Co znamená omezení provozu?

Co znamená omezeni provozu u vlaku

Jedná se o stav, kdy je daná dopravna (stanice, výhybna, hradlo, hláska) nebo závorářské stanoviště po určitou dobu nebo trvale neobsazena dopravním zaměstnancem (výpravčí, hradlař, hláskař, závorář).

Co znamená že vlak jede odklonem

Odklon je v linkové a jiné pravidelné či předem plánované dopravě výraz pro změnu trasy vozidla či vozidel, vlaku nebo jiného dopravního prostředku (letadla, plavidla) oproti trase stanovené jízdním řádem nebo obdobným plánem.

Co znamená místo automaticky

Data o rezervovaných místech se do vlaku automaticky nahrají a zobrazí na displejích u obsazených míst. Cestující budou mít k dispozici širší výběr míst i krátce před odjezdem vlaku z výchozí stanice.

Co je to Inkarta

In Karta je bezkontaktní čipová karta Českých drah standardu Mifare DESFire EV1 (dle ISO 14443). Vzhledem a velikostí připomíná běžnou bankovní platební kartu. Do čipu karty lze pomocí čtečky zapisovat a číst data pomocí speciálního SW a bezpečnostního prvku SAM modulu.

Jak zrusit jízdenku na vlak

Pokud jste na webu ČD zaregistrování a při nakupování jste byli přihlášeni, máte jízdenku ve svém účtu. Odkaz na vrácení jízdenky najdete v sekci „Eshop„, kde překliknete záložku „Moje nákupy“. Zde potom zelené tlačítko rozbalí kontextové menu s nabídkou „Vrátit“.

Proč nejezdí vlaky do Brna

Správa železnic v letech 2021 a 2022 výrazně omezí provoz vlaků mezi Brnem, Českou Třebovou a Prahou. Důvodem tohoto omezení je souběh několika staveb, zejména modernizace trati mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí a přestavba železničního uzlu Pardubice.

Jak zrusit jizdenku na vlak

Pokud jste na webu ČD zaregistrování a při nakupování jste byli přihlášeni, máte jízdenku ve svém účtu. Odkaz na vrácení jízdenky najdete v sekci „Eshop„, kde překliknete záložku „Moje nákupy“. Zde potom zelené tlačítko rozbalí kontextové menu s nabídkou „Vrátit“.

Co znamená místenka zdarma

Místenky v e-shopu zdarma!

K vnitrostátním jízdenkám dle tarifu ČD nabízíme v e-shopu místenky zdarma, vyjma vlaků/oddílů s povinnou rezervací místa. Místenku si pohodlně pořídíte hned při nákupu jízdenky a nemusíte za ni nic platit.

Co to je Mistenka

Místenka (rezervační doklad) je v kontextu veřejné hromadné osobní dopravy doklad o závazné rezervaci místa k sezení v dopravním prostředku. Místenky se používají zejména v dálkové železniční a autobusové dopravě – v železniční dopravě zpravidla jen ve vlacích vyšší kvality (rychlík, expres, spěšný vlak atd.).

Co znamená in 25

IN 25 je elektronická slevová aplikace nahraná do nepřenosné čipové In Karty vystavené pro konkrétního člověka. Samotná In Karta je vystavena na dobu 10 let a lze do ní opakovaně dokupovat různé slevové aplikace (i s kratší platností) pro cestování vlaky Českých drah.

Co znamená in 50

IN 50 je elektronická slevová aplikace nahraná do nepřenosné čipové In Karty vystavené pro konkrétního člověka.

Co kdyz nestihnu vlak

Výše odškodnění závisí na délce zpoždění vlaku. Pokud zpoždění mezi výchozí a cílovou stanicí činí 60 až 119 minut, může cestující od železničního dopravce požadovat odškodnění ve výši 25 % ceny jízdenky. U zpoždění přesahujícího 120 minut činí výše kompenzace 50 % ceny jízdenky.

Jak zmenit Mistenku

Snadná výměna místenky

Místenku z e-shopu totiž můžete bez jakéhokoliv storno poplatku vyměnit až do 15 minut před pravidelným odjezdem původního vlaku za místenku do jiného. Místenku koupenou u pokladny pak můžete bez formalit vrátit do 15 minut před pravidelným odjezdem vlaku nebo do 15 minut od jejího zakoupení.

Kdy skončí výluka na Brno

Stavba skončí v polovině roku 2023. Poslední slavnostně zahajovaná stavba obsahuje kompletní rekonstrukci železničního svršku v celém mezistaničním úseku Adamov – Blansko, obnovu železničního spodku ve vybraných úsecích druhé traťové koleje i celkovou rekonstrukci adamovské zastávky.

Jak se dostat z Brna do Blanska

do Blansko vlakem je 23m, na vzdálenost asi 18 km. Z Brno hl. n. do Blansko jezdí denně 58 vlaky a jízdenky začínají od 8,80 €.

Co delat kdyz mi ujede vlak

Jízdenku je potřeba vrátit nejpozději do 23:59 dne, který předchází prvnímu dni její platnosti, a můžete to udělat u kterékoli pokladny. Pak dostanete plnou cenu zpět. Pokud ji vrátíte později, ČD vám z vrácených peněz strhnou srážku 100 Kč.

Jak zakoupit místenku do vlaku

Využijte této možnosti při nákupu v e-shopu i prostřednictvím aplikace Můj vlak pro chytré mobilní telefony. Nákup místenek na konkrétní místo je možný obvykle nejpozději 2 hodiny před odjezdem vlaku z jeho výchozí stanice, později už je počet míst v prodeji omezen.

Co znamená bez místenky

Vozy nebo spoje mohou být buď povinně místenkové (cestující bez místenky nejsou k přepravě připuštěni) nebo nepovinně (cestující bez místenky pak jsou povinni uvolnit místa cestujícím, kteří na ně mají zakoupenou místenku).

Co je to in 50

S In Kartou IN 50 získáte 50% slevu na Flexi základní jízdenky a Traťové jízdenky, slevu na jízdenky do zahraničí (díky doplňkové aplikaci RAILPLUS) a cenově výhodné Flexi zvýhodněné a Vázané jízdenky. Aplikaci IN 50 na In Kartě lze zakoupit na 1 rok nebo 3 roky.

Jak dostat In Kartu do mobilu

Obraz In Karty má platnost stávající čipové karty. Pokud ještě nemáte In Kartu, můžete si nyní pořídit zdarma novou Virtuální In Kartu snadno během několika minut prostřednictvím mobilní aplikace Můj vlak nainstalované přímo ve vašem chytrém mobilním telefonu se systémem Android nebo iOS.

Co je to in 25

IN 25 je elektronická slevová aplikace nahraná do nepřenosné čipové In Karty vystavené pro konkrétního člověka. Samotná In Karta je vystavena na dobu 10 let a lze do ní opakovaně dokupovat různé slevové aplikace (i s kratší platností) pro cestování vlaky Českých drah.

Jaká In Karta se vyplatí

Pořiďte si In Kartu a cestujte o polovinu levněji! S aplikací IN 50 získáte až 50% slevu na jízdenky a další výhody. Pokud vlakem cestujete často nebo pravidelně dojíždíte, nákup aplikace IN 50 se vám určitě vyplatí. Sleva IN 50 je vhodná také pro aktivně cestující důchodce do 65 let.

Kdy mám nárok na vrácení jízdného

Pokud je to více jak 60 minut, ale zároveň nedosahuje 120 minut, má cestující nárok na kompenzaci ve výši 25 % z ceny jízdenky. Pokud je zpoždění vyšší než 120 minut, je to 50 %,“ říká právnička dTestu Soňa Libigerová. Málokdo už ale ví, že nárok na kompenzaci vzniká, i pokud se cestující rozhodne v jízdě nepokračovat.

Kde si mám vzít Zpozdenku

Na pokladně ve stanici kde vám vlak ujel stačí požádat o zpožděnku nebo potvrzení a můžete jet. Byl-li váš přestupný vlak poslední, nabízí se dvě možnosti. Pokud zbývá do vaší cílové stanice jen kousek, dopravce nejspíše přistoupí k proplacení taxi. Zde může být limit, který si každý z dopravců určuje sám.

Co dělat když mi ujede vlak

Když cestujícímu ujede kvůli zpoždění vlaků poslední večerní přípoj, dráhy se v novém jízdním řádu zavazují zajistit mu náhradní odvoz. Když bude cestujicích víc, vypraví třeba zvláštní vlak nebo autobus. Když bude sám, postačí obyčejné taxi.