Co znamená u pneu 91v?

Co znamená na pneu 91H

Co je to hmotnostní index a kde ho najdu Hmotnostní index (také nazývaný nosnostní index nebo zátěžový index) určuje maximální zátěž jedné pneumatiky. Najdete ho v technickém průkazu hned za rozměrem: 205/55 R16 91H (příklad rozměru). Hmotnostní index pneu je zde 91.
Archiv

Co znamená u pneumatiky h

Nejčastěji se používají rychlostní indexy T (do 190 km/h), H (do 210 km/h), V (do 240 km/h), W (do 270 km/h), Y (do 300 km/h) a ZR (přes 240 km/h). S nižším rychlostním indexem než T se dnes už prakticky nesetkáte.

Co znamená 91 t

Najdete ho v technickém průkazu hned za hmotnostním indexem. Například pneu označená 205/55 R16 91T má rychlostní index T. S touto pneu byste tedy měli jet maximálně 190 km/h. Index rychlosti H značí maximální rychlost 210 km/h, rychlostní index V 240 km/h, rychlostní index W 270 km/h a rychlostní index Y 300 km/h.

Co je Zatezovy Index

Hmotnostní index (někdy také nosnostní index pneumatiky a nebo zátěžový index pneumatik) je číslo, podle kterého poznáme, jakou nosnost pneumatiky mají. Samotná nosnost se udává v kilogramech pro každou pneumatiku zvlášť.
Archiv

Co znamená u pneu 88h

Pro zimní pneumatiky muže být rychlostní index (SI – Speed Index) nižší ten se značí písmenem, např. H je do 210km/h a hmotnostní index (LI – Load Index) čísly 88 což je 560kg na kolo a ten musí být shodný nebo vyšší.

Co je na pneu XL

Označení XL znamená “extra load” a to znamená, že pneu mají vyšší nosnost než jsou standardní pneu.

Co znamená C na pneu

C = pneumatiky pro užitkové vozy, A/S (All Season) = celoroční pneumatiky, vločka nebo M/S (mud and snow) = označení zimních pneumatik.

Jak se vyznat v pneumatikách

Například: 225/45 ZR17 91 W znamená, že pneumatika může být použita při plném zatížení až do 240 km/h, a maximální rychlost pro tuto pneumatiku je 270 km/h. Označení XL – (Extra Load = RF) pneumatika se zesílenou konstrukcí a zvýšenou nosností.

Co znamená na pneu 94h

94 – Zátěžový/Nosnostní Index – označení pro maximální zatížení jedné pneumatiky (viz. tabulka I. uvedena níže). H – Rychlostní Index – uvádí maximální povolenou konstrukční rychlost při maximálním zatížení pneumatiky (viz tabulka II.

Co je XL u pneumatik

Označení XL znamená “extra load” a to znamená, že pneu mají vyšší nosnost než jsou standardní pneu.

Co znamená R na pneumatice

Konstrukce (R)

Písmeno za profilem značí konstrukci pneumatiky, což je dnes u osobních pneu výhradně R jako radiální. Radiální pneumatiky mají vnitřní vlákna kolmá ke směru rotace a vedou od patky k patce. Označení na pneumatikách písmenem R neznamená průměr.

Co znamená na pneu TT

TL – Zkratka označující použití duše. TL – TubeLess – bezdušové pneumatiky. (TT – Tube Type – pneumatiky určené pro použití pouze s duší. TL/TT – bezdušové pneumatiky s možností použití duše).

Co znamená T na pneumatikách

Písmeno W nám dále umožňuje jezdit s pneumatikou až 270 km/h. Často jsou však vidět i nižší rychlostní indexy T (do 190 km/h), H (do 210 km/h) nebo V (do 240 km/h).