Čím se brousí štuk
Proto při odstraňování omítek a hrubých stěrkových hmot doporučujeme pracovat se sanační frézkou. Také v interiéru, když už není hrubá strukturovaná omítka na stěnách a stropě žádoucí, se nabízí obrousit omítku sanační frézkou, aby pak bylo možné na stěnách a stropě např. vytvořit hladký povrch.
Jak pracovat se stěrkou
Nanesení plošné stěrky
Do kbelíku s hmotou je nutné párkrát ponořit váleček, aby se na něj přichytilo dost materiálu. Hmota se pak válečkem rovnoměrně nanáší křížovými pohyby v dostatečně silných vrstvách, aby zcela zakryly podklad. Lepší je hmoty nanést o něco více než příliš málo.
Archiv
Jak vyhladit stěny
Stěrku rovnoměrně naneste na nerezové hladítko po celé délce, přiložte ke spodní straně stěny a plynulým tahem směrem vzhůru rozetřete. Tloušťka vrstvy musí být alespoň 2 mm. Jakmile pokryjete celou stěnu, chopte se fasádní špachtle. Tou vyhlaďte případné nerovnosti.
Jak zakrýt nerovnosti na zdi
Odpověď: Dobrý den, k vyrovnání nerovností je možné použít stěrky – REMAL STĚRKA, druhou možností je použít strukturní nátěr, který opticky zamaskuje drobné nerovnosti. Vhodný je REMAL STRUKTURA, případně Barlet akrylát plus s plnivem.
Jak dlouho nechat schnout štuk
Na rozdíl od jádrové omítky štuk schne a zraje velmi rychle. Do výmalby stropů i stěn se tak můžete zpravidla pustit už po 24 hodinách od štukování.
Jak brousit stěny
Pokud chcete docílit dokonale hladkého a zdravého podkladu, ideálně oškrábejte vše staré jak to jen jde, vyškrábejte díry a škvíry, aby se lépe opravovaly a sundejte i nános staré barvy. Stěny pořádně omeťte suchým smetákem a v případě napadení plísněmi, ošetřete tyto místa speciálními na to určenými přípravky.
Jaký podklad pod stěrku
Nesavý podklad, který není schopen nasáknout penetraci. Např. umakart, sklo, plech, stěny natřené disperzním akrylátovým nátěrem, pracovní laminátové desky, nebo staré obklady.
Jak dlouho schne stěrka na zdi
Doba schnutí je 4 hodiny. Stěrka je připravena k okamžitému použití. Nanáší se nerezovým hladítkem v 1 nebo 2 vrstvách se silou jeden, 1,5 až 2 mm.
Jak správně štukovat
Štuk nanášejte od rohů a okrajů doprostřed pomocí ocelového nebo plastového hladítka (natahováku) v pruzích a s co nejmenším počtem tahů. Nabírejte a nanášejte vždy jen slabší vrstvu, aby štuk tíhou neopadával. Štuk nejdříve do plochy vtlačujte a až následně uhlazujte.
Čím zakrýt stěnu
Nevzhlednou zástěnu či zeď můžeme oživit barevnými truhlíky či květináči, které na jaře osázíme cibulovinami, v létě balkonovými a pokojovými rostlinami a na podzim stálezelenými dřevinami, listopadkami, vřesy a doplníme kukuřičnými klasy a dýněmi.
Jak zakrýt stěnu
Využijte lepicí pásku! V tomto případě si na zeď promítněte nějaký obrázek (my jsme si vybrali zeměkouli) a jeho obrysy vyplňte barevnou lepicí páskou. Jen nezapomeňte obrázek umístit tak, aby zakryl celou trhlinu! „Výsledný obrázek nemusí být nijak perfektní.
Kdy můžu malovat po štukování
Po zaschnutí štuku se můžete pustit do malování
Do výmalby stropů i stěn se tak můžete zpravidla pustit už po 24 hodinách od štukování. Protože mají štuky šedobílou barvu, v dílnách, sklepech, spížích a dalších esteticky nenáročných místnostech malovat na bílo vůbec nemusíte.
Jak škrábat starou malbu
Starou malbu pořádně namočíme vodou, namáčení provádíme malířskou štětkou. Nevětráme, máme zavřené okna i dveře aby se stěny zapotily a šly dobře škrábat. Namočíme jen tak velký úsek, který stihneme oškrábat, než nám stěna zaschne. Malbu škrábeme malířskou škrabkou, patentkou.
Čím brousit betonovou stěrku
Brousit můžete pomocí excentrické brusky nebo ručně (klidně brusným kamenem).
Jak se dělá stěrka
Betonovou stěrku vyhlaďte nerezovým nerezovým hladítkem (naleznete na našem eshopu) . Omítku nechte zaschnout a vytvrdnout 3 až 6 hodin. Po 3 – 6 hodinách lze aplikovat druhou vrstvu s tloušťkou 1 – 2 mm. Druhou vrstvu betonové stěrky nechte zaschnout po dobu 1 – 3 hodiny – omítka by neměla po doteku "lepit".
Jak dlouho schne stěrka
Až nivelační stěrku rozlijete po celé ploše, musíte ji nechat vyschnout. Pochozí bude za pár hodin až den, podle typu použité hmoty. Doba vysychání stěrky se velmi liší. Ve většině případů jsou stěrky pochozí po několika hodinách.
Kdy malovat po štukování
Výrobci nabízejí polotekuté i suché štukové směsi, které se po smíchání s daným množstvím vody aplikují klasickým způsobem. Slabá vrstva štuku zaplní drobné trhlinky a vzduchové otvory ve stěně. Nový povrch stěny se pak snadno maluje, a to již 24 hodin po úpravě. Existuje nepřeberné množství hotových štukových omítek.
Co zasadit ke zdi domů
Oblíbenci, jako jsou plamének, vistárie, růže, zimolez, chmel a povíjnice se neobejdou bez popínací opory. Rostliny vysazené v těsné blízkosti zdi zjemní její strohé linie a přispějí k plynulému začlenění do okolí. Výklenky, eventuálně police zeď oživí a dovolí sem umístit zdobné předměty.
Jak zakryt venkovni zeď
Pro snazší a nenáročnou údržbu můžeme zvolit variantu poskládanou převážně z jehličnanů, vhodnou na stinná místa. Jsou zde zakomponovány plazivé druhy jehličnanů, které nám zakryjí půdu a zabrání prorůstání plevelu.
Čím zakrýt škaredou zeď
Přísavné terčíky. Pokud chcete zelenou stěnu, ideální jsou druhy s přísavnými terčíky. Bez další pomoci se přichytí na zdivu, hladké omítce, dřevu, dokonce i na skle. Patří sem například opadavé přísavníky, pětilistý nebo trojhrotý, které ocení teplé jižní stěny.
Kdy je třeba Skrabat zeď
Kdy oškrábat původní nátěr Je-li na stěnách tři a více předešlých nátěrů, odlupuje se původní barva či jsou zdi obzvlášť špinavé, před malováním je potřeba stěny oškrábat. Namočíme si vždy jen takovou plochu, kterou jsme schopni oškrábat, aniž by stačila zaschnout. Malbu odstraňujeme vždy od shora dolů.
Jak snadno oškrábat zeď
Škrábání staré malby usnadní teplá voda
Dobré je napustit celou starou malbu teplou vodou, uzavřít okna i dveře, aby stará barva dostatečně navlhla. Vodu pak nechte zhruba půl hodiny působit. V druhé fázi znovu vodou potřeme už jen menší plochu, kterou můžeme ihned špachtlí oškrabat.
Jak dlouho vydrží betonová stěrka
Dá se ale po čase odmastit, přelakovat, záleží také, zda jde o interiér nebo veřejný prostor. Ale stěna doma vám vydrží klidně třicet let. A pokud chcete, po určité době není problém lak obnovit.
Kdy se muze pokladat podlaha na Nivelaci
Teplota podkladu a prostorová teplota
Pokud byste chtěli dosáhnout opravdu ideální teploty pro dobu schnutí nivelační stěrky, měla by se teplota podkladu pohybovat někde okolo 15 °C a prostorová teplota okolo 20 °C.
Jak spravne udělat Nivelaci
První krokem je pečlivá penetrace povrchu. Dále si podle údajů od výrobce rozmíchejte nivelační hmotu, vylijte ji na podlahu a začněte roztírat pomocí rakle. Pracujte rychle – hmota bude zpracovatelná zhruba půl hodiny (méně pokud je teplo). Aby hmota vyplnila všechny prohlubně, musíte ji pečlivě provzdušnit.