Co znamená Socha svobody?

Co reprezentuje socha Svobody

Symbolika Sochy svobody

Pochodeň představuje poučení a osvětu, ozdoba na hlavě se sedmi paprsky zase symbolizuje světové kontinenty. Pamětní deska, kterou socha třímá v levé ruce, představuje Prohlášení nezávislosti. Jednou nohou socha stojí na spadnuvších řetězech, ty symbolizují získanou svobodu.
Archiv

Čím je zajímavá socha Svobody

13 zajímavostí o Soše Svobody v USA

7 hrotů na koruně představuje 7 oceánů a 7 kontinentů světa. Socha Svobody byla inspirována bohyní Libertas. Původní pochodeň byla v roce 1984 nahrazena mědí pokrytou 24k zlatem. Sochu Svobody odhadem zasáhne až 600 blesků ročně.
Archiv

Co je uvnitr sochy Svobody

Postavena je z mědi, oceli, betonu a žuly, plamen v pochodni září díky zlaté fólii. Socha svobody (mapa) se nachází na ostrově Liberty Island jižně od ostrova Ellis Island a 2,5 km vzdušnou čarou od jižního cípu Manhattanu.
ArchivPodobné

Jak se dostat na Sochu svobody

Existují dvě možnosti, jak se dostat na Sochu Svobody. První možností je trajekt z Battery Parku na jihu Manhattanu. První trajekt vyplouvá v 9:00 hodin ráno, každých 15-20 minut, poslední trajekt vyplouvá v 17:00. Druhou možností je trajekt z Liberty State Parku v New Jersey.
Archiv

Koho zobrazuje Socha svobody

Socha představuje oděnou římskou bohyni svobody Libertas. Pravou rukou drží nad hlavou pochodeň a v levé ruce nese tabuli s nápisem JULY IV MDCCLXXVI (římskými číslicemi datum 4. července 1776), což je datum vyhlášení nezávislosti USA.

Kdo dal sochu Svobody

Monumentální Socha svobody je snad nejčastěji používaným symbolem USA. Ne každý ale ví, že sochu Spojeným státům darovala Francie na výročí Deklarace nezávislosti. Socha stojí na ostrově na dohled od New Yorku už 130 let. Socha stojí na takzvaném Ostrově svobody a byla darem od Francie.

Jak dlouho se stavěla Socha svobody

Socha Svobody byla postavena ve Francii v letech 1875 – 1884. V roce 1885 byla rozebrána a převezena do New Yorku. V roce 1886 byla socha znovu sestavena na Ostrově svobody, ačkoli pochodeň byla od své instalace několikrát přepracována nebo restaurována.

Kde se nachazi Socha svobody

Socha byla postavena ve Francii, v bednách převezena do zámoří a na již hotovém podstavci sestavena. Stalo se tak na místě, kterému se tehdy říkalo Bedloe's Island. Dokončení sochy bylo oslaveno prvním newyorským průvodem a slavnostním posvěcením pod záštitou prezidenta Grovera Clevelanda.

Kdy darovali Sochu svobody

Socha stojí na takzvaném Ostrově svobody a byla darem od Francie. Ta totiž do Ameriky poslala své vojáky při bojích za nezávislost. Přesně sto deset let po vydání Deklarace nezávislosti na Velké Británii, tedy 4. července 1886, vzdala Francie sochou hold mladé demokracii.

Kde je největší socha na světě

1. Nejvyšší sochou světa je od středy 31. října socha Jednoty. Nad městem Gudžarát v západní Indii se tyčí ve výšce 182 metrů.

Jakou barvu měla socha Svobody

Socha Svobody se podle serveru IFL Science změnila ze zářivě měděné na nezajímavou hnědou a postupně došla k barvě, kterou má dnes. Při oxidaci mědi se tento kov zbarví do zelena, protože po reakci s kyslíkem se na něm vytvoří vrstva takzvané měděnky.

Kdy vznikla socha Svobody

1886Socha Svobody / Dokončení

Tuto měděnou sochu, dar francouzského lidu obyvatelům Spojených států, navrhl francouzský sochař Frédéric Auguste Bartholdi a její kovovou kostru zkonstruoval Gustave Eiffel. Socha byla dne 28. října 1886 slavnostně posvěcena.

Kde je nejvetsi socha Krista

Rekordy a kuriozity – zajímavosti. Největší socha Krista Krále stojí nedaleko obce Świebodzin. Postava Ježíše měří 33 m, i s pozlacenou korunou 36 m. Převyšuje dokonce sochu Krista Spasitele v Rio de Janeiru a je tedy největší na světě.

Kdo postavil sochu Krista Spasitele

Základní kámen byl položen roku 1922 a roku 1923 byl v soutěži vybrán projekt brazilského inženýra Heitora da Silvy Costy, práce započaly v roce 1926. Socha je však dílem francouzského sochaře polského původu Maximiliena Paula Landowského.

Kde se nachází socha Ježíše Krista

Socha Ježíše Krista v Úžicích na Mělnicku je největší socha Krista v České republice. Je inspirována slavnou sochou Krista Spasitele na kopci Corcovado, tyčící se nad brazilským městem Rio de Janeiro. Socha je součástí areálu Resort Svět. Socha byla dokončena v září 2022, jejím autorem je malíř a sochař Martin Lepka.

Jak se jmenuje socha v Rio de Janeiro

Socha Krista Spasitele (portugalsky Cristo Redentor) je socha na kopci Corcovado (710 m n. m.), tyčící se nad brazilským městem Rio de Janeiro.