Co znamená jméno Vivien?

Jak říkat Vivienne

VivienOdvozeniny a varianty. Vivianka, Vini, Vivinka, Vivi, Viuš, Viuška, Via, Vianka, Viv, Vinka.Jméno Vivien a jeho význam. Jde o variantu jména Viviana.Oblíbenost jména u novorozenců v letech 2016-2019. Jméno Vivien bylo v průměru na 120.Významné osobnosti. Vivien Leigh – americká herečka.
Archiv

Kdy má svátek Lili

Liliana (řidčeji také Lily, Lilien) je ženské křestní jméno latinského původu. Je odvozeno od jména květiny lilie (latinsky lilium). V českém občanském kalendáři má svátek 25. února.

Kdy má svátek Bibiana

Bibiana
Svátek 2. prosince
Původ latinský
Jméno v České republice
Četnost v Česku 217

Jak se říká Liliane

Ženské křestní jméno Liliana se u nás vyskytuje také ve variantách Lilian nebo zkráceně jen Lily. Domácky se jméno užívá právě jako Lily (i Lili), Lilian, Lianka, Lilka, Lila, Lilinka, Liluška, Lilianka aj.

Co znamená jméno Tereza

Tereza (ve starší verzi také Terezie) je ženské křestní jméno řeckého původu a nejasného významu. Základ slova pochází z řečtiny (téresis) a je tedy vykládán jako záštita, ochrana. Dalším možným významem jména Tereza může být odvozením z řeckého θερίζω (therízō) „sklízet nebo sklizeň“, nebo z θέρος (theros) „léto“.

Jaké jméno je Bibi

Význam jména Benjamin

Benjamin pochází z angličtiny, znamená milovaný syn. Varianty jména jsou Ben, Benjaman, Benjamino, Benji, Benjie, Benn, Bennie, Benyamin, Bibi, Jamin, Yamin nebo třeba Yemin.

Co znamená jméno lilie

Lilli je zkrácené křestní jméno odvozené od jména Liliana a má svůj půvdo v latině. Jméno pochází z latinského slova "lilium", které je názvem květiny, lilie. Liliana se pak vykládá jako "krásná" nebo "čistá", protože lilie je symbolem čistoty.

Co znamená jméno Laura

Ženské křestní jméno Laura bývá spojováno s latinským jménem Laurencie. Z latiny se pak vykládá jako "vavřín", přeneseně také jako "vítěz" či "vítězka". Slovo "laurus" totiž v latině znamená "vavřín" a právě vavřínem se ve starém Římě zdobili vítězové. Jméno také bývá spojováno s obyvateli římského města Laurentium.

Co znamená jméno Anna

Ženské křestní jméno Anna patří k nejoblíbenějším jménům u nás. Jde o křesťanské jméno, které má svůj původ (stejně jako jméno Hana) v hebrejštině. Pochází ze slov "channah" či "chana", které se významově překládají jako "milá", "milostivá" či "milostiplná".

Jak se můžou jmenovat kočky

den – jméno kočky / kocoura

Leden Únor Duben
04 – Francis, Tlapka 04 – George, Žerák 04 – Brian
05 – Morris, Tlapka 05 – Stella, Amaya 05 – Hanibal
06 – Gréta 06 – Merlin, Honzík 06 – Fredie, Fred
07 – Harry 07 – Mourek, Mouri 07 – Gaston, Gambík

Jak říkat Abigail

Význam jména Abigail

Mezi odvozeniny a zdrobněliny patří Abbie, Abagail, Abby, Gail, Abegale či Abbygale.

Jak říkat Lily

Domácky se jméno užívá právě jako Lily (i Lili), Lilian, Lianka, Lilka, Lila, Lilinka, Liluška, Lilianka aj. Jméno se užívá i ve slovenštině, také španělštině, italštině, polštině nebo ruštině. Anglickou verzí jména je Lilian či Lillian, německou Lilian.

Co znamená jméno Monika

Původ má v řeckém monos, což znamená „jediná“, „jedinečná“, „sama“, „osamělá“. Jiné výklady uvádí, že jméno je odvozeno z latiny ze slova monere, tj. (po)radit, přeneseně tedy „rádkyně“, případně že jméno pochází z fénického jazyka a znamená „bohyně“.

Co znamená jméno Helena

Je řeckého původu, znamená světlo nebo pochodeň. Poprvé záznam o tomto jméně obsahuje Homérova Ilias – nejkrásnější z žen, Helena, dcera Dia a Lédy, manželka spartského krále Meneláa, byla příčinou trojské války.

Jaké jsou kočičí jména

den – jméno kočky / kocoura

Leden Únor Duben
04 – Francis, Tlapka 04 – George, Žerák 04 – Brian
05 – Morris, Tlapka 05 – Stella, Amaya 05 – Hanibal
06 – Gréta 06 – Merlin, Honzík 06 – Fredie, Fred
07 – Harry 07 – Mourek, Mouri 07 – Gaston, Gambík

Jak vybrat jméno pro kočku

Nejdůležitější ale asi je, abyste si pro kočičku vybrali jméno, které se vám opravdu líbí a které vám bude vyhovovat. Jméno by mělo být snadno vyslovitelné a zapamatovatelné, abyste mohli kočku snadno oslovovat a volat. Pří výběru jména pro kočku si dejte na čas a zkuste si vymýšlet jména postupně.

Co znamená jméno Liam

Význam jména Liam

Liam pochází z Irska a značí bojovníka s pevnou vůlí. Jde o odvozeninu od jména William, občas se můžete setkat se zápisem Lyam.

Co znamená jméno Jack

Jak je uvedeno výše, původně zřejmě vzniklo jako středověká zdrobnělina od jména John, původně "Jackin" (dříve "Jankin"), případně může být odvozena od jména Jackob, což je anglická forma francouzského Jacques. Existuje také teorie, že původ tohoto jména je keltský s významem "zdravý, silný, plný energie".

Co znamená jméno Veronika

Ženské křestní jméno Veronika pochází z řeckého jména Bereniké (Phereniké). První část jména tvoří slovo "fere", resp. sloveso "ferein" s významem "nést", druhá část jména "niké" se z řečtiny překládá jako "vítězství". Jméno Veronika tak znamená "ta, která přináší vítězství", "nositelka vítězství", "vítězka".

Jak pojmenovat zrzavou kočku

Při výběru jména by vás pak mohla inspirovat třeba barva kožíšku, zvláštní skvrna nebo jeho povaha:Ocásek, Ouško, Tlapka, Fousek, Flíček,Lenoch, Tulák, Neposeda, Tygr, Turbo,Modroočko, Zelenoočko, Hnědoočko,Zrzek, Zrzounek, Rudy, Ginger – jméno pro zrzavého kocourka,

Kdy mají svátek kočky

Kočičí svátky na 13. červenec.

Co znamená jméno James

Mužské křestní jméno hebrejského původu. Postupně se vyvinulo z biblického jména Jahagóbh (Jákob). V překladu má jméno význam ten, kdo se drží za patu, neboli druhorozený. Další varianty jména James jsou Jakub, Jakob, Jacob, Jacques, Giacobbe, Giacomo, Jaime, Diego, Jago, Santiag, Jakov, Jakab, Tiago, Jaakko.

Co je to John

John je mužské rodné jméno používané převážně v anglickém jazyce. Jméno je semitského původu a vytvořeno bylo z latinského jména Ioannes (nebo též Iohannes). V anglicky mluvících zemích jde o velmi rozšířené jméno. Například ve Spojených státech amerických bylo do roku 1924 nejčastěji dávaným jménem novorozencům.

Jak pojmenovat kočku

Někdo vsadí na klasiku jako je Amálka, Mia, Mikeš, Mína, Mourek, Zrzek. Někdo raději zvolí jména z pohádek jako jsou Ariel, Jasmína, Karkulka, Shrek, Elza a někdo se nechá inspirovat kočičí vznešeností a zvolí nějaké božské jméno jako například Afrodita, Arés, Athéna, Hera, Minerva, Vulkán nebo Zeus.

Jaké jméno dát kočce

Někdo vsadí na klasiku jako je Amálka, Mia, Mikeš, Mína, Mourek, Zrzek. Někdo raději zvolí jména z pohádek jako jsou Ariel, Jasmína, Karkulka, Shrek, Elza a někdo se nechá inspirovat kočičí vznešeností a zvolí nějaké božské jméno jako například Afrodita, Arés, Athéna, Hera, Minerva, Vulkán nebo Zeus.