Jak dát video na celou obrazovku?

Jak nastavit video na celou obrazovku

Sledování na celé obrazovceKlepněte na video, které chcete sledovat.Ve spodní části přehrávače klepněte na ikonu Celá obrazovka .

Jak dát prezentaci na celou obrazovku

Pokud budeme chtít spustit prezentaci a zobrazit ji tedy přes celou obrazovku v režimu bez okna, můžeme k tomu použít jednak klávesovou zkratku F5, která spustí prezentaci od prvního snímku, nebo můžeme využít klávesové zkratky SHIFT + F5 pomocí které je prezentace spuštěna ze snímku, na kterém se právě nacházíme.

Jak se dělá full screen

Zapnutí režimu celé obrazovky

Režim celé obrazovky zapnete zmáčknutím F11 .

Jak rozšířit obraz na celou obrazovku

Zvětšení obrazovky, snížení rozlišení: Stiskněte Ctrl + Shift a +. Zmenšení obrazovky, zvýšení rozlišení: Stiskněte Ctrl+Shift a -. Resetování rozlišení: Stiskněte Ctrl+ Shift+ o.

Jak nastavit obraz v obraze

Zapnutí funkce obraz v obrazePřejděte do nastavení systému Android Aplikace a oznámení Rozšířené Speciální přístup aplikací Obraz v obraze.Klepněte na možnost YouTube.Klepnutím na možnost Povolit obraz v obraze tuto funkci zapnete.Přejděte do nastavení aplikace YouTube. Obecné.Zapněte funkci obraz v obraze .

Jak natáčet obrazovku na Windows 11

Spusťte aplikaci nebo hru, kterou chcete nahrávat. Současným stisknutím klávesWindows + G spustíte aplikaci Xbox Game Bar. Klikněte na tlačítko Nahrávání nebo stiskněte klávesyWindows + Alt + R pro spuštění nahrávání. Vaše záznamy budou uloženy v nabídce Tento počítač > Videa > Záznamy.

Jak uložit prezentaci v PowerPointu na plochu

Uložte si prezentaci, abyste nepřišli o veškerou práci. Pak ho vytiskněte, abyste ho mohli sdílet s ostatními. Klikněte na soubor > Uložit, vyberte nebo vyhledejte složku, do pole název souboru zadejte název prezentace a klikněte na Uložit.

Jak udělat prezentaci na počítači

Otevřete PowerPoint. V levém podokně vyberte Nový. Vyberte možnost: Pokud chcete vytvořit prezentaci úplně od začátku, vyberte Prázdná prezentace.

Jak dát aplikaci na full screen

SHIFT + WIN + ENTER

pro přepnutí do celoobrazovkového režimu a zpátky z něj.

Jak zvětšit obrazovku pomocí klávesnice

Zvětšení obrazovky, snížení rozlišení: Stiskněte Ctrl + Shift a +. Zmenšení obrazovky, zvýšení rozlišení: Stiskněte Ctrl+Shift a -. Resetování rozlišení: Stiskněte Ctrl + Shift + 0.

Jak vrátit zpátky obrazovku

Klávesové zkratky pro otáčení displejeCTRL + ALT + šipka nahoru – převrátí obrazovku do standardní pozice,CTRL + ALT + šipka dolů – převrátí obrazovku vzhůru nohama (o 180 stupňů),CTRL + ALT + šipka doleva – převrátí obrazovku o 90 stupňů doleva,CTRL + ALT + šipka doprava – převrátí obrazovku o 90 stupňů doprava.

Jak změnit velikost obrazovky

Nejdřív zkuste změnit velikost položek na obrazovceOtevřete nastavení zobrazení, nebo v něm zůstaňte. Otevření nastavení zobrazeníPosuňte se dolů na Měřítko a rozložení.Pak vyberte nějakou možnost v seznamu Změnit velikost textu, aplikací a dalších položek.

Jak zvětšit video na celou obrazovku Iphone

Přejděte do Nastavení > Zpřístupnění > Zvětšení a zapněte volbu Zvětšení.

Jak si dát YouTube na plochu

V seznamu aplikací ikonu yt chvilinku přidržte a pohybem prstu přetáhněte na danou plochu.

Jak natočit obrazovku na notebooku

Pomocí klávesové zkratky Windows + G vyvoláte ovládací panel a dalším kliknutím už můžete nahrávat záznam obrazovky nebo pořizovat screenshoty. Délku trvání záznamu i kvalitu si můžete určit v nastavení.

Jak nahrát obrazovku na Windows

Nahrávání obrazovky v PowerPointuOtevřete snímek, na který chcete umístit nahrávku obrazovky.Na pásu karet na kartě Vložení vyberte Nahrávání obrazovky.Na ovládacím doku zvolte Vybrat oblast (nebo pokud chcete pro nahrávání vybrat celou obrazovku, stiskněte klávesu s logem Windows+Shift+F).Vyberte Nahrát.

Jak uložit prezentaci aby se hned spustila

Automatické spuštění prezentace při otevřeníVyberte Soubor > Uložit jako (nebo Uložit kopii).Klikněte na Další možnosti.Přejděte do složky, do které chcete prezentaci uložit.Do pole Název souboru zadejte název prezentace.V části Uložit jako typvyberte PowerPoint Show.

Jak na správnou prezentaci

Prezentace má být přiměřeně dlouhá, je třeba vybrat podstatné informace. Prezentaci je dobré si předem nanečisto vyzkoušet. Je třeba volit kontrastní barvy, jemné odstíny nejsou na plátně zřetelné. Pozor, na monitoru jsou blízké odstíny snadno rozlišitelné, na plátně ne.

Jak udělat prezentaci bez Powerpointu

Pokud máte Účet Microsoft (hotmail.com, outlook.com, live.com, msn.com) neboMicrosoft 365 pracovní nebo školní účet, můžete prezentaci zdarma zobrazit a upravit ve webovém prohlížeči. Uložte soubor do OneDrive nebo Dropboxu a otevřete ho pomocí PowerPoint pro web.

V jakém programu vytvořit prezentaci

Offline programyPowerPoint. Tento prezentační nástroj patří do kancelářského balíku Microsoft Office.Impress. Další z offline nástrojů patří do freeware balíku OpenOffice.Prezi. Prezi představuje netradiční online nástroj pro tvorbu prezentací.Empressr.Google Docs Presentation.SlideShare.

Jak mít dvě okna na obrazovce

Pokud například máte na ploše spuštěné dvě aplikace, můžete nechat zobrazit jejich okna vedle sebe. Stačí myší chytit záhlaví aplikace a přetáhnout ji k pravému nebo levému okraji obrazovky. Okno aplikace se automaticky přichytí a změní velikost tak, aby zabíralo polovinu obrazovky.

Jak si dát dvě okna vedle sebe

Nastavení dvou monitorů na WindowsVyberte Start a pak otevřete Nastavení .V části Systém vyberte Zobrazit .V rozevíracím seznamu vedle obrázku plochy si můžete vybrat, jak se bude vaše obrazovka promítá na displejích.Až vyberete nastavení, vyberte Použít.

Jak nastavit velikost písma na monitoru

Tady je postup, jak můžete změnit velikost textu, obrázků a aplikací ve Windows. Pokud chcete změnit zobrazení ve Windows, vyberte Start > Nastavení > Usnadnění > Velikost textu. Pokud chcete zvětšit jen text na obrazovce, upravte posuvník vedle položkyVelikost textu.

Jak převrátit obrazovku

CTRL + ALT + šipka nahoru – převrátí obrazovku do standardní pozice, CTRL + ALT + šipka dolů – převrátí obrazovku vzhůru nohama (o 180 stupňů), CTRL + ALT + šipka doleva – převrátí obrazovku o 90 stupňů doleva, CTRL + ALT + šipka doprava – převrátí obrazovku o 90 stupňů doprava.

Jak otočit obraz na monitoru

V operačním systému Windows (funguje spolehlivě od verze 7) vám na otočení pracovní plochy bude stačit klávesová zkratka: CTRL + ALT + šipka (na kurzorové klávesnici)