Jak dlouho se dělá trhané maso?

Jak dlouho se dělá Trhane maso

Troubu si nejprve předehřejte na 180–200 °C a nechte maso půl hodiny tzv. zapéct. Až potom snižte teplotu na 120 °C, podlijte maso vodou nebo vývarem, zakryjte a pečte pozvolna 3,5–4 hodiny až do úplného změknutí. TIP: Trhané maso se dá připravit i přímo na grilu!
Archiv

Jak se peče Trhane maso

Maso můžete grilovat na mírném žáru nebo péct v troubě při nižších teplotách, ideálně v rozmezí 100 až 150 stupňů. Čas od času zkontrolujte, že se maso nepřipéká, a případně ho podlijte trochou vody nebo vývaru. Pečte vždy pod pokličkou, a to tak dlouho, dokud se maso nebude rozpadat.
Archiv

Jak ochutit trhané maso

Ochucení pro trhané kuřecí maso

Maso můžete ochutit tak, jak to máte rádi. Třeba k němu přidejte vaši oblíbenou domácí směs grilovacího koření, anebo uzenou papriku s římským kmínem, anebo papriku, pepř, drcený kmín a sušený česnek. Nechte se klidně unést.
Archiv

Jak udělat trhané vepřové

Vepřovou krkovici dáme do pekáče, ve kterém ji budeme později péct. Přidáme třtinový cukr, mletou papriku, hořčici, sůl, pepř, olivový olej a 1 prolisovaný stroužek česneku. Marinádou potřeme maso ze všech stran a necháme v lednici marinovat 24 hodin.

Jak se TRHA maso

Jakmile je maso krásné měkké, že by ho šlo krájet lžící, roztrhejte ho pomocí 2 vidliček na jednotlivá vlákna a smíchejte s vypečenou šťávou. Pokud jste maso pekli s kostí a kůží, tak je před trháním odstraňte. Po roztrhání můžete maso ještě krátce zprudka opéct v troubě na vysokou teplotu. Pozor, ať se nespálí.

Co se hodí k Trhanemu masu

Jak připravit trhané maso Základem je správně okořeněné vepřové maso (nejlépe plec), pomalu pečené nebo grilované několik hodin. Jemné a šťavnaté maso se pak roztrhá na jednotlivá vlákna a můžeme ho podávat v tortile, bagetě, hamburgerové bulce, na talíři s bramborovou kaší, hranolky, nebo jen se zeleninovým salátem.

Jak dlouho vydrzi Trhane maso v lednici

Z uvedeného množství ingrediencí vyjde asi 1.200g trhané krůty – v lednici spolehlivě vydrží až 5 dní, ale pokud nejste velcí masomilové, skoro doporučuji použít jen poloviční množství surovin.

Jaká příloha k Trhanému masu

Plná lima fazolí a sladké kukuřice, může obsahovat cokoli z následujícího a další: cibule, tuřín, rajčata, brambory, paprika, okra, a někdy různé druhy masa (zkuste nakrájené vepřové maso!). Tato rychlá a snadná sukotaš se slaninou a máslovými fazolemi je vydatná zeleninová příloha, kterou ve svém životě potřebujete!

Jak jíst Trhane maso

Připravené maso můžete jíst jen tak samotné s oblíbeným dresingem a hranolkami nebo pečivem, ale naprosto famózní bude v domácím burgeru. Zkuste například tento burger s Fat Cat omáčkou a místo hovězího masa zvolte právě trhané vepřové.