Co pomáhá na hyperaktivní močový měchýř
Léčba hyperaktivního močového měchýře je možná, některé potíže lze napravit cvičením, Kegelovými cviky na podporu svalů pánevního dna. Při těchto potížích je vhodné vyhýbat se velmi horkým nebo kyselým jídlům, kofeinu, alkoholu či sladkým nápojům. Ty dokážou příznaky značně zhoršit.
Archiv
Jak se projevuje hyperaktivní močový měchýř
Imperativní močení, urgentní močení či také urgence (angl. urgency) je takové nucení na močení, které nutí pacienta okamžitě mu vyhovět. Na rozdíl od fyziologického nucení na močení (angl. urge), jehož intenzita narůstá plynule a pozvolna, intenzita urgence naroste náhle, skokově.
Co způsobuje tlak na močový měchýř
Příčinou zánětu močového měchýře je zánět sliznice vystýlající močový měchýř – obvykle ho vyvolávají bakterie, které do močového měchýře pronikly z konečníku močovými cestami. Zánět ale může způsobit i alergie na potraviny, přecitlivělost na chemikálie, pohmoždění během pohlavního styku a poševní kandidóza.
Jak poznat rakovinu močového měchýře
Jak se rakovina močového měchýře projevuje Nejčastějším příznakem je nález krve v moči. Typické je, že krví zbarvená moč se objeví bez dalších příznaků jako je bolest nebo potíže při močení.
Co dráždí močový měchýř
Příliš velká konzumace tekutin vede k velkým objemům moči (polyurie), které způsobují pocity naléhavé potřeby močení a časté návštěvy toalety, neboť močový měchýř se plní velmi rychle. Produkci moči zvyšují také některé potraviny, které obsahují větší množství tekutin, jako jsou polévky, ovoce a zelenina.
Jak trénovat močový měchýř
Trénink močového měchýře zase probíhá pomocí pravidelných a plánovaných návštěv toalety. Jestliže denně vypijete 1,5 litru tekutin, měli byste močit až osmkrát za den. Pokud máte nutkání chodit na záchod častěji, určitě vám trénink močového měchýře přijde vhod.
Jak bolí močový měchýř
Bolest či tlak
Znamením zánětu mohou být křeče, tlak, ostrá či tupá bolest kolem samotného močového měchýře. Bolest v podbřišku, typicky v pravé části podbřišku, bez dalších typických příznaků infekce močového měchýře může indikovat také střevní záněty, nebo konkrétně slepého střeva.
Co se nesmí jíst při zánětu močových cest
Vhodné je vynechat sladkosti, ostrá a smažená jídla – bakterie, jež způsobuje zánět z 90 % případů, Escherichia coli, je má velmi ráda.
Jak bolí rakovina močového měchýře
Nevysvětlitelná bolest
Mezi příznaky rakoviny močového měchýře totiž patří i nevysvětlitelné bolesti břicha. Mohou se šířit i do boků, pánve nebo kostí dolních končetin. „Bolesti v kříži mohou být rovněž příznakem tohoto onemocnění. Často již bohužel znamenají pokročilejší stadium,“ dodává Josef Štolfa.
Kde bolí močový měchýř
Bolest je typicky v podbřišku nad stydkou sponou a někdy může vyzařovat do třísel, pochvy, močové trubice, konečníku či do křížové oblasti. Samotné močení většinou nebývá doprovázeno obtížemi – pálení a řezání při močení je málo časté. Pacientky velmi často trpí také bolestmi při pohlavním styku.
Co na močových cest babské rady
Nedostatečný pitný režim může být přímou příčinou zánětu močových cest. Jakmile ucítíte nepříjemný pocit v podbřišku nebo potřebu neustále chodit na záchod, zvyšte svůj příjem tekutin. Pijte hlavně čistou vodu a neslazené bylinné čaje. Účinný je také vývar z řebříčku, jitrocele či medvědice.
Jak se zbavit zánět močových cest bez antibiotik
„Na močový měchýř je velmi vhodná lichořeřišnice, působí výrazně antibioticky a se širokým spektrem, a to na stafylokoky, streptokoky, Proteus vulgaris, Escherichia coli, salmonely a další druhy bakterií. Forma tinktury je v tomto případě nejlepší a nejúčinnější.
Co ukáže Sono močového měchýře
V urologii nám pomáhá nejčastěji při zjišťování tvaru, velikosti a struktury ledvin, močového měchýře, prostaty a varlat, a tak umožňuje diagnostikovat například kameny či nádory močových cest. Vyšetření je rychlé, nebolestivé, snadno zopakovatelné a pro pacienta nenáročné.
Jak pročistit močové cesty
Nedostatečný pitný režim může být přímou příčinou zánětu močových cest. Jakmile ucítíte nepříjemný pocit v podbřišku nebo potřebu neustále chodit na záchod, zvyšte svůj příjem tekutin. Pijte hlavně čistou vodu a neslazené bylinné čaje. Účinný je také vývar z řebříčku, jitrocele či medvědice.
Jak vyčistit močové cesty
Zvyšte příjem tekutin pro dostatečné propláchnutí močových cest, alespoň 2,5–3 litry denně. Nejvhodnější jsou nesycené nápoje (například voda, ovocné nebo bylinné čaje). Při potížích naopak nepijte dráždivé nápoje kávu, černý a zelený čaj, alkohol a sycené nápoje.