Co znamená Nerafinovane?

Co to je rafinovaný

(''chemická látka'') připravený pomocí procesu rafinování | vymyšlený pomocí složité úvahy, beroucí v potaz očekávané události a souvislosti | (''člověk'') mající rafinované [..]

Jaké vitamíny Obsahuje bambucké máslo

Dodá příjemnou oříškovou chuť a lze ho použít ve slané i sladké kuchyni. Bio Bambucké máslo je bohaté na nenasycené mastné kyseliny a množství vitamínů – A, D, E a F.

Co to je bambucké máslo

Bambucké máslo je tuk extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického (Vitellaria paradoxa, syn. Butyrospermum parkii) z čeledi zapotovitých, který roste převážně v subsaharské Africe v pásu savan. Stromy, kvetoucí od ledna do března, dosahují výšky 12–20 metrů.

Co je Dezodorizovaný

rafinačním procesem, při kterém se odstraňují látky, které jsou z hlediska senzorického (chuť a vůně) i hygienického nevhodné. Jednou částí rafinačního procesu je i dezodorace, při které se odstraňují těkavé látky.

Co je to rafinace oleje

Rafinací se olej zbavuje zbytků mechanických nečistost, buněčných tkání, bílkovin a sacharidů, vody a doprovodných látek, kterými mohou být stopy pesticidů, případně těžkých kovů nebo dalších kontaminantů, jež přešly z životního prostředí.

Jak správně používat bambucké máslo

Je aktivní jak na kůži, tak na vlasových vláknech. Můžete jej tedy aplikovat přímo na kůži a vlasy, aniž byste po aplikaci viděli mastný zbytek. Díky svým změkčujícím vlastnostem je bambucké máslo také vynikajícím prostředkem k ošetření pleti po silném opalování.

Jak se vytvoří krém z bambuckého másla

Postup výroby:Ve vodní lázni rozehřejeme 40g bambuckého másla.Jakmile je máslo v tekutém stavu, vypneme sporák a přidáme 2 lžíce nosného oleje.Vše znovu promícháme.Pár minut necháme odpočívat a poté vložíme celou nádobu do lednice, kde necháme směs ztuhnout přibližně po dobu jedné hodiny (maximálně dvě hodiny).

Co to je Shea

česky Shea neboli Karité máslo. Shea neboli Karité je jednou ze zásadních ingrediencí našich výrobků. Původ této suroviny najdeme v Senegalu, kde právě dostává i své jméno. V naší republice ho můžeme znát pod názvem máslovník africký, ale jde spíš o odborné pojmenování, které není tak libozvučné.

Co je Butyrospermum

Bambucké máslo je polotuhý, máslovitý rostlinný tuk. K pokožce šetrné bambucké máslo se používá především ke zlepšení konzistence. Zanechává na pokožce jemný film, který má vyhlazující vlastnosti a zachovává vlhkost pokožky.

Co to je rafinovaný olej

Rafinovaný olej

I když to slůvko na lahvi nenajdete, naprostá většina slunečnicových olejů je rafinovaných. Znamená to, že jsou získávány mechanickým lisováním semen slunečnice za vyšších teplot a dále extrahovány pomocí organických rozpouštědel.

Co je rafinovaný kokosový olej

Rafinovaný kokosový olej je bělený a dezodorizovaný, je tedy bez vůně. Olej se získává ze sušeného kokosového jádra. Pak se pomocí vysokých teplot odstraní nečistoty a charakteristická vůně a chuť, které nemusejí být vždy žádoucí. Jeho velkou výhodou je nižší cena.

Jak poznat rafinovaný olej

Rafinované oleje: Získávají se extrakcí při využití vysokých teplot a organických rozpouštědel. Jejich výživová hodnota je nižší než u nerafinovaných olejů. Většinou jsou řídké, mají průzračnou barvu, nezakalí se, nemají původní chuť a vůni. Při vysokých teplotách se znehodnocují a vzniká hodně toxických látek.

Co je to rafinovaný slunečnicový olej

Rafinovaný olej

I když to slůvko na lahvi nenajdete, naprostá většina slunečnicových olejů je rafinovaných. Znamená to, že jsou získávány mechanickým lisováním semen slunečnice za vyšších teplot a dále extrahovány pomocí organických rozpouštědel.

Jak vyšlehat bambucké máslo

Odvažte bambucké máslo do hluboké mísy a šlehejte ho elektrickým šlehačem, dokud nebude jednolité, lehké a nadýchané. Přidejte isopropylmyristát a znovu šlehejte, dokud není směs lehká a důkladně spojená. Přidejte světlicový olej a znovu šlehejte, dokud není směs jednolitá, lehká a nadýchaná.

Jak si vyrobit vlastní krém

Pleťový krém: olej, který přispěje k výživě pleti, výluh z bylin (odpovídající potřebám pleti) nebo destilovanou vodu a pojivo, kterým může být včelí vosk, lanolin nebo třeba kukuřičný škrob. „Tyto tři složky se spojí vyšleháním a vznikne příjemný krém.

Co je Shea tuk

Bambucké máslo je tuk rostlinného původu, který se zpracovává lisováním za studena. Uchovává si tak většinu vitaminů a minerálních látek, a tím i své výjimečné protizánětlivé, zvláčňující a zvlhčující účinky. Používá se k hydrataci suché a velmi suché pokožky.

Co to je shea

Máslovník africký (Vitellaria paradoxa, dříve Butyrospermum parkii), také zvaný strom karité nebo shea, je opadavý strom z čeledi zapotovité a jediný zástupce rodu Vitellaria. Roste v pásmu savan západní a střední Afriky.

Co je Butyrospermum Parkii

Bambucké máslo je polotuhý, máslovitý rostlinný tuk. K pokožce šetrné bambucké máslo se používá především ke zlepšení konzistence. Zanechává na pokožce jemný film, který má vyhlazující vlastnosti a zachovává vlhkost pokožky.

Co to je rostlinný olej

Olej, konkrétně potravinářský olej, je kapalný triacylglycerol, který se nachází v rostlinných tkáních – nejčastěji v semenech, a slouží jako zásobárna energie. Lisováním těchto na olej bohatých částí rostlin se získává zmíněný rostlinný olej.

Který kokosový olej je nejlepší

Pokud byste chtěli kvalitní olej, určitě je vhodné vy bírat se štítkem „panenský“, „exstra panenský“ či "čistý". To jsou nerafinované kokosové oleje, které jsou vyráběny z čerstvých kokosových ořechů. Obvykle není kokos vystaven vysokým teplotám.

Jaký je nejhorší olej

Slunečnicový olej, přestože znáš velmi zdravá slunečnicová semínka, už je na žebříčku za olejem řepkovým. Obsahuje totiž mnohem více omega 6 mastných kyselin, které našemu zdraví neprospívají. A vůbec nejhorší volbou jsou oleje s označením rostlinné. Je to většinou mix všeho možného s určitým podílem i oleje palmového.

Který olej je nejzdravější na smažení

Rafinovaný řepkový olej je nejlepší olej na smažení a pečení. Má vysoký bod zakouření, takže se hned tak nepřepálí, a obsahuje jak omega-3, tak omega-6 mastné kyseliny. Tedy kyseliny, které si tělo nedokáže samo vyrobit. Z nutričního hlediska je tento olej jeden z nejvýhodnějších.

Jak dlouho vydrzi bambucké máslo

Trvanlivost nerafinovaného bambuckého másla (karité) se pohybuje kolem 24 měsíců (tedy 2 let) od data výroby a balení.

Jak vyrobit Slehane mýdlo

Zhruba 150 g Marseilleského mýdla nahrubo nastrouhám a rozpustím v 1 l horké vody či bylinkovém odvaru, míchám, dokud se mýdlo nerozpustí. Přidám 2 lžíce jedlé sody a po lžíci slunečnicového a olivového oleje a opět promíchám. Hmota už začíná houstnou a rosolovatět.

Jak se dělá krém na dort

Tip: Velmi jednoduchá formulka na pudinkovo máslový krém je: 1 pudink, 1 vanilkový cukr, 100g moučkového cukru, 250 g másla a 250 ml mléka. Pudink s cukry uvařte a vmíchejte do něj máslo ještě zahorka. Nechte zchladnout v lednici na pár hodin a pak vyšlehejte.