Co znamená na pneumatice 91h?

Co znamená 91 h na pneu

Zatížení – nosnostní index udává, jakou zátěž zvládne jednotlivá pneumatika. Minimální hodnota je opět uvedena v technickém průkazu. Zakoupit pneumatiku s vyšším indexem je možné. Pneumatika 205/55 R16 91H má nosnostní index 91 – unese 615 kg.
Archiv

Co znamená na pneumatice h

Nejčastěji se používají rychlostní indexy T (do 190 km/h), H (do 210 km/h), V (do 240 km/h), W (do 270 km/h), Y (do 300 km/h) a ZR (přes 240 km/h). S nižším rychlostním indexem než T se dnes už prakticky nesetkáte. Na pneumatikách ale najdete řadu dalších symbolů a kódů, které vyjadřují vlastnosti pneumatiky.
Archiv

Co znamená 91 t

Najdete ho v technickém průkazu hned za hmotnostním indexem. Například pneu označená 205/55 R16 91T má rychlostní index T. S touto pneu byste tedy měli jet maximálně 190 km/h. Index rychlosti H značí maximální rychlost 210 km/h, rychlostní index V 240 km/h, rychlostní index W 270 km/h a rychlostní index Y 300 km/h.

Co znamená u pneu 88h

Pro zimní pneumatiky muže být rychlostní index (SI – Speed Index) nižší ten se značí písmenem, např. H je do 210km/h a hmotnostní index (LI – Load Index) čísly 88 což je 560kg na kolo a ten musí být shodný nebo vyšší.

Co znamená 94h

94 – Zátěžový/Nosnostní Index – označení pro maximální zatížení jedné pneumatiky (viz. tabulka I. uvedena níže). H – Rychlostní Index – uvádí maximální povolenou konstrukční rychlost při maximálním zatížení pneumatiky (viz tabulka II.

Jaký rychlostní index

Kompletní seznam rychlostních indexů

Index rychlosti pneu Rychlostní limit pneumatik
R 170 km/h
S 180 km/h
T 190 km/h
U 200 km/h

Jak číst značení pneumatik

První ze dvou čísel znamenají jmenovitou šířku pneumatiky. Udává se v milimetrech a definuje vzdálenost mezi vnitřní a vnější bočnicí pneumatiky. Například číslo 205 znamená, že vaše pneumatika má jmenovitou šířku 205 mm. Druhé číslo vyjadřuje poměr mezi výškou bočnice a šířkou pneumatiky.

Co znamená na pneu 99h

Rychlostní index se liší na základě abecedního pořadí s tím, že pneumatiky „Q“ jsou určeny pro maximální rychlost 160 km/h, R pro 170 km/h a tak dále. Výjimkou je písmeno H, které značí maximální povolenou rychlost 210 km/h, zatímco pneumatiky s označením VR pak označují maximální rychlost nad 210 km/h.

Co znamená R na pneumatice

Konstrukce (R)

Písmeno za profilem značí konstrukci pneumatiky, což je dnes u osobních pneu výhradně R jako radiální. Radiální pneumatiky mají vnitřní vlákna kolmá ke směru rotace a vedou od patky k patce. Označení na pneumatikách písmenem R neznamená průměr.

Co znamená 82H

Další důležité označení je ale to 82H. Číslice 82 značí tzv. hmotnostní (nebo též nosnostní) index. Ten označuje, jaké maximální zatížení může jedna pneumatika unést.

Co značí čísla na pneumatice

Poznejte základní parametryČíslo 205 označuje šířku běhounu v milimetrech.Číslo 55 označuje boční profil pneumatiky a udává jeho procentuální poměr výšky k jeho šířce.R znamená, že má pneumatika radiální konstrukci.Číslo 16 je značení pneumatik v palcích (1 palec = 2,54 cm) a udává jejich vnitřní průměr.

Co je na pneu XL

Označení XL znamená “extra load” a to znamená, že pneu mají vyšší nosnost než jsou standardní pneu.

Co znamená T na pneumatikách

Písmeno W nám dále umožňuje jezdit s pneumatikou až 270 km/h. Často jsou však vidět i nižší rychlostní indexy T (do 190 km/h), H (do 210 km/h) nebo V (do 240 km/h).

Co je XL u pneumatik

Obecně lze říci, že názvem XL se označují pneumatiky pro těžká užitková vozidla. Označení jednotlivých výrobců se však liší. Někdy se pneumatiky XL také označují jako „zesílené“ (RF nebo RFD), případně EL (z angl. „extra load“).

Co znamená C na pneu

C = pneumatiky pro užitkové vozy, A/S (All Season) = celoroční pneumatiky, vločka nebo M/S (mud and snow) = označení zimních pneumatik.

Co znamená na pneu TT

TL – Zkratka označující použití duše. TL – TubeLess – bezdušové pneumatiky. (TT – Tube Type – pneumatiky určené pro použití pouze s duší. TL/TT – bezdušové pneumatiky s možností použití duše).

Co je FR na pneumatice

Na některých pneumatikách můžete najít označení FR, případně FP, RFP nebo MFS. Všechny označují prakticky to samé – ochranu ráfku proti poškození. FR pneumatika má přídavný lem, často vyztužený, který vystupuje ven z pneumatiky.

Co to znamená M S

Označení pneumatiky, která je určena pro zimní provoz. Tato zkratka M+S ( Mud + Snow = Bláto + Sníh ) může být uvedena i na bočnici celoroční pneumatiky, která by tak splňovala ustanovení §40a zákona č. 361/2000 Sb. o provozu vozidel v zimním období.

Co znamená C na pneumatice

C = pneumatiky pro užitkové vozy, A/S (All Season) = celoroční pneumatiky, vločka nebo M/S (mud and snow) = označení zimních pneumatik.