Co znamená zabezpečená stranka?

Co znamená nezabezpečená stránka

Jak poznat nezabezpečenou stránku Zabezpečené stránky jsou v Seznam Prohlížeči označené šedým nebo zeleným zámečkem. Pokud zámeček chybí nebo je červený, stránka není zabezpečená a jakákoli data, která přes ni odesíláte nebo získáváte, mohou být zachycena a zneužita útočníky.
Archiv

Jak zabezpečit vlastní webové stránky

7 klíčových rad v zabezpečení webových stránekZabezpečte celý web SSL certifikátem.Preferujte EV SSL certifikáty se zeleným pruhem.Používejte SSL certifikáty důvěryhodných autorit.Pravidelně kontrolujte přítomnost malwaru.Sledujte podezřelá spojeníChraňte své informace a certifikáty.Používejte aktuální software.

Jak se dostat na nezabezpečené stránky

V počítači spusťte Chrome .Vpravo nahoře klikněte na ikonu možností Nastavení.Klikněte na Ochrana soukromí a zabezpečení Nastavení webu.Klikněte na Další nastavení obsahu. Nezabezpečený obsah.Vedle položky „Zákaz zobrazovat nezabezpečený obsah“ klikněte na Přidat.Zadejte adresu URL webu.

Jak přejít z http na https

Pokud chcete u názvu domény použít protokol HTTPS, musíte mít na webu nainstalovaný certifikát SSL nebo TLS. Váš webový hostitel (poskytovatel webového hostingu) může nabízet zabezpečení HTTPS nebo můžete požádat certifikační autority o certifikát SSL/TLS a nainstalovat ho sami.

Jaká jsou rizika Pokud se přihlásím na nezabezpečenou wifi síť

Nebezpečí veřejných Wi-Fi sítí

Zejména pak ve chvíli, kdy vstupujete na nezabezpečené internetové stránky. Pokud se na takových stránkách přihlašujete k internetovému účtu, útočník může získat vaše přihlašovací údaje a pokusit se je použít pro přihlášení k službám jako je e-mail nebo účty na sociálních sítích.

Co znamená chyba ochrany soukromí

Tato chyba se zobrazuje, když se pokoušíte navštívit web se zastaralým bezpečnostním kódem. Chrome chrání vaše soukromí tím, že vám v připojení k takovým webům brání.

Kde jsou uloženy webové stránky

Webové stránky jsou v roce 2020 většinou přenášeny z webového serveru do webového prohlížeče pomocí zabezpečeného protokolu HTTPS (dříve byl používán nezabezpečený protokol HTTP), mohou být však uloženy i ve formě souborů na pevném disku uživatelova počítače.

Jak zabezpečit doménu

Vyberte svou doménu. Klikněte na Zabezpečení. Přejděte k poli Dvoufázové ověření. Po kliknutí na odkaz Spravovat budete přesměrování na nastavení účtu Google, kde budete moci spravovat možnosti dvoufázového ověření.

Proč mi nejdou otevřít některé stránky

Zkontrolujte webovou adresu (URL) v adresním řádku, zda se opravdu jedná o adresu webové stránky, kterou chcete navštívit. Pokud ano, zkuste otevřít stejnou webovou stránku v jiném počítači připojeném ke stejné síti. Pokud stránku nelze zobrazit v žádném počítači, zkontrolujte, zda jste připojeni k internetu.

Proč se mi nenačítají některé stránky

Jestliže se vám nenačítá pouze jedna konkrétní stránka, může se jednat o výpadek konkrétní webové stránky nebo chybu zařízení, ze kterého jste stránku navštívili.

Jaký je rozdíl mezi HTTP a HTTPS

Co je HTTPS HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je novější verze protokolu zajišťující komunikaci mezi webovým serverem a prohlížečem. Na rozdíl od původního HTTP (Hypertext Transfer Protocol) přenášená data šifruje a snižuje tak riziko zneužití osobních údajů, záměny obsahu či odposlech online komunikace.

Co to je SSL

Secure Sockets Layer (doslova vrstva bezpečných socketů), zkráceně SSL, je protokol, resp. vrstva vložená mezi vrstvu transportní (např. TCP/IP) a aplikační (např. HTTP), která poskytuje zabezpečení komunikace šifrováním a autentizaci komunikujících stran.

Jaké zabezpečení domácí sítě Wi-Fi je nejbezpečnější

Ať už si vyberete jakékoli zabezpečení, vždy nastavte pro připojení k síti silné heslo. WPA3 Personal je nejnovější a nejbezpečnější protokol, který je v současné době k dispozici pro Wi-Fi zařízení. Funguje se všemi zařízeními, která podporují Wi-Fi 6 (802.11ax), a některými staršími.

Co umí router

Router je zařízení, které slouží k vytvoření počítačové sítě. Propojuje tedy mezi sebou počítače, aniž by musel poskytovat přístup k internetu. Router může mít integrovaný modem, čímž získáte jedno zařízení, které umožní připojení k internetu i vytvoření počítačové sítě.

Co dělat když vaše připojení není soukromé

Oprava chyby „Vaše připojení není soukromé“ jako návštěvníkZnovu načtěte stránku.Nepoužívejte veřejnou Wi-Fi.Zkuste režim inkognito.Zkontrolujte datum a čas na vašem počítači.Zkontrolujte antivirus.Dočasně vypnutí VPN.Restartujte router.Vyprázdněte vyrovnávací paměť DNS.

Jak zjistit doménové jméno

Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény. Lze ho ještě rozkliknout a vidět podrobnější údaje.

Jak zjistit informace o webové stránce

Další informace o webové stránceZadejte do Googlu vyhledávací dotaz.Za adresou URL výsledku vyhledávání vyberte ikonu možností .V části Zdroj vyberte možnost Další informace o této stránce.V závislosti na dostupných informacích se na této stránce mohou zobrazit dvě sekce: Informace o zdroji. Informace o tématu.

Jak otevřít webovou stránku

Otevřít odkaz v prohlížeči: Klepněte na ikonu možností Otevřít v prohlížeči nebo Otevřít v Chromu. Potom můžete použít funkce prohlížeče, například záložky. Uložit stránku: Chcete-li stránku přidat do oblíbených, klepněte na Uložit.

Jak nahlásit webovou stránku

Na stránkách policie.cz najdete při pravé straně okénko ´hlášení kyberkriminality´, které můžete použít. Je tady jednoduchý formulář se dvěma poli. První pole je povinné. Tady nahlásíte a popíšete závadné webové stránky.

Proč mi nefunguje prohlížeč

Pokud se stránka nenačte v žádném prohlížeči, problém může být ve vaší síti nebo ve webové stránce samotné. Nejprve zkuste restartovat modem nebo směrovač. Pokud to nepomůže, kontaktujte vlastníka webových stránek a informujte ho, že se vám stránku nedaří načíst.

Jaký protokol je šifrovaný bezpečnější HTTPS nebo HTTP

HTTPS je zjednodušeně řečeno klasický HTTP protokol zašifrovaný prostřednictvím SSL, nebo TLS certifikátu. SSL (Secure Socket Layer) i TLS (Transport Layer Security) mají stejný úkol – zprostředkování asymetrické kryptografie. TLS je následník původního SSL, přičemž je obecně považován za bezpečnější variantu.

Co je to zkratka http

HTTP (Hypertext Transfer Protocol) je internetový protokol určený pro komunikaci s WWW servery. Slouží pro přenos hypertextových dokumentů ve formátu HTML, XML, i jiných typů souborů. Používá obvykle port TCP/80, verze 1.1 protokolu je definována v RFC 2616.

Jak získat certifikát SSL

Typy ověření a druhy SSL certifikátů

Pro vystavení důvěryhodného certifikátu vyžaduje vydávající certifikační autorita ověření, které může provést pouze provozovatel či vlastník příslušné domény. Tím je zajištěno, že certifikát získá jen osoba, která je s danou doménou nějak spjata.

Kdo vydává SSL certifikát

Kdo vydává SSL certifikát SSL certifikáty vydávají tzv. kořenové certifikační autority (CA). Jde o organizace, které jsou v rámci internetu uznávány jako autority pro potvrzování pravdivosti údajů, na základě čehož vydávají digitální SSL certifikáty žadajícím subjektům.

Jak změnit typ zabezpečení Wi-Fi

V administraci svého routeru se proklikněte k sekci šifrování a změňte ho na WPA nebo ideálně na WPA2. Šifrování typu WPA2 vám zajistí, že se k vaší Wi-Fi síti nedostane nikdo bez znalosti hesla. Dejte si záležet a zvolte co nejsložitější heslo.