Jak casto menit mikinu?

Jak často se mají prát kalhoty

Podle odborníku by se kousky pro každodenní nošení, mezi které patří například i džíny, měly prát jednou za čtyři až pět nošení. Například tričko by se mělo prát po každém použití. Naopak sukně a látkové kalhoty stačí prát až po sedmém obléknutí.
Archiv

Jak často se měnit pyžamo

Pyžama je vhodné bezpodmínečně prát po každém třetím až čtvrtém obléknutí, podprsenku by ženy neměly nosit více než tři až čtyři dny. Ty představují maximum, pak by se měla vyprat v ruce anebo ve speciálním ochranném obalu v pračce.
Archiv

Jak často se mají prát džíny

Tričko házíme na praní již po jednom dnu a džíny alespoň dvakrát týdně. Je to ale skutečně správně Džíny díky svému materiálu vydrží více, než běžné kalhoty. Aby neztrácely tvar a barvu, je ideální je prát jednou za 14 dní.

Jak prát mikinu

Šetrné praní

Jinak by mohlo ztratit barvu. Oblečení před vložením do pračky vždy otočte naruby, povrch se tolik neopere a oblečení bude hezky vypadat mnohem déle. Při praní rozpínacích mikin zapněte zipy a prohlédněte kapsy. Rozepnuté zipy by totiž mohly zničit další oblečení v pračce.
Archiv

Jak často prát svetr

Jak často je nutné prát svetry

Rozhodně není třeba prát svetr po každém nošení, zvláště pokud na něm nejsou nějaké fleky. Obvykle se doporučuje jej přeprat přibližně po pěti použitích.

Jak často se pere

Podle Whirlpool Institutu byste měli své ložní prádlo prát každých sedm dní. Přesně za takovou dobu se vám do peřin může dostat opravdu velké množství alergenů a roztočů.

Jak dlouho nosit tričko

Kalhoty, trika a košile nosím většinou 3-5 dnů – záleží i na tom, kde a co v tom dělám a jaké je počasí.

Jak spravne prát džíny

Je vhodné prát džíny vždy naruby, protože tím se nám podaří zachovat obnošený efekt oděvu co nejdéle. Ať už je pereme ručně, nebo v pračce. Pokud perete džíny v pračce, nezapomeňte na co nejnižší teplotu (maximálně 30 ºC). Čím vyšší teplota, tím větší je pravděpodobnost, že barva vybledne a změní se.

Na jaký program prát mikiny

Pokud tedy bunda není vyloženě od bahna nebo nezapáchá potem, raději s praním vyčkávejte. Naděláte rozhodně méně škody. Když už není zbytí, obraťte ji naruby, nastavte šetrný program pro vlnu, bez ždímání a použijte speciální prostředky, které zakoupíte ve sportovních prodejnách.

Jak efektivně prát

Jak správně vyprat prádloTřídit a zase třídit. Základním pravidlem pro úspěšnou péči o prádlo je třídění dle barev a materiálůVolit správný program. Různé prádlo vyžaduje různou péči.Ani málo, ani moc. Při dávkování pracího prostředku dodržujte předepsané množství uvedené na obalu.Dopřejte prádlu prostor.

Jak prát Pletene věci

Do pračky ho raději vůbec nedávejte. Kašmír perte ručně ve studené vodě a použijte speciální jemný prací prostředek. Dobře poslouží taky dětský šampon. Zároveň byste svou oblíbenou kašmírovou šálu či svetřík neměla prát častěji než jednou za měsíc; dvakrát do roka ho pak můžete vzít do osvědčené čistírny.

Jak často měnit prostěradlo

Odborníci doporučují měnit lůžkoviny alespoň jednou týdně

Výměna povlečení a prostěradel za čisté by měla v ideálním případě proběhnout alespoň jednou týdně, alergici by pak měli být ještě důslednější a převlékat postel přinejlepším jednou za 3 dny.

Jak dlouho nosit pyžamo

Z výzkumů dále vyplývá, že ložní prádlo byste měli měnit cca jednou za 14 dní, ale pyžamo po 3 – 4 použitích.

Jak dlouho vydrží oblečení

Podle odhadů je například ve Velké Británii průměrná životnost jednoho kusu oblečení 2,2 roku. Pokud se však naučíme nakupovat kvalitní oblečení, které dlouho vydrží, a budeme se o ně patřičně starat, můžeme životní prostředí značně ušetřit a k tomu samozřejmě i svou peněženku.

Jak často prát

Jak často byste měli prát své oblečeníKalhotky a ponožky po každém použití.Podprsenky perte po každém třetím až čtvrtém použití.Cokoliv bílého a hedvábného je zapotřebí vyprat po každém nošení.Košile a halenky perte po každém nošení.Sportovní oblečení perte po každém nošení.Vesty se perou tak dvakrát za sezónu.

Na jaký program sušit džíny

Rifle sušte na programu s co nejnižší teplotou a pokud můžete, vyndejte je dříve, když jsou trošku vlhké a vysušte je na sušáku. Zabráníte tak tomu, aby se srazily nebo ztratily elasticitu.

Jak dlouho prát trička

Využívejte šetrné prací programy.

Nikdy neperte tričko déle než je nutné. Využívejte krátké (60 min) a šetrné prací programy. Vhodná je teplota 30°C, maximálně však 40°C. Vyzkoušet můžete i praní ve studené vodě.

Jak prát 100% bavlnu

100% bavlnu můžete prát na 40-60° C, pokud je nebarvená, tak ji můžete i vyvářet a bělit. Bavlnu s příměsí lycry, elastanu nebo syntetiky perte výhradně na 40° C. Prádlo před praním otočte naruby, zapněte knoflíky i zipy. Nezapomeňte prádlo roztřídit podle barev.

Proč prát prádlo naruby

Při praní se jednotlivé kousky prádla o sebe třou, dochází tak k postupnému otěru barvy a materiálu. Proto se doporučuje prát prádlo vždy obrácené naruby. Poškození je nejpatrnější na švech a okrajích oděvů.

Jak si vyprat v umyvadle

Napusťte si do umyvadla (lavoru nebo vany) vodu – musí mít teplotu, na kterou se doporučuje prádlo prát. Do vody přidejte prací prostředek – prášek (hůř se rozpouští) nebo gel (lépe se rozpouští). Prací prostředek nechte dokonale rozpustit, pomozte mu v tom rukou a vodu pak napěňte. Přidejte prádlo do lázně.

Jak prát a sušit svetry

Před praním vždy rozepněte všechny knoflíky a zipy. Při sušení nastavte nejnižší stupeň nebo prádlo vyvěste na šňůru. Pokud lze svetr prát v pračce, použijte nejnižší možný teplotní stupeň a nepoužívejte nastavení „air-dry“, což způsobuje výrazné tření. Nejlepší je prádlo sušit na vzduchu v poloze naležato.

Na co prát svetr

Místo běžného pracího prostředku použijte raději speciální prostředek určený speciálně na praní vlny. Nejlepší by bylo prát svetry a další vlněné oblečení ve studené vodě, ale pozor vlněné svetry, šály ani čepice neždímejte, jinak by ztratily tvar. Zbylou vodu z nich opatrně vymačkejte froté ručníkem.

Jak často měnit osušku

Výměna ručníků a osušek

Osušky i ručníku používáme k utření těla po koupeli. Dochází tak k usazování zbytků mýdla, kožních buněk a vody. Díky vlhkému prostředí může docházet k pomnožení nejrůznějších bakterií, které mohou způsobit kožní infekce. Proto se doporučuje vyměňovat ručník a osušky každé 3 – 4 dny.

Jak často převlékat

Odborníci se tedy shodují na tom, že měnit lůžkoviny jednou za měsíc, ne-li za dva, je na pováženou. Výměna povlečení a prostěradel za čisté by měla v ideálním případě proběhnout alespoň jednou týdně, alergici by pak měli být ještě důslednější a převlékat postel přinejlepším jednou za 3 dny.

V čem je nejlepší spát

V jakém materiálu spát

Mezi nejoblíbenější materiály se řadí bavlna, flanel, satén a žerzej. Střih pyžama i typ látky vybírejte i podle ročního období.