Jak nalepit lepenku
Při lepení asfaltových pásů různými typy lepidel je bezpodmínečně nutné správně zvolit jak speciální lepidlo (k tomuto účelu musí být přímo určeno výrobcem lepidla, nebo výrobcem asfaltového pásu), tak pás kompatibilní s lepením (obvykle s jemným posypem, nebo textilií na spodní straně).
Jak správně položit lepenku na střechu
Asfaltová střešní krytina je nejčastěji pokládána ve dvou vrstvách – nejprve podkladní asfaltový pás a na něj vrchní finální pás. Podkladní pásy pokládejte rovnoběžně s okapovou hranou nebo kolmo na ni. Od sklonu střech 5° a výše je nutné pokládat pouze kolmo.
Jak zlikvidovat lepenku
Prakticky všechny asfaltové pásy ze staveb mladších 20 let nemohou obsahovat dehet. V případě většího množství odpadu se doporučuje informovat sběrné místo v předstihu a přitom doložit typ odpadu. Zbytky a odřezy asfaltových pásů z nových realizací lze bez problémů odevzdat na skládkách.
Jak se správně aplikují asfaltové pásy na svislé stěny pod terénem
Na svislých stěnách a strmých plochách jsou ve spodní stavbě pásy kladeny svisle. Podkladní pásy doporučujeme kotvit k podkladu v čelním (horizontálním) spoji 4 kotvami a v ploše k podkladu natavit. Pásy asfaltového souvrství se mezi sebou natavují celoplošně. Pásy je zpravidla nutné rozdělit na úseky 2-2,5 m.
Jaký hořák na lepenku
K dobře odvedené práci na střeše rozhodně patří dva typy hořáků. S malým zvonkem na detaily (nejčastěji 28 mm, 32 mm, 34 mm a 35 mm) a velký s výkonem alespoň 65 kW. Je totiž nutné pásy prohřívat ze vzdálenosti cca 50 cm (zejména ty s polyesterovou vložkou), aby nedocházelo k nežádoucímu bodovému přehřátí pásu.
Jak správně izolovat základy
Jako tepelná izolace se do základů používá kvalitní pevný izolační materiál s minimální nasákavostí, který neumožňuje vzlínání vlhkosti. Jako nejvhodnější se jeví extrudovaný polystyren (XPS) ve formě desek v tloušťkách od 8 do 20 cm, který je pevný a dostatečně odolný vůči předpokládané zátěži a mrazu.
Jak přibít lepenku na střechu
Jak máte přibitou tu lepenku Hřebíky by neměly být vidět a tak by ani neměly být problémy s jejich korozí. Prostě jste měl začít od spodní části střechy. Položit pás lepenky a přibít jej na horním okraji a na tento přibitý okraj pak přijde navařit další pás lepenky a ten hlavičky hřebíků překryje.
Co se dává pod asfaltové šindele
Podkladové pásy se používají jako pojistná hydroizolace pod asfaltové šindele a to zněkolika důvodů. Podkladní pásy chrání prkený nebo deskový záklop před deštěm a větrem než dojde k samotnému položení střešní krytiny dále nám retušuje drobné nerovnosti které by mohli po realizaci kazit celkový dojem nové střechy.
Kam patří pytle od cementu
Papírové pytle od stavebních hmot (cementu, vápna, stavebních lepidel apod.), použité kapesníky, ubrousky, dětské pleny, čajové pytlíky a kávové filtry také nepatří do kontejneru na papír, ale do nádoby („popelnice“) na směsný odpad!
Co se starym asfaltem
Asfalt a likvidace
Používá se nejčastěji při výstavbě silnic. Odpadem jsou tvrzené a oxidované zbytky asfaltu s obsahem asi 6 % bitumenového podílu ve formě hrudek. Tyto úlomky lze likvidovat recyklací tak, že při tepelném zpracování přidáme tento odpad do části nového asfaltu.
Jak spravne polozit asfaltovy pás
Všechny pásy se kladou jedním směrem a na vazbu tak, aby čelní spoje byly vystřídány a styk bočního a čelního spoje měl tvar T. Pásy s posypem se kladou s přesahy 8 cm v podélném spoji a 10 až 12 cm v čelním spoji. Spoj musí být dokonale přetavený, čehož důkazem je vylitek asfaltu vyteklý z přesahu pásu.
Jak Zapalit Horák
Otevřít hlavní uzavírací ventil hořáku (č. 8) a zapálit zapalovačem plynu sporo-plamen u hubice hořáku. Délka sporo-plamene je již nastavena. Pokud je však tento plamen delší než 100 mm, je nutné upravit jeho délku na 100 mm pomocí seřizovacího šroubu (č.
Na co slouží plynový hořák
Hořáky pro spalování plynu jsou zařízení, ve kterých se chemická energie plynu přeměňuje spalováním na energii tepelnou a slouží jako zdroj tepla pro plynové spotřebiče. Tato přeměna se může uskutečňovat oxidací vzduchem (vzdušným kyslíkem), vzduchem obohaceným kyslíkem nebo samotným kyslíkem.
Jak izolovat dům proti vlhkosti
V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a následně jej zalít vrstvou betonu. Alternativou může být použití cementové stěrky a následně aplikovat asfaltovou izolaci. Pak už je na řadě izolace, například v podobě polystyrénu.
Jak hluboko izolovat základy
Záleží na zákazníkovi, čím se mu budou polystyrenové desky aplikovat snadněji, nebo co je pro něj dostupnější“ doplňuje Karel Sedláček. Hloubka zateplení, by měla být v ideálním případě 80cm pod budoucím terénem. V případě jílového podloží je vhodné zateplení provést hlouběji.
Čím přilepit asfaltový šindel
Jednotlivé konce šindelů na modifikovaný asfaltový pás přilepíme dvěma souvislými proužky asfaltového střešního tmelu. Pozor na použití dostatečně dlouhých hřebíků! Při zatloukání hřebíků dbáme na to, aby hřebíky byly zatlučeny minimálně 15 cm od středu úžlabí!
Jak lepit asfaltové šindele
Pokládka šindelů
Šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část této řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy, nejlépe přes oplechování.
Co nepatří do popelnice
Do popelnice nepatří:Plast.Nápojový karton.Papír.Sklo.Drobné kovy.Plechovky.Elektrospotřebiče.Stavební suť
Kam se třídí alobal
Do kontejnerů na kovy patří drobnější kovový odpad, který lze skrz otvor bez problémů prostrčit. Typicky prázdné plechovky od nápojů a konzerv, kovové tuby, alobal, kovové zátky, hřebíky, šroubky, kancelářské sponky a další drobné kovové odpady.
Jak odstranit asfaltovou lepenku
asfaltové pásy je nutné odstranit mechanicky, strhnutím. pokud jsou přilepené horkým asfaltem ( natavené na beton) můžete zkusit při odstraňování lepenku postupně nahřívat el. horkovzdušnou opalovací pistolí, rozehřátý asfalti usnadní odstranění.
Jak správně zapálit autogen
Pokud myslíš "autogenem" hubici na konci hořáku (řezáku) tak lze různými způsoby – sirkama, zapalovačem, přiblížením k pracovišti kolegy který vaří vedle, strčením hořáku do kamen, přiložením k železu které je ještě hodně ohřáté od předešlého vaření, od drobných požárů kolem svařeče (suchá tráva).
Jak zapnout plynový vařič
Zapálení vařiče:
Před zapálením otočíme knoflíkem do polohy velkého plamene, zažehneme zapalovač a pokud je vařič vybaven pojistkou, musíme knoflík stisknout. Pokud je vařič bez pojistky, plyn prochází bez stisknutí.
Jak zapálit plynový hořák
Pro zapálení vařiče se doporučuje použít prodloužený zapalovač, aby nedošlo k ožehnutí kůže. Před zapálením otočíme knoflíkem do polohy velkého plamene, zažehneme zapalovač a pokud je vařič vybaven pojistkou, musíme knoflík stisknout. Pokud je vařič bez pojistky, plyn prochází bez stisknutí.
Kdy se dává Nopová fólie
Nejčastěji se nopové fólie používají při sanaci vlhkého zdiva starých domů, které nemají funkční hydroizolační vrstvu. Nejprve se provede výkop do hloubky základové spáry, následně se pokládá nopová fólie od základů směrem nahoru k obvodové stěně.
Jak na zateplení starého domu
Na starý dům se dobře uplatní izolace z dřevovláknitých desek, foukané drcené celulózy, minerální vlny nebo ekopanely z lisované slámy. Polystyrénové desky nejsou vhodným řešením. Kontaktní zateplení se však může aplikovat pouze na dokonale vysušený a stabilizovaný objekt.