Co znamená česká distribuce?

Co znamená u telefonu EU distribuce

Evropská distribuce tedy znamená, že mobilní telefon byl primárně určen pro některou ze zemí EU (může to být jakákoliv ze zemí).
Archiv

Jak poznat že je telefon z české distribuce

Re: Primitivní spolehlivý způsob, jak poznat CZ distribuci

Krom renomé prodejce se všude (i zde) doporučuje leda tak zda je systém v češtině, zda to má záručáky, jak je prefixováno CID a něco s bootem. O prostém zavolání výrobci, čehož je schopný i největší laik, se kupodivu nikdo nezmiňuje.

Po jaké době si koupit nový telefon

Podzim je perfektní dobou pro nákup mobilních telefonů

Pak byste měli vědět, že na podzim se vám k těmto nákupům nabízí nejvhodnější příležitost. Právě podzimní měsíce vám umožní pořídit si nový mobil s výraznou slevou. Je to tím, že právě od konce prázdnin míří na pulty našich obchodů tzv. dotované mobilní telefony.

Jaký telefon koupit 2023

Jaký mobil s androidem vybrat dle srovnáníVítěz srovnání Doporučujeme. Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512 GB. Přečíst recenzi Orientační cena 39 500 KčNejlepší cena-výkon. Doporučujeme. Google Pixel 7 8GB/128GB. Přečíst recenzi Orientační cena 17 500 KčPro nenáročné Doporučujeme. Poco X4 Pro 5G 6GB/128GB.

Jaký je rozdíl mezi českou a evropskou distribucí

Většina produktů, které nabízíme v našem e-shopu, je nakoupena přímo na území České republiky prostřednictvím tuzemských distributorů. Naproti tomu produkty s označením „EU Distribuce“ jsou nakoupeny v jiné zemi Evropské unie, například v Německu, Rakousku, Francii, Polsku apod.

Na co si dát pozor při koupi telefonu

Trvejte na osobním setkání, kde se můžete telefon prohlédnout. Pokud se nepodepíše smlouva a nepředají se peníze, pořád se dá couvnout. Chtějte dopředu IMEI číslo (u dual SIM telefonů jsou IMEI čísla dvě). Dopředu si u Policie ČR můžete ověřit, že telefon není v databázi kradených přístrojů.

Jak zjistím že je telefon kradený

Databázi odcizených mobilních telefonů (stejně jako odcizených vozidel, osobních dokladů a dalších) najdete na webových stránkách MV ČR – www.mvcr.cz/mobily. Tato služba povede k minimalizaci krádeží mobilních telefonů. Pro nového majitele bude tak zablokovaný přístroj bezcenný.

Jak dlouho by měl vydrzet mobil

Mobilní telefon bez problémů vydrží tři až pět let (něco z čeho výrobci ani operátoři moc radost nemají) ale výměnu může uspíšit poškození – od poškrábání až po rozbití skla, těla, konektorů, mechanických tlačítek – vždy tam máte možnost zvážit opravu vs pořízení nového.

Jaký telefon do 8000 Kč

TOP 20 mobilních telefonů do 8 000 Kč – červenec 2023OnePlus Nord 2T 5G 8GB/128GB. HodnoceníXiaomi 11T Pro 8GB/128GB.Samsung Galaxy A54 5G A546B 8GB/128GB.Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8GB/256GB.Motorola Edge 30 8GB/128GB.POCO X5 Pro 5G 8GB/256GB.Samsung Galaxy A34 5G A346B 8GB/256GB.Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6GB/128GB.

Co je lepší Samsung nebo Xiaomi

Celkově se Samsungu lépe daří s ostřením, což mimochodem vymazává jakoukoli výhodu makro snímače u Xiaomi – jeho nízké rozlišení Samsung jasně trumfne. Velkým lákadlem Xiaomi jsou snímky z hlavního foťáku s rozlišením 108 megapixelů.

Co znamená Produkt je lokalizovaný pro CZ

Jedná se o označení pro tzv. „evropskou“ distribuci. Co to pro vás vlastně znamená a plynou z toho nějaké výhody Většina produktů, které nabízíme v našem e-shopu, je nakoupena přímo na území České republiky prostřednictvím tuzemských distributorů.

Co je UK distribuce

Tím, že prodávají telefony dovezené ze zahraničí, se prodavač vůbec netajil – ostatně na krabici s modelem 6300 bylo zcela jasné označení UK – tedy telefon byl původně určen pro britský trh. Prodavač nás zcela korektně upozornil, že pokud si telefon zakoupíme, reklamovat jej můžeme pouze u nich.

Na co si dát pozor při koupi telefonu z druhé ruky

Nesmí být blokovaný na české číslo, vložte do něj SIM kartu a zkuste zavolat. Zkontrolujte ho vizuálně, neměl by být obouchaný a někde prasklý Zkontrolujte kondici baterie, měla by být minimálně 80 % (Nastavení – Baterie – Kondice baterie)

Jaký si koupit telefon

Nejlepší mobily dle srovnání

Hodnocení Produkt
Top 1 Vítěz srovnání Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512 GB Přečíst recenzi
Top 2 Top cena-výkon Google Pixel 7 8GB/128GB Přečíst recenzi
Top 3 Pro nenáročné Poco M5s 4GB/128GB Přečíst recenzi
Top 4 Nejlepší iPhone Apple iPhone 14 Pro Max 512 GB Přečíst recenzi

Co dělat když se zablokuje mobil

Zablokované telefony s Androidem

Taková ochrana bývá přes gesto ruky nebo přes heslo, které není snadné zjistit. V takovém případě se zkuste na počítači přihlásit pod svůj Google účet a použít nástroj „Najdi moje zařízení“. Dokáže odblokovat či zablokovat telefon nebo jej v případě nouze uvede do továrního nastavení.

Jak najít telefon podle čísla zdarma

Vyhledání telefonu podle čísla je možné pouze přes operátora

Sledování telefonu je totiž ve spoustě států, včetně Česka, nelegální. Nejenže tak neexistují žádné stránky nebo aplikace, které by vám vyhledání telefonu podle čísla umožnily, ale není to ani v moci Policie České republiky.

Jak často měnit baterií v mobilu

Baterie je bohužel pouze spotřební část telefonu. I když telefon nebudete používat, baterie bude pomalu ale jistě odcházet do věčných lovišť. Proto výrobci garantují její záruku většinou kolem 6 měsíců. Průměrná životnost baterie pak činí přibližně 2 roky.

Jaká je životnost baterie v telefonu

Nabíjíte-li každý den až dva, odpovídá to zhruba 1,5 – 2,5 rokům užívání, ale je to individuální, protože životnost baterie ovlivňuje spousta faktorů. Maximálně by pak měly vydržet zhruba 1 000 nabíjecích cyklů, dokud ta výdrž není ještě tak žalostná.

Jaký mobil do 10 000

Nejlepší telefony do 10000 Kč v kostceDo 10000 Kč: Nothing Phone (1)iPhone do 10000 Kč: Apple iPhone 11.Fotomobil: Google Pixel 6a.Herní mobil: Xiaomi Black Shark 4.Odolný telefon: Umidigi Bison GT2 / Pro.Do 9000 Kč: Realme GT2.Alternativa: OnePlus Nord 2T.Do 8000 Kč: Samsung Galaxy A53 5G.

Jaký telefon do 10 000

1) Nejlepší telefon do 10 000 KčNothing Phone (1)Xiaomi 12 Lite.Google Pixel 6a.Realme GT 2.Google Pixel 6a.Motorola Edge 30.Umidigi Bison GT2 5G.Nokia XR20.

Jaký chytrý telefon koupit

Nejlepší mobilní telefonyApple iPhone 14 Pro Max 128GB. 96 % 27 recenzíSamsung Galaxy S23 Ultra S918B 12GB/512GB. 93 % 61 recenzíGoogle Pixel 7 Pro 5G 12GB/128GB. 100 % 2 recenzíXiaomi 13 Pro 12GB/256GB. 98 %Samsung Galaxy Z Fold4 5G 12GB/256GB. 73 %Apple iPhone 13 mini 128GB. 95 %OnePlus 11 5G 16GB/256GB. 98 %

Proč je Apple lepší než Samsung

Výrazným rozdílem je fakt, že společnost Apple jako jediná firma vyrábí jak hardware (iPhone,iPad,iPod), tak software (iOS, macOS,watchOS). Jedná se o uzavřený systém oproti Androidu, přičemž Apple má tímto způsobem dobrou kontrolu nad tím jak systém funguje na produktech, které prodává.

Jak vyzkoušet iPhone

Aplikace se nazývá Phone Diagnostics a stáhnete ji z App Storu pomocí tohoto odkazu. Aplikace je zdarma a funguje téměř dokonale. Můžete si pomocí ní vyzkoušet snad veškeré systémy, kterými iPhone disponuje. Ať už se jedná o test displeje, tak například test Wi-Fi, Bluetooth, Touch ID a další.

Jak zjistit jestli je telefon kradený

Zda je mobilní telefon evidován jako odcizený a jeho provoz je znemožněn ve všech sítích mobilních operátorů si můžete ověřit i na internetu. Slouží k tomu internetová stránka www.mvcr.cz/mobily (případně www.policie.cz/mobily). Stačí, pokud znáte prvních 14 číslic z čísla IMEI.

Co hrozi za kradez telefonu

Odcizení kabelky

Pachatel majitelce způsobil škodu ve výši 3.000,- Kč. Za trestný čin Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.