Jak využít bílkovou polevu
Když vám zbyde poleva, kterou zdobíte perníčky, můžete ji využít třeba takto: přendejte ji do zdobicího sáčku a na pečicí papír nastříkejte kytičky. Můžete také přibarvit potravinářskými barvami. Necháte důkladně zaschnout a buď hned použijete nebo uchováte ve vhodné nádobě.
Jak dlouho schne Bílková poleva
Cukr prosejeme a citronovou šťávu přefiltrujeme přes jemné sítko, abychom je zbavili velkých kousků. Bílek, citron, škrob a cukr dáme do misky a šlehačem na nejvyšší stupeň šleháme tak dlouho, dokud nezhoustne (asi 2 min). Pokud se nám zdá poleva příliš hustá, přidáme citron.
Jak zředit bílkovou polevu
Je-li poleva moc hustá, zřeďte ji troškou citronové šťávy. Nejlepší je taková poleva, s kterou se vám bude dobře malovat.
Jak přecedit bílek
Ze 2 bílků ušlehejte sníh, přidejte do zchladlého vývaru, NEMÍCHEJTE, pomalu přiveďte k varu, přičemž bílky na sebe nachytají vysrážené bílkoviny a klesnou ke dnu. Do cedníku vložte čisté plátno a vývar přes něj přeceďte. Počítejte ale s tím, že spolu s nečistotami s sebou bílky vezmou vývaru i část chuti.
Jak obarvit bílkovou polevu
Barvit perníčky sušenou paprikou se vám asi zamlouvat nebude, zkuste tedy mrkvovou šťávu. Smíchejte ji se šafránem. Nejen kakaem, ale i skořicí nebo kávou dosáhnete hnědé barvy polevy na perníčky. Jen těžko byste našli něco, co dokonale přebarví bílou polevu na černou.
Jak na polevu na dort
V kastrůlku se zahřeje společně voda, cukr a kondenzované mléko až k varu. Prášková želatina se nechá nabobtnat v trošce vody a pak se přimíchá do horké směsi v kastrůlku. Po rozpuštění želatiny se v horké směsi rozpustí i čokoláda. Vznikne hladká teplá poleva.
Jak dlouho vydrzi Bilkova poleva na perníčky
Polevu nechte zakrytou odležet v lednici. Pokud polevu ihned nevyužijete, vydrží v lednici i týden.
Jak udělat domácí čokoládovou polevu
Polevu na potažení dortu připravíte smícháním 200 g čokolády se 140 g rostlinného tuku. Když vše rozmícháte dohladka, vmíchejte ještě 100 ml horké vody. Na dezerty je nejlepší smíchat čokoládu s máslem v poměru 1 : 1, nebo šlehačkou v poměru 2 : 1, takto poleva zůstane tekutější.
Jak udělat bílou polevu na perníčky
Moučkový cukr dvakrát přesejeme přes jemné sítko (pokud důkladně cukr neprosejete, bude se vám ucpávat zdobící trubička). Přidáme bílek a mícháme tak dlouho, až se cukr rozpustí a vznikne jemná bílá poleva.
Jak poznat zkažený bílek
Je dobré sledovat také barvu bílku: Jakmile je nazelenalý, načervenalý nebo v něm plavou černé nebo zelené skvrnky, raději ho nejezte.
Jak dlouho vydrží bílky
Syrový bílek vydrží v lednici až 20 dnů, žloutek jen 2-3 dny. Nechlazené, nerozbité vejce můžete díky jejich přirozené imunní ochraně skladovat až 3 týdny, přičemž minimální trvalivost se počítá asi 28 dní od snůšky.
Jak udělat bílou polevu na dort
Moučkový cukr prosejeme do misky, přidáme vodu a horký rozehřátý tuk a třeme do zhoustnutí. Nahrázením části vody jinou přísadou získáme libovolnou příchuť polevy. CITRONOVÁ – část vody nahradíme citronovou šťávou. POMERANČOVÁ – část vody nahradíme pomerančovou šťávou.
Jak rozpustit bílou čokoládu
Jak rozpustit bílou čokoládu
Postupujte úplně stejně jako při rozpouštění mléčné či hořké čokolády nebo té na vaření. Můžete ji rozpustit ve vodní lázni i v mikrovlnce a můžete rozpustit čokoládu s máslem i bez něj.
Jakou polevu na perník
Perník můžete vylepšit buď čokoládovou nebo citronovou polevou, můžete ho také rozříznout a namazat kyselejší marmeládou.
Jak na bílou polevu
Tuk nebo máslo necháme na mírném ohni rozpustit. Do prosátého cukru za stálého šlehání přiléváme tuk a vroucí vodu. Bílou polevu třeme, dokud není hladká a jemno. Bílou ledovou polevou ihned zdobíme vybrané cukroví nebo moučníky a necháme ji zaschnout.
Jak dlouho může být žloutek v lednici
Aby žloutky neoschly
Zbylé žloutky dejte do čistého suchého hrníčku, lehce zakápněte chuťově neutrálním olejem, nebo zalijte trochou studené vody, a hrníček překryjte potravinářskou folií. Takto žloutky vydrží maximálně týden, ale doporučujeme je spotřebovat spíš do pěti dnů.
Jak zjistit kvalitu vajíček
Jak jste na tom se zásobou vajíček ukáže krevní test AMH PLUS, který zjednodušeně řečeno zjistí, na jak dlouho máte zásobu. To odhalí na základě množství hormonu AMH v krvi. Tento hormon produkují buňky nezralých vajíček a jelikož se jejich počet s věkem snižuje, klesá i hladina AMH.
Co s vařenými bílky
Z vařeného sněhu můžete připravit domácí turecký med, ten měkký. Větší množství bílků šikovné cukrářky a pekařky využijí i na moučníky jako bezé roláda, bezé dort, dort Pavlova, makronky, štafetky, indiánky apod.
Jak dlouho vydrží Bílkový chlebíček
Chlebíček je lehký jako vánek a díky jablkům vydrží vláčný několik dní.
Jak rozpustit bílou polevu
Jak rozpustit bílou čokoládu
Postupujte úplně stejně jako při rozpouštění mléčné či hořké čokolády nebo té na vaření. Můžete ji rozpustit ve vodní lázni i v mikrovlnce a můžete rozpustit čokoládu s máslem i bez něj.
Jak ředit bílou čokoládu
Čokoláda je schopna přijímat vodu, a proto ji můžete naředit máslem, tukovou polevu ale máslem naředit nemůžete, protože by se srazilo,“ vysvětluje Pavlína Berzisová. Za nejideálnější považuje naředění čokolády kakaovým máslem, když ho ale doma nemáte, můžete použít smetanu vysokoprocentní nebo zmiňovaný kousek másla.
Proč nejde rozpustit čokoláda
Čokoláda je surovina extrémně náchylná na teploty. Taje při teplotách již kolem 25 °C a při teplotě vyšší než 45 °C už hrozí velké riziko, že jí spálíme a znehodnotíme. Na čokoládu nesmíme spěchat, většinou se nevyplácí, pokud ji chceme rozpustit rychle.
Jak udělat polevu z bílé čokolády
Postup:Do vodní lázně dejte vařit mléko s vodou a přidejte do něj cukr. Vařte, dokud se tyto dvě ingredience nespojí v hladký sirup.Až bude sirup hotový, postupně do něj zamíchejte nastrouhanou bílou čokoládu.Nakonec přidejte pár kapek rostlinného oleje a vymíchejte dohladka. Po lehkém vychladnutí použijte.
Kdy se dává poleva na perník
Na rumovou polevu budeme potřebovat
Pak ji rozetřeme po vychladlém perníku. Do hodiny nám krásně ztuhne a můžeme podávat.
Jak dlouho vydrží bílek v lednici
Syrový bílek vydrží v lednici až 20 dnů, žloutek jen 2-3 dny. Nechlazené, nerozbité vejce můžete díky jejich přirozené imunní ochraně skladovat až 3 týdny, přičemž minimální trvalivost se počítá asi 28 dní od snůšky.