Jak dlouho trva dobrovolny vojenský výcvik
Dobrovolné vojenské cvičení je obdobou základní vojenské služby, na období šesti týdnů (nebo na 2×3 týdny), přičemž po tuto dobu je účastník DVC vojákem v záloze a je za službu finančně odměněn. Po absolvování šesti týdnů je výcvik ukončen či na něj je možno navázat službou v AZ.
Archiv
Co si vzít na vojenský výcvik
CO SI VZÍT S SEBOU NA VÝCVIKosobní doklady (občanský průkaz nebo pas)průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny.rozhodnutí o povolání do služebního poměru vojáka z povoláníčíslo bankovního účtu (například kartička s číslem účtu)vojenskou knížku (pokud ti byla vydána)
Co obsahuje vojenský výcvik
Nepřetržitý vojenský výcvik v základní přípravě zahrnuje teoretickou přípravu na učebnách, praktický výcvik na cvičištích, přípravu vojenského materiálu k výcviku, přesuny do prostoru výcviku a zpět, údržbu vojenského materiálu po ukončení výcviku, přípravu na zaměstnání příštího dne, samostatné studium, vyhodnocovací …
Archiv
Jak se připravit na kurz základní přípravy
Nepodceňovat fyzicky a psychicky náročný výcvik. Na takovou zátěž je vhodné se předem připravovat alespoň 3 měsíce předem. Správná životospráva, tělesná kondice a psychická rovnováha usnadní zvládnutí základní přípravy.
Jak dlouho trva kurz zakladni pripravy
Kurz základní přípravy AZ (KZP AZ) pro zájemce o službu v AZ je organizován v délce 4 týdnů, ve Velitelství výcviku – Vojenské akademii (VeV-VA) ve Vyškově, zpravidla 4x ročně Na základě žádosti vojáka je možno přípravu absolvovat ve dvou částech po 2 týdnech.
Jak probíhá výcvik aktivních záloh
Uchazeč o službu v aktivní záloze, který neprošel povinnou vojenskou službou, musí nejprve absolvovat Kurz základní přípravy v době trvání 4 týdnů. Kurz základní přípravy probíhá na Velitelství výcviku ve Vyškově na Moravě. Kurz základní přípravy je obdobou přijímače z dob základní vojenské služby.
Co dělají vojáci
zajišťují konstrukci provizorních staveb, například mostů přes řeku, zákopů. Typicky mají v popisu práce i demolice, pokládání min a výbušnin, nebo naopak jejich odstraňování. poskytují lékařskou pomoc raněným v bitvě. na obsluhu složitějších zbraní a zařízení, jako například odstřelovači, návodčí, obsluha radaru apod.
Jak probíhá výcvik vojáků
Výcvik probíhá ve čtyřech fázích. První fáze je zaměřena na základní řády, pořadovou přípravu a tělesnou přípravu. Vojáci se seznámí se svými právy a povinnostmi, naučí se vojenskému vystupování a zvýší svou fyzickou kondici. Ve druhé fázi se naučí znát a ovládat ruční zbraně.
Co obsahuje plná polní
Do této kategorie (označení D) patří plná polní včetně modulárníého spacího pytle (2 části, obvykle má každý voják polovinu takže se dva dělí o jeden spacák), další spodní prádlo a ponožky, další potraviny, výbava pro studené počasí, další střelivo atd.
Kde probíhá ZOP
ZOP bude i nadále v Hrdlořezích. V areálu PA na Lhotce je jen nástupní příprava (tzv ZOP I), tj. měsíční "kurs" nově nastupujících policistů před začátkem ZOP II, která je buď v Hrdlořezích, Brně nebo Holešově. Pracovní doba na ZOP II (tedy v Hrdlořezech) je 6:45 – 15:15 a v pátek do 12:30.
Jak se stát Záložákem
V současné době je jádrem činnosti Aktivních záložáků účast na vojenském výcviku. Na začátku se jedná o Kurz základní přípravy (KZP), který probíhá ve Vojenské akademii Vyškov. Tento základní výcvik trvá šest týdnů, a to vždy od pondělí do čtvrtka (výcvik si lze rozdělit i na 2x 3 týdny, např.
Jak dlouho je voják v záloze
I. Voják v záloze
– Vojákem v záloze se stane i občan, který dobrovolně převezme výkon branné povinnosti a úspěšně vykoná šestitýdenní vojenský výcvik.
Jaký by měl být voják
Voják musí být sociabilní, otevřený, komunikativní, schopný týmové spolupráce. Vedle toho musí umět regulovat své chování, předvídat důsledky svých rozhodnutí. A nezbytná je samozřejmě také zdravá míra agresivity, voják musí být schopen vystřelit po nepříteli.
Jak dlouho trvá ZOP
Základní odborná příprava – 3 části v celkové délce 12 měsíců
Jak dlouho trvá policejní výcvik
školní část (9 měsíců) a praktická část – řízená odborná praxe na vybraných útvarech Policie ČR (2 měsíce).
Co dělá voják v záloze
Voják v aktivní záloze vykonává pravidelné vojenské cvičení v prvním roce svého zařazení do aktivní zálohy v celkové délce do 12 týdnů a v dalších letech v celkové délce do 6 týdnů v kalendářním roce s přihlédnutím k jeho plánovanému zařazení, úrovni vycvičenosti a odborné připravenosti.
Kdo má povinnost jít do valky
V České republice se branná povinnost vztahuje na všechny občany státu starší 18 let, a to na základě zákona č. 585/2004 Sb. Branný zákon. Branná povinnost naopak zaniká dnem dosáhnutí 60 let či z jiných důvodů taxativně vymezených v §7 výše zmíněného zákona.
Jaký je plat vojáka
Základní tarifní plat mají například desátníci 26 260 korun, rotní 32 430 korun, praporčíci 39 640 korun nebo majoři 55 310 korun.
Co obnáší práce vojáka
Voják se účastní tuzemských a zahraničních vojenských operací. Odpovídá za svěřenou vojenskou výstroj a výzbroj, obsluhuje motorová vozidla a vojenskou techniku a vypomáhá civilnímu obyvatelstvu v případě mimořádných událostí.
Jak probíhá první rok u policie
Skládá se z nástupní přípravy uskutečněné na Policejní akademii v Praze (1 měsíc) a školní části realizované ve Vzdělávacím zařízení Brno, Odbor zabezpečení výuky Brno nebo Holešov, a to I. školní část (9 měsíců) a praktická část – řízená odborná praxe na vybraných útvarech Policie ČR (2 měsíce).
Jaké vzdělání musí mít policista
střední vzdělání a vyšší fyzickou, zdravotní a osobnostní způsobilost k výkonu služby* není členem politické strany nebo politického hnutí nevykonává živnostenskou nebo jinou výdělečnou činnost a není členem řídících nebo kontrolních orgánů právnických osob, které vykonávají podnikatelskou činnost.
Jak vstoupit do Až
podat žádost o zařazení do AZ. vyplnit dotazník. přinést průkazovou fotografii. podepsat prohlášení o tom, že nepodporujete, nepropagujete nebo nesympatizujete s hnutím, které prokazatelně směřuje k potlačování práv a svobod člověka nebo hlásá národnostní, náboženskou anebo rasovou zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob.
Kdo nemusi být Mobilizovan
§ 2Doba trvání branné povinnosti
(1) Branná povinnost vzniká občanovi dnem následujícím po dni, v němž dosáhne věku 18 let, a zaniká dnem dosažení věku 60 let. Občan brannou povinnost plní za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, pokud tento zákon nestanoví jinak.
Jak dlouho trvá vojna
Povinná vojna až na dva roky
Dvouletá vojna trvala až do roku 1990 a běžná doba nástupu byla v osmnácti letech nebo po skončení střední školy. Od roku 1990 byla postupně krácena a došlo i k uzákonění možnosti civilní služby. Od roku 1993 byla vojenská služba už jen roční.
Jací jsou vojáci
Voják musí být sociabilní, otevřený, komunikativní, schopný týmové spolupráce. Vedle toho musí umět regulovat své chování, předvídat důsledky svých rozhodnutí. A nezbytná je samozřejmě také zdravá míra agresivity, voják musí být schopen vystřelit po nepříteli.