Jak bolí vnitřní meniskus?

Kde bolí vnitřní meniskus

Bolest se u nich nejčastěji projevuje na vnitřní straně kloubu, v místě kloubní štěrbiny. Ale jinak mají klid. Proto se utěšují tím, že se poranění zahojí. Meniskus si nemusíme poranit jen při sportu, ale i při obyčejné chůzi do schodů nebo při nastupování či vystupování z autobusu a tramvaje.
Archiv

Jak bolí poskozeny meniskus

Symptomy. Příznaky poranění menisku jsou spojené se značnou bolest a omezením pohybu v postiženém kolenním kloubu. Další indikace poškození menisku jsou bodavá bolest při pohybu, výrazný otok celého kolenního kloubu, funkční omezení a lokální přehřátí a zarudnutí v postižené oblasti.

Jak dlouho se léčí prasklý meniskus

Během artroskopické operace je poraněný meniskus podle konkrétního stavu sešit nebo je jeho část odstraněna a poškozená chrupavka se očistí. Koleno je fixováno ortézou. Po přibližně 2 týdnech od operace následuje rehabilitace, která podle stavu trvá 4–10 týdnů.
Archiv

Kdy praskne meniskus

Vznik zranění prasklého menisku

K natržení nebo prasknutí menisku nejčastěji dochází zkroucením či nepřiměřeným vytočením kolene. Tento problém může být zároveň doprovázen i natrženými kolenními vazy. Jedná se o velmi časté poranění kolene, které je způsobeno nepřiměřenou zátěží.

Jak poznam Urvany meniskus

JAK POZNÁTE NATRŽENÝ MENISKUS K akutnímu poranění menisku dochází rotačním mechanizmem, kdy se dostane mezi kloubní plochy, které ho drtí či trhají. Pozdrav od menisku má tedy formu prudké bolesti, pocitu prasknutí, lupnutí či "vyskočení" kolena.

Jak dlouho se hoji meniskus

Například optimální rehabilitace po menisku trvá 12 týdnů, kdy doporučujeme dvakrát týdně cvičit, protahovat a posilovat s fyzioterapeutem a před cvičením rozhýbat koleno ještě na motodlaze, později na přístrojích jako je Camoped či rotoped.

Kdy bolí meniskus

Poranění menisku provází vícero nepříjemných a bolestivých fází např. při ohybu kolene, ale také při sportu, chůzi po schodech. Poranění může být menšího rozsahu, kdy pacienta spíše obtěžuje nepříjemné píchání nebo i praskání v koleni až po zablokování kolene.

Kdy jít na operaci s meniskem

KDY JÍT K LÉKAŘI Ihned! I když koleno bolí pouze při některých pohybech. Dlouhodobě neléčené poranění menisku může velmi rychle poškodit kloubní chrupavku a příslušné části kloubu a vznikne tzv.

Jak probíhá operace menisku

Průběh operace menisku vypadá přibližně takto: Zákrok se provádí buď v celkové, spinální nebo i lokální anestezii na operačním sále a trvá zhruba půlhodinu až hodinu. Pacient do nemocnice může přijít i až v den operace, od půlnoci je však na lačno a s sebou přinese předoperační vyšetření ne starší 14 dní.

Jak dlouho sroste meniskus

Artroskopické odstranění menisku (menisektomie)

Vhodná je rehabilitace pod vedením fyzioterapeuta. Chůze o berlích – 1-3 týdny. Ortéza – u běžného odstranění menisku není potřeba. Ortéza se přikladá pouze v případě sešití menisku na dobu 3-4 týdnů.

Co je vnitřní meniskus

Meniskus je poloměsíčitá chrupavčitá ploténka nacházející se jak na vnitřní části kolenního klubu (meniskus mediální), tak na vnější stranně kolene (meniskus laterální). Menisky mají v kloubu několik základních funkcí: nárazník. stabilizátor.

Jak dlouho být doma po operaci menisku

Artroskopické sešití menisku pomocí stehu nebo implantátu

Chůze o berlích – 3-4 týdny. Ortéza – 3-4 týdny dle doporučení operatéra v závislosti na velikosti a typu původní ruptury. Rekonvalescence – přibližně 1,5 – 2 měsíce. Sportovní aktivita – nejdříve po zklidnění kloubu cca za 3 měsíce.

Kdy jít na operaci menisku

KDY JÍT K LÉKAŘI Ihned! I když koleno bolí pouze při některých pohybech. Dlouhodobě neléčené poranění menisku může velmi rychle poškodit kloubní chrupavku a příslušné části kloubu a vznikne tzv.

Proč praskne meniskus

K akutnímu poranění menisku dochází rotačním mechanizmem, kdy se dostane mezi kloubní plochy, které ho drtí či trhají. Pozdrav od menisku má tedy formu prudké bolesti, pocitu prasknutí, lupnutí či "vyskočení" kolena.

Jak dlouho trvá operace menisku

Přestože samotná operace menisku trvá běžně okolo 15 minut, počítejte, že v zařízení zůstanete zhruba 2 hodiny, které strávíte na lůžku. Operace se provádí v celkové narkóze, po které se musí Vaše tělo dostatečně probrat a stát se opět dostatečně funkčním, proto doporučujeme vzít si sebou nějakou knížku.

Kdy začít chodit po operaci menisku

Rekonvalescence – přibližně 1,5 – 2 měsíce. Sportovní aktivita – nejdříve po zklidnění kloubu cca za 3 měsíce. Po ošetření menisků můžete dělat jakýkoliv sport či zátěž bez omezení.