Jak casto navoskovat auto?

Jak často myjete auto

Automyčky slaví 50 let.

„Určitě bych radil mýt auto minimálně jednou za měsíc a také podle toho kolik kilometrů jezdíte,“ říká Valt a rovněž doporučuje v zimě mýt auto častěji, hlavně kvůli solení silnic. Také léto však může být pro laky karoserií problém.

Jak se starat o navoskované auto

Teď, když už máme auto dekontaminované, naleštěně a navoskované se můžeme podívat na to, jak ho umývat tak, aby po každém umytí vypadalo jako právě po voskování. Bude potřeba správný šampon, dvou kýblů, vhodná mycí rukavice a vhodné nástroje pro sušení – zejména tedy sušící ručník, lépe však dva.

Jak dlouho vydrží vosk na autě

Tekutý vosk vydrží 6 měsíců, tuhý dokonce 6-12 měsíců.

Jak často jezdit na myčku

Kdo jezdí často, měl by do myčky zamířit klidně dvakrát týdně, svátečnějším řidičům stačí zajet pod kartáče a vodní trysky jednou za měsíc.

Jak často mýt auto v zimě

Odborníci z mycích center a provozovatelé portálových myček a mycích boxů v rámci čerpacích stanic radí, že automobil by se měl v zimě umývat minimálně jednou za dva týdny. Diskutabilní je, kde vám automobil nejlépe a bez poškození umyjí.

Jak s autem do myčky

Před vjezdem do myčky si odšroubujeme, sklopíme nebo zasuneme anténu nemáme-li ji skrytou, sklopíme zrcátka a ujistíme se, že máme zavřená všechna okna i dveře. U kasy nejčastěji dostanete číselný kód či čárový kód, ten použijete v terminálu u vjezdu do myčky.

Proč voskovat auto

Proč voskovat auto

Vosk chrání vůz, aby se špína nedostávala ke karoserii. Vytvoří na ní štít a zabrání jejímu špinění. Neznamená, že bude vůz jako ze škatulky i když projedeme zabahněným lesem.

Jak dlouho schne vosk

Vosky a jejich nanášení

Doba schnutí závisí na množství vrstev a teplotě vzduchu, u dvouvrstvé aplikace při teplotách do 20 °C trvá schnutí zhruba 6 hodin. Pak je nutné počkat dalších 24 hodin, než vosk dokonale vytvrdne.

Jaký použít vosk na auto

Někdo preferuje přírodní vosky s vysokým obsahem karnauby, v nabídce máme i hybridní vosky nebo syntetické vosky s dlouhou výdrží, jako je vosk Fusso Coat od japonské značky Soft99, který vydrží až 12 měsíců.

Proč mýt auto v zimě

Péče o čistotu vozidla je důležitá i kvůli bezpečnosti a v neposlední řadě kvůli prevenci proti korozi náchylných dílů a ochraně karoserie. Přestože se v zimním období velká část řidičů mytím auta nezabývá vůbec, doporučuje se naopak mýt vůz častěji než po zbytek roku.

Jak spravne najet do myčky

Už před vjezdem dbáme na to, abychom si auto nastavili rovně a ve středu osy mycí linky. Jakmile vidíme světelný signál vpřed či zelené světlo pomalu najíždíme a musíme se vejít mezi ližiny po stranách, tím máme zajištěno, že budeme stát správně a nemůže dojít ke kontaktu karoserie s některou součástí myčky.

Jak dlouho trvá mytí auta v myčce

Pomalu popojíždíme až do doby, než se rozsvítí signál stůj nebo červené světlo. Vypneme motor a čekáme než se náš plechový miláček umyje. U některých myček se ještě v průběhu programu popojíždí na druhé stanoviště na sušení. Celý mycí program trvá asi 5 až 10 minut.

Jak levné umýt auto

Pro rychlé a levné umytí se nejvíce hodí tlaková voda, která je k dispozici v samoobslužných mycích centrech s různými chemickými přísadami, které ulehčují mytí. Odpadá v nich nutnost používat houbu nebo kartáč na mytí a utěrku na vysušení karoserie.

Kdy navoskovat auto

Navoskovat auto jen tak nahodile třeba jednou za rok má také smysl, ale pokud chceme mít auto dlouhodobě a konzistentně chráněné, je třeba voskovat pravidelně. Takové zlaté pravidlo je čtyřikrát za rok. Výdrž záleží na druhu vosku a na vnějších podmínkách.

Jak dlouho trva mytí auta v Mycce

Při čištění a tepování koberců a čalounění vozu používáme podtlakový extraktor, kterým vysajeme více jak 90% vody. Program mokrého čištění trvá zhruba 7 – 8 hodin, takže odpoledne přebíráte vůz zcela suchý. V zimních měsících může být interiér mírně vlhký, v tom případě můžeme vůz do následujícího rána dosušit.

Jak si navoskovat auto

JAK SPRÁVNĚ NAVOSKOVAT AUTOK nanášení vosku používejte pěnové aplikátory.Vosk aplikujte krouživými pohyby.Jestli voskujete vaše auto ručně nebo strojově nehraje to žádnou roli.Vosk nechte po nanesení na lak zaschnout.Pokud si myslíte, že vosk zaschl, ještě zkuste test prstem.

Jak dlouho trva mytí auta v myčce

Při čištění a tepování koberců a čalounění vozu používáme podtlakový extraktor, kterým vysajeme více jak 90% vody. Program mokrého čištění trvá zhruba 7 – 8 hodin, takže odpoledne přebíráte vůz zcela suchý. V zimních měsících může být interiér mírně vlhký, v tom případě můžeme vůz do následujícího rána dosušit.

Jak šetrně umýt auto

Ponořte mycí rukavici do kbelíku s šamponem a začněte auto mýt ze shora dolů, ve spodních částech bývá nejvíce špíny a tímto způsobem se dříve rozpustí. Jakmile máte pocit, že je potřeba rukavici vyčistit, ponořte ji do kbelíku s čistou vodou a poté do kbelíku s šamponem a postup opakujte, dokud nebude auto celé umyté.

Jak nejlépe umýt auto

Čím špinavější auto je, tím důležitější je bezdotykové mytí tlakovou vodou. Při kontaktním mytí, tedy při čištění žínkou nebo hadříkem z mikrovlákna, by prach, bláto a veškerá špína fungovala jako smirkový papír, proto je potřeba se tvrdých nečistot napřed zbavit bezdotykovým mytím.

Jak se starat o karoserii auta

Důležité jsou kvalitní přípravky i postup mytí

Nechte jej dle návodu výrobce krátce působit a pak setřete měkkým hadříkem. Následně nezapomeňte odstraňovač hmyzu z karoserie důkladně smýt, mohl by při dlouhodobém působení poškodit lak. Následně doporučujeme celé auto opláchnout čistou vodou.

Jak dlouho schne auto po tepování

Počítejte s tím, že čalounění bude schnout minimálně 24 hodin. Po celou dobu by mělo auto být na teplém a dobře větraném místě se všemi dveřmi a okny otevřenými.

Jak dlouho schne lak na autě

Obecně se doporučuje nechat vrchní bezbarvý autolak proschnout minimálně 24 hodin.

Jak nejlevneji umýt auto

Ponořte mycí rukavici do kbelíku s šamponem a začněte auto mýt ze shora dolů, ve spodních částech bývá nejvíce špíny a tímto způsobem se dříve rozpustí. Jakmile máte pocit, že je potřeba rukavici vyčistit, ponořte ji do kbelíku s čistou vodou a poté do kbelíku s šamponem a postup opakujte, dokud nebude auto celé umyté.

Co na mytí auta

Pomůcky na mytí autaDesignové i funkční kbelíky na mytí auta.Mikrovláknové utěrky jsou šetrné k povrchu.Sušící ručníky skvěle absorbují veškerou vodu.Mikrovláknové či pěnové houby na čištěníMycí rukavice vám usnadní spoustu práce.Na kvalitní jelenice nedáte dopustit.Vyzkoušejte speciální kartáče na vapku.

Jakou aktivní pěnu na auto

Osobně používám Foam Lance a 125 ml pěny na 875 ml vody. Jedno našplíchání mě v takovém poměru vyjde na 55 Kč. U Avalanche stojí jeden mililitr 0.44 Kč. ValetPRO pH Neutral – nedosahuje schopností Avalanche, ale je pH neutrální a stojí pár korun (ml za 0.28 Kč) a svoji práci odvede dobře.