Co udělat před jizdou autoskola
Kontrola vozidla před jízdou Kontrola prostoru pod motorem. zkontroluji, jestli nevytekla z motoru nějaká kapalina. Kontrola znečištění vozidla. Kontrola stavu karoserie (ostré hrany, koroze atd.) Očištění střechy od sněhu a ledu.
Archiv
Co kontrolujeme pod kapotou auta
Auto má pod kapotou pět nádob. K čemu jsou a jak je kontrolovatKontrola motorového oleje. Při měření postavte auto na vodorovnou plochu a nechte motor vychladnout.Kontrola brzdové kapaliny.Kontrola chladící kapaliny.Kontrola kapaliny do posilovače řízeníKontrola kapaliny do ostřikovačů
Co zkontrolovat před jizdou autoskola motorka
Před jízdou zkontrolujeme všechny prvky mechanického převodu a upevnění brzd (páčky, lanka, lanovody, páky klíčů, záchyty reakce brzd), u kotoučových brzd stav kotoučů a brzdových třmenů a správnou funkci nejprve přední, pak zadní brzdy (nejlépe při pomalé jízdě po rozjezdu).
Co kontrolovat v autě
Co kontrolovat na vozidle, než vyrazíte na cestuBrzdy.Jak kontrolovat stav oleje.Kalkulačka povinného ručeníPneumatiky.Vzduchový filtr.Kapaliny.Čistota automobilu.
Archiv
Na co se může zeptat komisař při jízdě
Na co se komisaři ptají
Hodně se ptají například na pojistky: jak je rozeznáváme a jakou zvolit, když nemáme stejnou hodnotu – nižší, nebo vyšší V učebnicích stojí, že pojistky rozeznáme podle barev, to není podle některých komisařů úplná odpověď. Je nutné říci, že jejich hodnota se uvádí v ampérech.
Co vše udělat před jizdou
Při obchůzce vozidla před jízdou sledujeme:Prohlídkou v motorovém prostoru kontrolujeme a dle potřeby doplňujeme:Kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách a kontrola hloubky drážek dezénu pneumatik.Postup při výměně kola.Kontrola množství oleje v motoru a způsob jeho doplňování
Co udělat před jízdou
Před každou jízdou
Před odjezdem aspoň obejděte auto a pohledem zkontrolujte pneumatiky, stav oleje si ověřte minimálně každých 5000 km, dochází k uvolnění hadiček nebo ucpávek. Měli byste mít dost kapaliny v ostřikovačích a občas je dobré zkontrolovat také podvozek, jestli je v pořádku.
Co udělat před jizdou
Kontrola vozidla před jízdou.Kontrola motorového prostoru:Kontrola kol a pneumatik:Kontrola technické platnosti auta.Čistota skel a světlometůPovinná výbava vozidla.Kontrola světel na vozidle.Doklady potřebné k řízení vozidla.
Jak zkontrolovat motorku před jízdou
Po zapnutí zapalování prověříme funkčnost kontrolek, klaksonu a zmáčknutím zkontrolujeme spojku a přední i zadní brzdu. Spojka musí jít stlačit bez problémů nadoraz, brzdová páčka musí klást citelný odpor při větším stlačení. Otočením řídítek na „plný rejd“ do obou stran vyzkoušíme řízení, a také upravíme zrcátka.
Na co si dát pozor při koupi auta
Co zkontrolovatvšechny doklady k vozidlu (včetně servisní knížky, původní kupní smlouvy atd.)všechny identifikátory (VIN, číslo karoserie, číslo motoru)prověření ve všech databázích kradených aut.vizuální prohlídka interiéru (ošoupaný volant, pedály, sedačky, švy na přístrojové desce v místech, kde je airbag…)
Jak se uklidnit před zkouškou z autoškoly
Na začátku autoškoly se více či méně bojí každý, ať už rozjezdů, křižovatek, řazení nebo instruktorů. Nenechte se však lapit do svých černých představ a fantazií. Naberte sebevědomí a udělejte první krok, určitě budete mile překvapeni. Myslete pozitivně a najděte si v řízení radost.
Jak zvládnout závěrečné zkoušky v autoškole
Klíčem ke zvládnutí jízd je tak nejen dobrá znalost pravidel silničního provozu, ale také zdravá míra sebevědomí, klidu, pokory a předvídavosti. Pokud váš výcvik v autoškole byl kvalitní a zachováte klidnou hlavu, jízda bude jistě úspěšná! Snažte se, aby vaše závěrečná jízda byla max. bezpečná a nemáte se čeho obávat.
Co udělat jako prvni v autě
Nastartování vozidla
Nejdříve dáte levou nohu na spojku, poté vsunete klíček do zapalování a otočíte s ním do polohy, při níž se vám rozsvítí kontrolky na palubní desce. Startovací proces dokončíte tak, že klíčkem otočíte ještě o jednu polohu dál.
Jak správně nastartovat auto
Postup při startování vozidlasešlápneme pedál spojky (levá noha) až na podlahu.zkontrolujeme, zda je řadící páka v neutrální poloze.zasuneme klíček do otvoru spínací skříňky.pootočíme klíčkem do pozice 1.počkáme než zhasne kontrolka žhavení (pouze u vznětových motorů při teplotách pod 5°C)pootočíme klíčkem do pozice 2.
Jak zkontrolovat motorku
Motocykl si důkladně zkontrolujte po stránce mechanické, ověřte si funkčnost přístrojů a ovládacích prvků, zkontrolujte opotřebení brzdové soustavy, podvozku či pohonného ústrojí (řetězu popř. řemenu, kardanový pohon je většinou bezproblémový a hlavně vizuálně nezkontrolovatelný).
Jak kontrolovat hladinu oleje u motorky
Kontrola množství oleje není složitou operací, osvojte si tento postup: – Zkontrolujte správnou hladinu motorového oleje. Hladinu zjistíte buď průhledem ve víku motoru, nebo pomocí měrky zašroubované do plnícího otvoru. Hladinu oleje kontrolujte u teplého motoru, cca 5 minut po vypnutí.
Co je třeba udělat při koupi auta
Čerstvě zakoupený ojetý vůz většinou potřebuje odbornou péči, a proto jej nechte překontrolovat v odborném servisu. Ojeté vozidlo vyžaduje alespoň výměnu základních kapalin a případně i výměnu rozvodů. Doporučeno je také zkontrolovat stav pneumatik a zda odpovídají ročnímu období (zimní vs. letní pneumatiky).
Na co se ptát v bazaru
Na co se zeptat, když kupujete ojetý vůz 5 nejdůležitějších otázekJaký je skutečný rok výrobyNebylo číslo VIN nějak upravenoJe vozidlo bez právní vadyBylo vozidlo bouranéJe vůz v dobrém technickém stavu
Na co si dát pozor při závěrečné zkoušce
V první řadě na rychlost jízdy, přednost zprava, chodce na přechodech a cyklisty. Vedle toho se pozorně dívejte na přejezdech – i když máte dobrý výhled, instruktor musí vidět, že otáčíte hlavou. Nezapomeňte dát vždy včas a správně blinkr. Buďte také připraveni na to, že u většiny jízd budete muset zaparkovat.
Jak se uklidnit před zkouškou
Důkladné prokysličování mozku je přitom nejen před samotnou zkouškou, ale i během ní velmi důležitý úkon. Dýchejte proto zhluboka. Na škodu není ani drobný pohyb – procházka na vzduch, vyšlápnutí schodů, posilování s antistresovým balónkem nebo třeba jen pár dřepů a protažení těla.
Jak se rozjíždět s autem
Nejdůležitější je nastartovat
Zásadní je ještě předtím, než řidič uchopí řadicí páku, aby sešlápnul spojku k podlaze. Startuje se totiž se sešlápnutou spojkou. Se zařazeným neutrálem musí řidič pomalu uvolnit spojkový pedál a pak zařadit, co potřebuje, tedy buď zpátečku, nebo jedničku s nově sešlápnutou spojkou.
Jak dlouho nastartovat auto
Nutných je alespoň 15 minut plynulé jízdy. Dobíjí-li alternátor baterii správně, měl by pak být stav jejího nabití vyšší než před startem.
Proč Startovat se spojkou
Proč je ale nutné sešlapávat spojku i při vyřazení na neutrál Je to jednoduché. Sešlápnutím spojky dojde k rozpojení v rámci převodovky a v tu chvíli je startování mnohem jednoduší, a to z hlediska menší námahy jak pro startér, tak i pro akumulátor. Zvláště, pokud mluvíme například o studených zimních startech.
Jak poznat špatné tlumiče na motorce
Jak se pozná na motocyklu vadný zadní tlumič. Extrém je, když tlumič úplně vyteče a pak zadek skáče jen na pružině. Když po stlačení jde nahoru bez zpomalení, je tlumič naprosto nadranc.
Jak poznat špatnou Řetězovku
Poznat že řetěz je opotřebovaný a je nutná výměna lze poznat vcelku jednoduše. Pohledem poznáme zda není řetěz nepravidelně vytahaný (nepravidelný průvěs), má boční vůli v článcích a za jízdy můžeme cítit šustění, vrzání i škubání. Nejčastěji to je cítit ve stupačkách. O-kroužky jsou zpuchřelé a propouštějí mazivo.