Co znamená NO3?

Co je to NO3

Dusičnany (též ledky, nitráty) jsou soli kyseliny dusičné, často využívané v zemědělství na výrobu hnojiv (pro přítomnost dusíku) a v pyrotechnice (protože jde o oxidační činidla) např. pro výrobu střelného prachu. Základem dusičnanů je aniont NO3− o molární hmotnosti 62,01 g/mol.

Jak se zbavit NO3

Prouděním vody přes Clear Water postupně dochází ke snížení NO3, voda je pak také průzračnější a o poznání čistější. CW se musí pravidelně regenerovat v roztoku vody s regenerační solí. K regeneraci CW by mělo dojít každé 4 týdny, doba se ale může lišit podle množství NO3 ve vodě.
Archiv

Co je NO3 v akváriu

Dusičnany NO3 bychom v akváriu měli stanovovat pravidelně každý týden. Jsou důležitou živinou pro akvarijní rostliny. Jejich optimální koncentrace v akvarijní vodě je asi 20-40 mg/l. Při vyšších koncentracích nad 50 mg NO3/l začnou rostliny trpět nerovnoměrnou výživou a překyselují se.
ArchivPodobné

Jak zvýšit NO3 v akváriu

Nejlepším způsobem je použít sypké KNO3. K zakoupení je zde pod názvem NITRO PLUS a použití je snadné. Obsah sáčku stačí vysypat do 600ml vody a protřepat. Potom už stačí z láhve odebírat injekční stříkačkou namíchané hnojivo a dávkovat ho do akvária.

Jak se zbavit čpavku

Jak se zbavit čpavku v akváriu Přípravek Seachem AmGuard rychle a spolehlivě detoxikuje amoniak NH3 (čpavek), stejně tak dobře odstraní i chlór a chloramin z vody po dobu 48 hodin, do té doby se již nastartuje proces nitrifikace, v případě zhoršené situace je i poté možné dávku opakovat.

Co měřit v akváriu

Měříme její tvrdost, alkalitu, vodivost, kyselost nebo zásaditost a pro akvaristické účely i obsah dusitanů, dusičnanů, železa a jiných anorganických látek. V neposlední řadě i obsah oxidu uhličitého. Hodnoty vody jsou ovlivňovány vlastností půdy v příslušné oblasti.

Jak často dávat bakterie do akvária

Jak těmto problémům předcházet Především je zapotřebí užitečné bakterie do akvária pravidelně vysazovat. To je absolutní nutností u čerstvě založené nádrže. Ale i v zaběhlém akváriu toto nelze podcenit a násadu bakterií aplikujeme minimálně jednou za 14 dnů.

Jak dostat dusičnany z vody

Pokud jste zjistili, že se ve vaší vodě nachází nepřiměřené množství dusičnanů, máte několik možností, jak je odstranit. Nejúčinnějším řešením je použití filtračního zařízení se silně bazickou náplní ANEX, která zachycuje iony dusičnanů (NO3) a následně je vyplavuje do sběrné nádoby nebo odpadu.

Jak snizit NO3 v akváriu

Výskytu dusíkatých látek v akváriu se snažíme předcházet tím, že nepřekrmujeme ryby. Zároveň používáme kvalitní krmení, které neznečišťuje vodu. Dále 1x týdně odkalujeme nečistoty ze dna akvária a vyměníme 1/3 vody, 1x měsíčně vypereme filtr v odstáté akvarijní vodě a pravidelně doplňujeme bakteriální kmeny.

Kdy začít hnojit v akváriu

Kdy začít hnojit Po dvou týdnech od založení už můžete na rostlinkách zpozorovat, že rostlinky lehce povyrostly. Jedná se o dobré znamení, že se rostlinky úspěšně zakořenili v akváriu a pro nás je to první impuls k tomu, abychom rostlinkám začali dávkovat hnojiva do akvária.

Co způsobuje čpavek

Amoniak je vysoce toxický pro vodní organizmy. Při nízkých koncentracích dochází k podráždění horních cest dýchacích, při vyšších koncentracích pak k rozvoji zánětů kůže, očí a plic. Dlouhodobé působení amoniaku vede k chronickým onemocněním dýchacích cest a očí.

Jak zapáchá čpavek

Amoniak (čpavek) silně čpí, má ostrý, dráždivý, štiplavý zápach.

Jak často se mění voda v akváriu

Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.

Co zvysuje pH v akváriu

Pro snadné a účinné zvýšení pH hodnoty se doporučuje přidat sera KH/pH-plus. Výrobek zvýší hodnotu KH přesně a dlouhodobě na požadovanou hodnotu. Hodnota pH bude šetrně zvýšena a především bezpečně stabilizována. Také částečná výměna vody za vodu alkalickou může hodnotu zvýšit.

Jak se zbavit NO3 v akváriu

Použitím správné filtrační techniky docílíte účinného snižování dusičnanů (výkonný odpěňovač, denitrifikační a sírový filtr, řasové refugium, peletový filtr, zeolitový filtr…). U odbourávání dusíkatých látek je také důležité hlídat optimální poměr dusíku, uhlíku a fosforu.

Jak dlouho se má svítit Rybičkám

Jak dlouho svítit v akváriu Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté.

Jak odstranit bakterie z vody

Odstranění koliformních bakterií z vody

Nejúčinnější fyzikální metodou je UV sterilizace pomocí UV lampy, která dezinfikuje protékající vodu prostřednictvím ultrafialového záření. Díky tomu je schopná zneškodnit až 99 % bakterií a virů, které se nacházejí ve vodě.

Jak filtrovat dusičnany

Na odstranění dusičnanů, dusitanů a síranů se dají použít kuchyňské filtry (reverzní osmóza, nanofiltrace, nebo jiný filtr na dusičnany pro malý průtok), pokud vám stačí takto upravit vodu pouze v kuchyni pro pití, vaření, oplach ovoce, zeleniny apod. Tyto filtry najdete v kategorii kuchyňských filtrů.

Jak rychle rostou akvarijní ryby

V průměru bych řekla 2 roky. Pokud mají neadekvátní podmínky, tak míň. Pokud jsou v malém prostoru (menší akva), rostou méně, než se udává v atlasech.

Jak dlouho svítit Rybičkám

Jak dlouho svítit v akváriu Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté.

Jaký je rozdíl mezi amoniakem a čpavkem

Amoniak (systematický název azan, triviální název čpavek, vzorec NH3) je bezbarvý, velmi štiplavý plyn. Je to toxická, nebezpečná látka zásadité povahy, lehčí než vzduch. Při vdechování poškozuje sliznici.

Co Cichaji Boxeri

Dnes je mezi hráči nejvíce oblíbené čichání čpavkové soli. Kapsle Amonné čpavkové soli pomáhá hráčům k nastartování před, ale i během zápasu. Stačí kapsli rozlomit a čichnout si. I Když se nejedná o zrovna příjemný zážitek, efekt se dostaví okamžitě.

Jak dlouho vydrží ryby bez filtru

Svět akvárií uvádí, že většina ryb může bez problémů bez potravy vydržet dva až čtyři dny, než se z toho stane problém.

Jak casto prát filtr v akváriu

Vnitřní akvarijní filtry čistěte za 1 až 2 týdny. Vnější akvarijní filtry čištěte každých 6 až 8 týdnů.

Jak upravit pH vody

Pokud se ukáže, že je třeba pH zvýšit, lze použít například uhličitan sodný, čili sodu, případně hydroxid sodný. Pro snížení pH bazénové vody se naopak používá hydrogensíran sodný a nebo kyselina solná. Navíc je však vhodné provádět i prevenci, tedy osprchování například pod solární sprchou před vstupem do bazénu.