Jak správně zabít úhoře
Uhoře lze zabít mnoha způsoby. Př: Hodit s ním prudce o zem čímž dojde porušení míchy po celé délce jeho těla. Nebo jej silně hodit o zem a provést vykrvení potom jej na pár vteřin hodít do vařící vody, tím dojde ke zničení jeho klonických křečí a tudíž se nebude svíjet ještě několik desítek minut. (Funguje to).
Jak dlouho se peče UHOR
Do ohnivzdorné mísy dáme rozpuštěné máslo, kousky úhoře pokapané citronovou šťávou a posypeme strouhankou. Pečeme je přikryté, mírně podlité, v dobře vyhřáté troubě asi 15 minut. Pak zmírníme žár, mísu odklopíme a pečeme dalších 10 minut.
Jak nejlépe udělat úhoře
Úhoře tepelně upravujeme například na másle se šalvějí, smažíme ho, marinujeme, skvělý je také v rosolu, s polskou omáčkou apod.
Jak připravit úhoře na uzení
K uzení se upotřebí starý sud, obyčejně soudek od cementu, jehož obě víka odstraníme. Ohniště postavíme asi na hloubku stopy do díry do země vyhrabané. Chycené úhoře vezmeme do utěráku nebo do rukavice a tím je zabijeme, že je udeříme do hlavy.
Kdy nejvíc berou úhoři
Pod pruty visí jen chemická světýlka, která jasným světlem prořezávají černočernou tmu. Ale hlavně! Jarní období patří k tomu nejlepšímu pro lov úhořů.
Na co chytit úhoře
Na co chytat úhoře Z jara chytáme nejčastěji na žížaly, ale i červy, pijavky, případně na larvy vodního hmyzu, později, během sezóny funguje i živá nebo mrtvá rybka. V pozdním létě úhoř zabere spíše na živou rybku, nebo její filet. Z rybek jsou na úhoře nejvhodnější ty druhy ryb, které žijí v jeho okolí.
Jak upéct úhoře
Porce úhoře stáhneme, tence potřeme olejem, vložíme do rozehřátého grilu na rošt potřený olejem a pečeme 5 minut. Pak porce obrátíme, opět potřeme olejem, osolíme, opepříme a grilujeme, až změknou. Podáváme s pečivem a s bílým vínem.
Jak zabít a vykuchat úhoře
Praktičtější je oběma rukama rybu prudce uhodit o zem, čímž dochází k utržení aorty a následnému vykrvácení. I když si při uchopení úhoře pomůžeme hadrem, obyčejně musíme tento veskrze nepříjemný akt zopakovat.
Co jí úhoř
Hlavní složkou potravy úzkohlavé formy úhoře jsou vodní bezobratlí, žijící při dně, zejména korýši, larvy vodního hmyzu a měkkýši. Naproti tomu širokohlavá forma loví i ryby a obojživelníky.
Jak dlouho vydrzi Uzeny UHOR
Tučnější ryby jako třeba kapr nebo úhoř vydrží zamrazené zhruba dva měsíce, méně tučné ryby jako štika a candát až čtyři.
Co s Uzenym Uhorem
Uzeného úhoře oddělíme od páteře a z filetů stáhneme kůži. Aby byl krásný i talíř s jídlem, stejnoměrně na něj rozložíme tenké plátky červené řepy, na které do středu navrstvíme ochucený salát, přelijeme zakysaným, křenovým krémem a přidáme na hrubší kousky nakrájeného, očištěného uzeného úhoře. Tak tedy dobrou chuť!
Na co se chytá úhoř
Na co chytat úhoře Z jara chytáme nejčastěji na žížaly, ale i červy, pijavky, případně na larvy vodního hmyzu, později, během sezóny funguje i živá nebo mrtvá rybka. V pozdním létě úhoř zabere spíše na živou rybku, nebo její filet. Z rybek jsou na úhoře nejvhodnější ty druhy ryb, které žijí v jeho okolí.
Jak dlouhý návazec na úhoře
Jde o poměrně jednoduchou montáž, kterou navazujeme nejlépe přímo na kmenovou šňůru. Návazec se skládá asi z 20 cm dlouhého vlasce o slabším průměru a nosnosti, než je kmenová šňůra, koncového olova, úhořího háčku s dlouhým ramínkem, plovákem nebo podvodním splávkem a ještě bročky a zarážkami.
Kdy je nejlepší čas na úhoře
Jak začnou odkvétat pampelišky, začíná ideální čas na lov úhořů. Od té doby se úhoři dají chytat až do podzimu, nejlépe však berou do konce léta.
Jak chutná úhoř
Úhoří maso je chuťově velmi dobré a jemné. Navíc neobsahuje mezisvalové kosti. Pro začátek sáhněte raději po sladkovodním. Existuje také úhoř mořský, který však může jako dravá mořská ryba obsahovat nežádoucí toxické látky.
Kdy a jak na úhoře
Úhoři začínají velmi dobře brát koncem dubna až v první polovině května.
Kdy jít na úhoře
V květnu lovím úhoře během celého dne. Později od půlky června se zaměřuji především na večerní a ranní lov. Úhoři jsou aktivní při bouřkovém počasí, nejlepší je dusné zatažené počasí těsně před bouřkou.
Proč je maso z udírny tuhé
Špatná doba uzení
Stačí asi 8 až 12 hodin, jinak bude maso vyschlé a tuhé. Při kratší době uzení zase ale může být maso uvnitř ještě syrové.
Jaké ryby na uzení
K uzení se nejlépe hodí ryby s vysokým obsahem tuku, jako je kapr, úhoř, sumec, losos, makrela či karas.
Kdy nejvíc berou úhoří
Pod pruty visí jen chemická světýlka, která jasným světlem prořezávají černočernou tmu. Ale hlavně! Jarní období patří k tomu nejlepšímu pro lov úhořů.
Jaký prut na úhoře
Délka prutu: Ideální délka prutu pro lov na úhoře by měla být mezi 9 až 12 stopami. Tato délka umožňuje dostatečnou kontrolu nad návnadou a pomáhá s transportem. Typ materiálu: Někteří rybáři preferují sklolaminátové pruty, zatímco jiní dávají přednost uhlíkovým prutům.
Kdy se chytá úhoř
Doba lovu úhořů
Dobrým vodítkem jsou pampelišky. Jak začnou odkvétat pampelišky, začíná ideální čas na lov úhořů. Od té doby se úhoři dají chytat až do podzimu, nejlépe však berou do konce léta. V květnu lovím úhoře během celého dne.
Kdy je uzené maso hotove
Po osušení udíme už se zavřenými dvířky při teplotě do 60 °C. Maso udíme 6 až 24 hodin podle druhu a velikosti masa, uzeniny 4 až 12 hodin. Fáze vypalování: na konci uzení zvýšíme na 30 až 60 minut teplotu na 70 až 80 °C. Vypalování se týká pouze masa, uzeniny by mohly popraskat.
Jak velké kusy masa na uzení
Ideální je váha mezi 1-1,2 kg. Velikost jednotlivých kusů masa ovlivní dobu nutnou k naložení a následnému vyuzení masa. Ale zase čím menší kusy si připravíte, tím se zvýší riziko jejich zbytečného vysušení během uzení. Kusy masa by neměly být rozhodně menší než 0,5 kg.
Jak připravit rybu na uzení
Ryby před samotným uzením nakládám do nálevu, nebo je jen na sucho nasoluji. Nakládání do láku je, řekl bych, lepší. Dosáhneme rovnoměrného nasolení, proto ho praktikuji raději. Chceme-li mít uzené ryby jemnější, naložíme je do 8 % solného nálevu, tedy na 1 l vody dáme 80 g soli.