Jaké bylinky mít doma?

Které bylinky pěstovat doma

11 nejlepších bylinek pro pěstování doma i na zahraděBazalka. Bazalka patří již mnoho let k nejoblíbenějším bylinkám.Oregano. Oregano můžete použít při dochucování omáček i pečiva.Pažitka.Koriandr.Petržel.Máta.Rozmarýn.Majoránka.

Co se dá pěstovat doma

13 typů zeleniny, které si můžete pěstovat doma stále dokolaBazalka. Bazalku můžete jednoduše znovuobnovit a vypěstovat si novou pouze ustřižením lístků, jejichž stonky dáte do sklenky s vodou a umístíte ji na slunné místo.Římský salát.Mrkev.Jarní cibulka.Česnek.Řapíkatý celer.Koriandr.Zázvor.

Jaké bylinky k sobě do truhlíku

Mezi nenáročné druhy, které vám budou prospívat i v truhlíku, patří listová petržel, pažitka, bazalka, kopr, koriandr, majoránka, šalvěj, tymián, estragon, ale třeba i meduňka a máta, které oceníte především při přípravě osvěžujících nápojů. Vertikální záhony umožní pěstovat rostliny i bez vlastní zahrady.

Jaké bylinky jsou trvalky

Jaké bylinky jsou trvalky

Patří mezi ně např. rozmarýn, máta, oregano, meduňka, pažitka, tymián, levandule, šalvěj, medvědí česnek, estragon. Mezi jednoleté a dvouleté bylinky pak patří bazalka, kopr, koriandr, kadeřavá petrželka.

Kdy sázet bylinky doma

Bylinky si můžete předsadit doma. S předsazováním začněte v březnu nebo na začátku dubna. Ven se mohou přesadit až tehdy, jakmile nejsou venku mrazy. Bezpečná doba je přibližně v polovině května.

Jaké bylinky do kuchyně

Které bylinky by vám v kuchyni neměly chybětBazalka. Jedna z nejvděčnějších bylinek, vhodná i pro začátečníky.Máta. K pěstování v bytě je jako stvořená.Meduňka. Někteří si ji zaměňují s mátou, oproti ní však více voní a také chutná po citrónech.Pažitka.Rozmarýn.Oregano.Koriandr.

Co pěstovat doma za oknem

Na okně či balkoně můžete pěstovat například rajčata, papriky, fazole, ředkvičky, pažitku, salát i okurky. Na jaře a na podzim můžete do truhlíku vysévat také špenát. Jen se zeleninou, která potřebuje kořenit hluboko, budete mít trochu problém. Týká se to například mrkve, která by v truhlíku neměla dostatek prostoru.

Co sazet doma

Zelenina, kterou můžete pěstovat doma pořád dokolaBazalka. Bylinka, kterou je velmi snadné pěstovat stále dokola.Jarní cibulka. Další zástupce zeleniny, která jde pěstovat velmi snadno.Pórek. Tato zelenina se pěstuje podobně jako jarní cibulka.Římský salát.Řapíkatý celer.Koriandr.Zázvor.Cibule.

Jaké bylinky za okno

Řada druhů se dá pěstovat přímo doma za oknem. S výsevem můžeme začít už během února a března. Na okenním parapetu vám může růst například bazalka, majoránka, tymián, meduňka, koriandr, pažitka, máta a samozřejmě nenáročná řeřicha.

Jak pěstovat bylinky za oknem

Základem pro pěstování bylinek v bytě je mít doma teplo (v letních měsících se dají umístit za okno nebo na balkón) a zajistit bylinkám dostatek světla – ideální je umístit truhlíky na okno na východ nebo na jih. Truhlíky je lepší umístit dál od skla, aby od něj na bylinky nešel chlad.

Jaké bylinky k rajčatům

Nejlepší bylinky k pěstování spolu s vašimi rajčaty jsou:máta.petržel.šalvěj.citronová tráva.pažitka.bazalka.kopr (sklízejte brzy, aby jeho rychlý růst nezasahoval do vašich rajčat)

Které bylinky pěstovat za oknem

Jsou to pažitka, petrželka, meduňka, máta, kopr nebo řeřicha. Nejlépe se bude dařit bylinkám doma za oknem. Místo na parapetu jim zajistí světlo a vzduch. Středomořské bylinky umístěte jedině za okno směřující na jih, ať čerpají co nejvíce slunečního svitu.

Jak správně zasadit bylinky

Bylinky se většinou vysazují přímo do květináče naplněného kvalitním substrátem na pěstování. Sázet bylinky doporučujeme řídce, protože se následně rozrostou a pozor je také třeba dát na kombinaci jednotlivých druhů. Ne všechny druhy se totiž mezi sebou snášejí.

Jak pěstovat bylinky v kuchyni

Obecná pravidla pro pěstování bylinek v kuchyni, na parapetu

Bylinky by měli mít dostatek světla, dopřejte jim alespoň část místa na okenním parapetu. Bylinky prospívají v teplotě kolem 15-20°C. Nepoužívejte příliš mnoho hnojiv. Bylinky pracují s vámi, občas na ně promluvte a pochvalte je jak hezky rostou.

Jak pěstovat bylinky v paneláku

Základem pro pěstování bylinek v bytě je mít doma teplo (v letních měsících se dají umístit za okno nebo na balkón) a zajistit bylinkám dostatek světla – ideální je umístit truhlíky na okno na východ nebo na jih. Truhlíky je lepší umístit dál od skla, aby od něj na bylinky nešel chlad.

Co se vysazuje v únoru

Takto časný výsev se vyplatí u raného salátu, celeru, brokolice, lilku, paprik. Pro časnou sklizeň lze již v únoru začít s předpěstováním rajčat, cibule, petrželky. Z okrasných květin je dobré si již v únoru předpěstovat druhy s dlouhou dobou vývoje. Patří mezi ně lobelka, hledík, plamenka Drumondova, petúnie, dosny.

Co nesnáší rajčata

Rajčatům pro změnu vyloženě vadí červené zelí a nesmíme je pěstovat nejen vedle něj, ale ani po něm. Špatně též snáší tykve, brambory a hrách.

Čím se hnojí rajčata

Rajčata vyžadují hnojení ještě před samotnou výsadbou. Ideální je hluboké zrytí záhonu na podzim a přihnojení organickým hnojivem (hnůj, kompost, nebo HNOJÍK). Přihnojování pak pokračuje i během růstu rajčat. První přihnojení by mělo být do týdne od výsadby.

Kdy zacit pěstovat bylinky

Bylinky si můžete předsadit doma. S předsazováním začněte v březnu nebo na začátku dubna. Ven se mohou přesadit až tehdy, jakmile nejsou venku mrazy. Bezpečná doba je přibližně v polovině května.

Co stříhat v únoru

Do prořezání se můžete pustit u jádrovin (jabloně, hrušně, jeřáb, kdoule) či lísky. Do konce měsíce byste měli také provést řez bobulovin (rybíz, angrešt atd.), které začínají rašit dříve než ostatní ovocné dřeviny. Hlubší zásah do starého dřeva je nutné provést dříve, než do větví začne proudit míza.

Co se sází v lednu

Lednové výsevy

Již počátkem měsíce můžete vysévat papriky, rajčata, mochyně peruánské, lilky a saláty, v druhé půli ledna pak celer, raný kedluben, květák, brokolici.

Co dát pod rajčata

Do jamky se hodí kompost, tráva i popel

Teplo také produkuje čerstvá posečená tráva, jejíž vrstvu můžeme napěchovat na dno. Do jamek přidáme také kvalitní kompost, prospěšná je i lopatka dřevěného popela, protože rajčata pro zdravý vývoj vyžadují dostatek vápníku.

Jak dodat rajčatům dusík

Rajčata vyžadují hnojení ještě před samotnou výsadbou. Ideální je hluboké zrytí záhonu na podzim a přihnojení organickým hnojivem (hnůj, kompost, nebo HNOJÍK).

Co skodi Rajcatum

Ani rajčatům se totiž nevyhýbají nemoci a obtíže.Plíseň na listech.Plíseň na plodech rajčat.Mšice na listech.Molice na listech.Suchá hniloba konců plodů – výživová porucha z nedostatku vápníku.Svilušky.Trásněnky.septorióza rajčat.

Co roste v únoru

První únorové květy

Patří k nim hlavně čemeřice, časné cibuloviny a také hlíznaté rostliny jako jsou sněženky, bledule, ladoňky, talovíny as puškinie. Z dřevin pak vilíny, jasmín nahokvětý, kalina vonná a zlatice převislá. V únoru kvete i líska.