Co znamená termální?

Co znamená slovo termální

Termální pramen či horký pramen (tradičně českým také "teplice") je speciální druh pramenu, ze kterého vystupuje ohřátá voda často obohacená o minerální složky.

Co to je Termální voda

Co je vlastně termální voda Termální voda je čistě přírodní produkt. Na povrch vyvěrá z hloubky země a je ohřívána geotermální aktivitou. Prochází různými horninami, které ji obohacují o cenné minerální látky, jako jsou sodík, vápník, draslík, měď, stříbro, fluoridy, mangan, selen, hořčík a spousta dalších.

Jak fungují termální lázně

Termální lázně se vyznačují speciálním termálním pramenem, který proniká hluboko do země, kde se ohřívá a následně vystupuje na zemský povrch. Ohřátá voda je díky tomu obohacena o léčivé minerální složky, což jí předurčuje k léčbě nejen pohybového aparátu, ale rovněž kožních onemocnění či nervové soustavy.

Jak používat termální vodu

Již mnoho staletí se používá při léčbě ekzémů či lupénky, má protizánětlivé a zklidňující vlastnosti, zmírňuje svědění a má rovněž prokazatelně kladný vliv na hojení jizev, třeba po akné. Také se její použití doporučuje po operačních stavech na zklidnění a hojení jizev.

Co si vzít sebou do termálních lázní

DOPORUČENÝ SEZNAM VĚCÍhotovost, platební karta (VISA, VISA Electron, MasterCard a Maestro)plavky, ručník, osuška, župan.pantofle (gumová obuv)karimatka, deka či jiná podložka na leženítělový krém před a po opalováníšampón, sprchový gel.pro děti plenky, rukávky nebo kruh do vody.

Kdy jet do termálních lázní

Velmi oblíbené jsou mezi pacienty jarní a letní měsíce. Toto období je proto považováno za hlavní lázeňskou sezónu a lázně bývají nejvíc obsazené. Pokud tedy potřebujete pobyt absolvovat na jaře nebo v létě, doporučujeme si termín včas rezervovat.

Co to je termální voda

Termální voda je velmi přínosná zejména pro hydrataci pleti. Obsahuje totiž nejen vodu ale i látky, které tento stav podporují. Již mnoho staletí se používá při léčbě ekzémů či lupénky, má protizánětlivé a zklidňující vlastnosti, zmírňuje svědění a má rovněž prokazatelně kladný vliv na hojení jizev, třeba po akné.

Jak dlouho se koupat v termální vodě

Však se také jedná o největší termální jezero v Evropě. Jeho hloubka je až 38 metrů, ale nemusíte se bát – na mnoha místech jsou na hladině ukotvená břevna či ocelové tyče, kterých se může znavený plavec zachytit. Zaměstnanci doporučují, aby se v jezeře lidé koupali maximálně dvacet minut a stejnou dobu pak odpočívali.

Jaké plavky do lázní

Jestli plánujete wellness nebo lázeňský pobyt, potřebujete s sebou plavky střihu slipového, takzvané adamky. Je to proto, aby vaše tělo při masážích, koupelích a jiných procedurách bylo pro ošetřující personál snadno přístupné. Navíc na spoustě míst, hlavně v krytých bazénech, platí zákaz koupání v šortkách.

Jak se sbalit do lázní

Pohodlné oblečení “na doma” – tepláky, legíny. Pyžamo, noční košili. Domácí obuv, vycházková obuv, společenská obuv, neklouzavá obuv se světlou podrážkou k bazénu na procedury (žabky, pantofle) Dále dle počasí – teplá bunda, nepromokavé oblečení, čepice, šála, rukavice, termoprádlo, pláštěnka, deštník.

Na co jsou dobré termální lázně

Termální lázně jsou takové, kde se ke koupelím a procedurám využívají termální vody. Termální lázně jsou místa, kde se léčí různé zdravotní neduhy, na prvním místě bývají obvykle termální lázně, určeny k léčbě pohybového aparátu, revmatismu a poúrazových stavů, ale i různých jiných zdravotních obtíží organismu.

Co zabalit detem do lázní

Tipy na výbavu:V letním období, prosím, přibalte vzdušná trička, sukně, krátké kalhoty, sandály, kšiltovku, sluneční brýle, opalovací krém a repelent proti klíšťatům.Prosíme rodiče, kteří budou plnit roli průvodce, aby taktéž nezapomněli na plavky a gumovou obuv vhodnou k přezutí na vodoléčebných procedurách.

Které lázně jsou nejlepší

Nejlepší lázně v ČR: Kam jít relaxovat Máme pro vás pět tipůKarlova Studánka: Lázně s nejčistším vzduchem.Karlovy Vary: Nejznámější lázně v ČR.Kynžvart: Nejlepší lázně v ČR pro děti.Třeboňské lázně jsou jedny z nejnavštěvovanějších.Léčebné lázně Jáchymov se mohou pochlubit radonovou vodou.