampion při průvodu vzplanul. LED svíčku doporučujeme upevnit oboustrannou lepící páskou na dno spodní části krabičky.

Jak se vyrábí trvanlivé mléko

Trvanlivé mléko je zbavené všech bakterií

Na jednu až dvě vteřiny se mléko ohřeje na teplotu alespoň 135 stupňů Celsia. Takovou teplotu žádné bakterie nepřežijí.

Kam vyhodit krabici od džusů

V některých částech ČR se třídí nápojové kartony společně s papírem. Třídění nápojových kartonů společně s plasty je pro mnoho občanů ČR běžnou praxí. Pokud vyhodíme nápojové kartony zmáčknuté, lépe se využije objem sběrné nádoby. Sešlápnuté nápojové kartony můžeme třídit již doma do speciálních tašek.

Kam s platy od vajec

Obaly od vajíček a toaletní ruličky

Tak jak teda Pravda je taková, že dřív se obaly od vajec a ruličky z papíru opravdu netřídily, když jsou vyrobené z předtím recyklovaného papíru nižší kvality. Před několika lety sa ale změnily zákony a už i takové papírové výrobky patří do tříděného, tedy modrého kontejneru.

Co patří do žlutých kontejnerů

Žlutý kontejner na plasty

Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů.

Kam patří krabice od džusů

Kam co patří

PATŘÍ NEPATŘÍ
NÁPOJOVÝ KARTON krabice od mléka a mléčných výrobků, džusů i vína (tento odpad patří do kontejneru na plasty) obaly od vajíček, kartonové krabice
TEXTIL suché a čisté oblečení, obuv, roztrhané látky

Jak potáhnout krabici látkou

krok: potáhněte víko

Pak nastřihněte z bavlněné květované látky obdélník, který pokryje celé víko a ještě zbyde na ohnutí látky dovnitř víka. Látku položte na kožešinu a kancelářskou sešívačkou připevněte v okrajům víka. Látku, zahnutou dovnitř víka, přilepte lepidlem.

Jak ozdobit papírovou krabici

Možností je hned několik, potáhnout krabici látkou, balicím papírem, zbytky tapet nebo můžete zkombinovat tyto techniky s některými doplňky jako jsou korálky, sušené či umělé květiny.

Čím lepit karton

Silikonové lepidlo

Vedle papíru slepí i pěnovku, karton a plast.

Co se dá udělat z kartonu

Z kartonových krabic si můžete vyrobit užitečné věci do domácnosti. Tak proč je vyhazovat, když nám mohou ještě skvěle posloužit a ušetřit peníze Vyrobte si z kartonových krabic skříňku na kosmetiku, držák na knihy či mobil, rozdělovač ponožek, rámečky na fotografie a mnoho dalšího.

Jak si vyrobit lampion

Kromě pečícího papíru si připravte také barevný papír o stejných rozměrech. Do barevného papíru vystříhejte různé tvary a poté oba papíry přilepte k sobě a máte hotovo. Až bude lampion hotový, bude těmito tvary procházet světlo od svíčky.

Jak vyrobit lampion z balonků

Začněte na balonek systematicky vrstvit papírové kousky tak, aby se mírně překrývaly, na každý kousek vždy naneste rozředěné lepidlo. Postupujte kolem dokola balonku, až je celý jeho povrch pokrytý. Vynechejte pouze místo kolem uzlíku. Přidejte další vrstvu papírových kousků, postupujte kolem dokola, opět jako předtím.

Co se vyrábí z mléka

Mléko se zpracovává na mléčné výrobky jako jsou smetana, máslo, jogurt, sýr, syrovátka, laktóza, sušené a kondenzované mléko a mnoho jiných potravinových přísad a průmyslových produktů.

Jak se dělá polotučné mléko

A co se týče úpravy množství tuku, tak to znamená, že v mlékárně nejprve z mléka oddělí smetanu, vznikne tak mléko odstředěné, do kterého se pak smetana dle potřeby zamíchá. Podle jejího množství pak vznikají mléka plnotučná (3,5 -5% tuku), polotučná (1,5 – 1,8% tuku) a nízkotučná či odstředěná (do 0,5 % tuku).

Kam vyhodit krabice od banánů

Odneste je do modrého kontejneru

Jako první vás asi napadne modrý kontejner. Odtud papír putuje k dalšímu dotřídění a následné recyklaci. Trápit vás nemusí ani to, že na krabici zbyly kusy lepicí pásky. Ta recyklaci nebrání.