Jak cestovat do Polska?

Jak cestovat po Polsku vlakem

Jedete do Polska Do Polska se dostanete pohodlně několikrát denně přímými vlaky EuroCity. Pro noční cestu můžete využít přímé lůžkové vozy. Spojení v příhraničí pak zajišťují osobní vlaky.
ArchivPodobné

Co vedet před cestou do Polska

Před cestou do Polska vlastním vozem je vhodné zjistit, jaké doklady budete potřebovat a také jaká je základní povinná výbava vozidla. Občanský průkaz nebo cestovní pas s platnými vízy. Mezinárodní řidičský průkaz. Osvědčení o registraci vozidla s platnou technickou prohlídkou.
Archiv

Jak cestovat v Polsku

Jak cestovat do Polska autem

V Polsku vám uznají řidičský průkaz, který je vydaný v ČR (a v jiné členské zemi). Kromě toho budete potřebovat technický průkaz a také zelenou kartu. Od října do konce února máte povinnost svítit i ve dne. V Polsku neplatí dálniční známky, ale mýtné.
Archiv

Na co si dát pozor v Polsku

Ano, Polsko je bezpečnou destinací, přesto byste si měli dávat pozor na své osobní věci. A to především v hromadných dopravních prostředcích. Z toho plyne pravděpodobně jediné doporučení, nenoste sebou drahé cennosti, příliš velkou hotovost a cestovní doklady. Zvýšené opatrnosti byste měli dbát i na svůj vozový park.

Jak nejlevneji do Polska

Let do destinace Polsko

Nejlevnější letenka, kterou jsme našli 973 Kč
Průměrná délka letu 1 hodina 8 min.
Nejlevnější měsíc k odletu srpen
Možné destinace 15
Nejoblíbenější letecká společnost LOT

Jak si koupit jízdenku v Polsku

Doporučuje se tedy koupit si jízdenku v předstihu, a to nejlépe přes e-shop. Prodej jízdenek se zahajuje 30 dní před odjezdem. Velmi často bývá vlak vyprodán už několik dní po uvolnění prodeje.

Co musím mít do Polska

VSTUP NA ÚZEMÍ POLSKA

Při vstupu na území jakoukoliv cestou (pozemní, leteckou, mořskou) není vyžadováno předložení negativního testu / očkovacího certifikátu a cestující nepodléhají karanténním opatřením. Dané zvolnění se týká jak překračování vnitřních, tak i vnějších hranic.

Jak dlouho trvá cesta do Polska

Let do destinace Polsko

Nejlevnější letenka, kterou jsme našli 941 Kč
Průměrná délka letu 1 hodina 8 min.
Nejlevnější měsíc k odletu září
Možné destinace 15
Nejoblíbenější letecká společnost LOT

Kdy jet k moři do Polska

Barva moře není tak azurově modrá jako kupříkladu Jadran nebo Středozemní moře, což je dáno tím, že voda v Baltu obsahuje méně soli. Nejkrásněji je u polského moře na přelomu července a srpna. Teplota vzduchu dosahuje až 29° C, teplota vody může mít příjemných 22° C. Nejdeštivějším obdobím bývá první polovina července.

Kam v Polsku pro potraviny

Polské obchody s potravinami: Kde nakoupit jídloAldi.Auchan.Biedronka.Carrefour.Dino.Intermarche.Netto.Spar.

Co s sebou do Polska

Pas do Polska není nutný, můžete cestovat na občanku. Stejně jako v celém Schengenu, i v Polsku stačí jeden platný doklad. Volba pasu nebo občanky je jen na vás.

Kdy do Polska k moři

Barva moře není tak azurově modrá jako kupříkladu Jadran nebo Středozemní moře, což je dáno tím, že voda v Baltu obsahuje méně soli. Nejkrásněji je u polského moře na přelomu července a srpna. Teplota vzduchu dosahuje až 29° C, teplota vody může mít příjemných 22° C. Nejdeštivějším obdobím bývá první polovina července.

Jak dlouho trvá let do Polska

Jak dlouho trvá let na lince Česko – Polsko Průměrná doba letu z destinace Česko do cílového města Varšava (hlavní město státu Polsko), je 1 hodina a 19 minut/y.

Jak funguje MHD v Polsku

Městskou hromadnou dopravu můžete využívat pouze s platnou jízdenkou. Jízda bez jízdenky je důvodem pro uložení pokuty. Jízdenky (obvykle stejné pro tramvaje, autobus a metro) lze získat v novinových stáncích (Ruch) a v některých obchodech s potravinami, v mnoha městech také přímo u řidičů vozidel.

Jak dlouho trva cesta autobusem do Polska

Na trase Praha – Varšava jsou 3 zastávky a cesta trvá minimálně 8 hodin 40 minut. Průměrná cena autobusové jízdenky z města Praha do města Varšava je 749,00 Kč, což dělá z cestování autobusem jeden z nejlevnějších způsobů dopravy.

Kam jet do Polska k moři

Které tedy jsou ty nejkrásnější pláže v Polsku1. Svinoústí – Mallorca severu.2. Pláže v Kolobřehu – největším letovisku polského Baltu.3. Trzęsacz – klenot pobřeží Rewal.4. Ustka – ráj lovců jantaru.5. Jarosławiec – pláž Dubaj.6. Sopoty – pláže polské riviéry.7. Gdaňsk – pláž Stogi.

Kde je nejteplejší moře v Polsku

1. Svinoústí – Mallorca severu

Šíře pláže dosahuje místy až 200 m a písek je nádherně zlatý podobně jako třeba v Thajsku. Baltské moře je zde nejteplejší v celém Polsku (v hlavní sezóně voda dosahuje až 25–26 °C) a oblast se pyšní také ekologickým přístupem.

Kdy je nejtepleji v Polsku u moře

Nejkrásněji je u polského moře na přelomu července a srpna. Teplota vzduchu dosahuje až 29° C, teplota vody může mít příjemných 22° C. Nejdeštivějším obdobím bývá první polovina července.

Jak je daleko do Polska k moři

Nejkratší vzdálenost od hranic České republiky k moři činí 283 km vzdušnou čarou. Jedná se o spojnici severního cípu Šluknovského výběžku a Štětínského zálivu v Baltském moři v Polsku. Autem by však bylo potřeba najet přibližně 430 km (5 hodin cesty).

Jak je otevřeno v Polsku

Polské obchody mívají otevřeno od pondělí do pátku od ranních hodin do pozdního odpoledne i večera v případě větších supermarketů. V sobotu počítejte s kratší provozní dobou, v neděli pak obchody nejsou otevřené vůbec. Výjimkami jsou obchodní centra.

Jak platit kartou v Polsku

Vždy si zvolte platbu v místní měně, v Polsku tedy ve zlotých.

Kdy je v Polsku nejteplejší moře

Nejkrásněji je u polského moře na přelomu července a srpna. Teplota vzduchu dosahuje až 29° C, teplota vody může mít příjemných 22° C. Nejdeštivějším obdobím bývá první polovina července.

Jak dlouho trvá cesta autem do Polska

Cesta autem do PolskaPraha – Hradec Králové / Liberec – Varšava: cca 650 km, 7 hodin, 3 000 Kč za zpáteční cestu (phm, žádné zpoplatněné úseky)Praha – Gdaňsk: cca 880 km, 9 hodin, 4 500 Kč za zpáteční cestu (phm + poplatky)

Jak koupit jizdenku na vlak v Polsku

Jízdenky na vlaky si zakoupíte na nádražích nebo v kanceláři státní cestovní agentury Orbis. Jízdenku si můžete zakoupit dokonce i ve vlaku, musíte však počítat s jistou cenovou přirážkou.

Jak koupit listek na tramvaj v Polsku

Jízdenky (obvykle stejné pro tramvaje, autobus a metro) lze získat v novinových stáncích (Ruch) a v některých obchodech s potravinami, v mnoha městech také přímo u řidičů vozidel.