Jak casto Vetrat peřiny?

Jak často prát peřiny

Přikrývky perte alespoň jednou ročně. Jestliže trpíte alergií na roztoče a kýchání a smrkání v ložnici je pro vás denním chlebem, pak peřiny perte klidně dvakrát za rok.

Jak dlouho se mají větrat peřiny

Půlhodinu větrat

Větrání v mrazu na půlhodinu až hodinu se hodí hlavně pro ty, kteří s alergiemi a vlhkem doma nebojují. Mráz totiž hubí roztoče, jenže nezničí alergeny, které už roztoči uvolnili.
Archiv

Jak se starat o péřové peřiny

Doporučujeme dát méně pracího prášku, než jste zvyklí při praní oblečení. Nezapomeňte lůžkoviny důkladně vysušit, nejlépe v sušičce, v létě se vyvarujte venkovnímu sušení, kdy se do peřin mohou dostat roztoči, prach a pyl. Zvláštní péči vyžadují péřové přikrývky a polštáře, kdy se raději obraťte na pomoc v čistírně.
Archiv

Jak prát a sušit peřiny

Prát je můžete při teplotě vody kolem 60 °C a sušit v sušičce při stejné teplotě vzduchu. Péřové přikrývky stačí prát alespoň jednou ročně.
Archiv

Jak často měnit prostěradlo

Odborníci doporučují měnit lůžkoviny alespoň jednou týdně

Výměna povlečení a prostěradel za čisté by měla v ideálním případě proběhnout alespoň jednou týdně, alergici by pak měli být ještě důslednější a převlékat postel přinejlepším jednou za 3 dny.

Na jaký program sušit peřiny

V zájmu optimálního sušení nastavte speciální program pro vlnu. Pokud vaše sušička nemá program na vlnu, nastavte dlouhý cyklus při střední teplotě a použijte kuličky pro sušení, aby bylo po vysušení všechno jemné, nadýchané a voňavé. Ze sušičky nevybírejte oblečení, které není 100% suché.

Jak dlouho vydrží peří

Pokud budete o péřové produkty pravidelně a vhodně pečovat, vydrží Vám desítky let. Polštáře, které jsou mnohem více namáháme, by se ale měly měnit po dvou až třech, maximálně pěti letech. Jak pečovat o péřové peřiny a polštáře kvalitní peřiny však mají dlouhou trvanlivost, zhruba 20 – 30 let (dle využívání a péče).

Jak zbavit peřiny roztočů

A platí, že čím menší hostinu jim přichystáte, tím méně se budou množit. Vaše peřiny a polštáře byste měli prát několikrát ročně na 60°C, při této teplotě roztoče zahubíte.

Jak vyprat peřiny z peří

Ideální je pak zvolit jemný prací prostředek – třeba Perwoll Speciální prací gel Wool & Delicates (koupit v e-shopu), který bude k přikrývce jemný a šetrný a pak vysušit pak péřovou peřinu v sušičce. Při praní peří rozhodně nepoužívejte aviváž. Mohlo by totiž dojít k poškození tukové ochrany peří.

Na jaký program prát peřiny

Pak už hlavně záleží, z jakého materiálu peřiny a polštáře máte.Péřové přikrývky: Některé péřové peřiny je nutné odnést do čistírny.Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C.Poslední fází u praní peřin je jejich sušení.

Jak často prát deky

Mikroplyšovou deku byste proto měli prát průměrně jednou za 7-14 dní v době, kdy ji často používáte. Lázeň jí dopřejte také po zimní sezoně. Podobná pravidla platí i pro povlečení, prostěradla nebo přehozy na postel z mikroplyše.

Jak často měnit osušku

Výměna ručníků a osušek

Osušky i ručníku používáme k utření těla po koupeli. Dochází tak k usazování zbytků mýdla, kožních buněk a vody. Díky vlhkému prostředí může docházet k pomnožení nejrůznějších bakterií, které mohou způsobit kožní infekce. Proto se doporučuje vyměňovat ručník a osušky každé 3 – 4 dny.

Jak casto prát Osusky

Proto je vhodné měnit osušku na tělo každé tři dny, ručník na ruce dvakrát týdně a ten na obličej pak raději po každém použití. Stejně jako u lůžkovin volte při praní teplotu minimálně 60 °C. V případě kožních onemocnění nebo bakteriálních či virových infekcí se doporučuje prát ručníky na 90 °C.

Co se nesmí dávat do sušičky

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Jak vyprat velkou peřinu

Většinu můžete dát ale v pohodě do pračky. Ideální je pak zvolit jemný prací prostředek – třeba Perwoll Speciální prací gel Wool & Delicates (koupit v e-shopu), který bude k přikrývce jemný a šetrný a pak vysušit pak péřovou peřinu v sušičce. Při praní peří rozhodně nepoužívejte aviváž.

Jak skladovat peřiny

Dávejte si pozor na vlhkost

Vlhkost a teplo a je ideálním prostředím pro množení a udržování roztočů. Na to by měli myslet hlavně alergici. Snažte se proto peřiny a polštáře udržovat v teple mezi 22 až 26 stupni Celsia. Peřiny a polštáře ihned nestelte, jelikož je z nich potřeba nejdříve dostat vlhkost a teplo.

Co se starou peřinou

S objemnými peřinami a polštáři je možné také zajít do specializované čistírny, kde povlak rozpářou a peří odborně vyčistí. V kvalitní čistírně vám pak povlak rovnou ušijí nový. Existuje několik možností čistění a vybrat by měli tu, která odpovídá stavu peřiny nebo polštáře.

Jak poznat že jsou v posteli roztoči

Jak poznat, že jsou v posteli roztoči Roztoči se nachází v posteli každého z nás, tak to zkrátka je. Pokud se v noci často budíte, kýcháte nebo kašlete, může to být projevem alergie na roztoče. I když ne každý musí alergií na roztoče trpět, neznamená to, že byste měli přítomnost roztočů v posteli opomíjet.

Jak dlouho žije roztoč

Dospělci žijí přibližně 20 dní. Za svůj živost může samička naklást až 60 vajíček v závislosti na teplotě a zdroji potravy. Dravý roztoč se používá k regulaci svilušky chmelové ve sklenících na plodové zelenině (okurky, papriky), drobném ovoci (jahody) a okrasných květinách (růže, chryzantémy).

Jak doma vyprat peří

Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání. Odstředění nastavte na co nejnižší otáčky, nebo jej vypněte úplně.

Jak prát peřiny

Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C. Pokud není peřina příliš znečištěná, je dobré použít nějaký jemný prací prostředek. Pokud jsou skvrny velmi výrazné, neobávejme se použít prací přípravek, který obsahuje odstraňovač skvrn – třeba Dr.

Jak prát deku z Mikroplyše

Povlečení vyrobené z polyesteru, jako je mikrovlákno, mikroplyš a mikfroflanel, stačí vyprat na 30 °C. Materiál je totiž sám o sobě hypoalergenní a má skvělé antibakteriální schopnosti. Praní na více než 60 °C už opravdu není potřeba.

Kdy vyhodit ručník

Dřív nebo později se v tělových mycích potřebách začnou množit plísně a roztoči. I když některé materiály se dají vyvářet, je lepší je po půl roce vyhodit. Vlhké ručníky jsou rájem pro bakterie. I když je neustále perete, nedá se to tak řešit do nekonečna.

Jak casto kupovat ručníky

Polštáře a peřiny by se měly obměnit alespoň jednou za 3 roky, nikoliv jednou za deset let, jak si podle průzkumu lidé myslí. Co se týče ručníků, měli byste koupit alespoň jednou za dva roky nové ručníky a staré vyhodit, jen takto předejdete tvorbě bakterií a jiných neviditelných nepřátel.

Jak často měnit ručník na obličej

Jak často prát: Ručníky

Možná si říkáte, že po osušce i ručníku saháte, když jste čistí. Bohužel ale ne všechny nečistoty zůstanou v umyvadle či sprše, mnoho z nich končí právě v ručnících. Proto je vhodné měnit osušku na tělo každé tři dny, ručník na ruce dvakrát týdně a ten na obličej pak raději po každém použití.