Jak fotit Měsíc v noci?

Jak fotit v noci

Nejlepších výsledků při fotografování noční krajiny dosáhnete s objektivy s ohniskovou vzdáleností od 14mm po 300 mm a světelnosti f/1.4 – f/2.8. Ohniskové vzdálenosti jsou stejné jako u běžné krajinářské fotografie. Clonová čísla ale potřebujete co nejmenší, abyste získali co nejvíce světla.

Jak nastavit fotoaparát na focení měsíce

Ostření nechte klidně automatické a vyberte bod mířící na měsíc. Vyvážení bílé nechte na slunce (nebo foťte do RAW a neřešte). Pokud bude záběr náhodou příliš světlý, dejte nižší ISO, Vyšší clonové číslo nebo kratší čas. Pokud tmavý, dejte vyšší ISO nebo menší clonové číslo nebo delší čas.
Archiv

Kdy je nejlepší fotit

Vždy je důležité zvolit ten správný čas, kdy je to správně světlo, kdy je objekt dobře nasvícený. To znamená třeba brzy ráno nebo v podvečer. Určitě se nedoporučuje fotografovat v pravé poledne, když je ostré slunce bez mraků. Snímky jsou pak hodně přesvětlené.

Jak fotit ve tmě bez blesku

Používejte světelné objektivy

Doporučujeme fotografovat s objektivy, které mají co nejnižší clonové číslo (alespoň 2,8 a méně, ideálně pod 1,8). Tím docílíte kratšího času závěrky a hrozí menší riziko rozmazaných snímků.

Jak fotit noční oblohu zrcadlovkou

Nejlepším řešením je širokoúhlý objektiv s pevným ohniskem a s vysokou světelností. Mojí jasnou volbou je už několik let famózní AF-S Nikkor 20 mm F1,8G na zrcadlovce Nikon D850. Vynikající výsledky lze dosáhnout také se zoom objektivy, jako jsou 14-24 mm F2,8; 16-35 mm F2,8; 17-35 mm F2,8 nebo 16-35 mm F4 apod.

Jak upravit fotku v noci

Přechodový filtr. Přechodový filtr (G) rozhodně patří mezi užitečné úpravy fotek noční oblohy. S jeho pomocí zvýrazníte postupně tmavnoucí oblohu zvýšením Kontrastu. Klidně ještě můžete přidat znovu lehce Zřetelnost, která zvýrazní hvězdy.

Jak nejlépe vyfotit Měsíc

Čím fotit Měsíc

V případě kompaktních fotoaparátů hovoříme o takzvaných ultrazoomech, u digitálních zrcadlovek lze doporučit teleobjektiv. Důležité je, aby objektiv dosahoval ohniskové vzdálenosti alespoň 100mm (ekvivalentně k 35mm filmu). Ideální pak je ohnisko pohybující se kolem 500-600mm.

Jak nejlepe vyfotit Měsíc

Pomoct při focení může i aplikace od stejných tvůrců. Najdete ji za poplatek na Android i iOS. Další (víc než) skvělou aplikací je PhotoPills. Je to univerzální aplikace pro plánování focení a umí toho hodně.

Jak fotit při špatném světle

Pokud fotíme v špatném světle, kde vychází příliš dlouhé časy expozice (a fotky jsou již rozmazané), je tu jedno elegantní řešení. Nejjednodušší je nasadit na fotoaparát světelný objektiv. Tudíž ideálně nějaký 30mm nebo 50mm, kterým lze odfotit vše od reportáže až po portrét, se světelností f/2 nebo raději i méně.

Jak vyfotit hvezdnou oblohu

Nastavte si fotoaparát na stativu tak, aby směřoval k obloze. Nastavte clonu, tak aby byla co nejširší, jak jsme psali výše, nejlepší je něco mezi f/4 nebo lépe – f/2.8 až f/1.2 a také nezapomeňte na ISO – něco mezi 1600 a 6400 (záleží to na schopnostech vašeho fotoaparátu).

Kdy a jak fotit nocni oblohu

Je potřeba, aby byl Měsíc alespoň hodinu pod obzorem (po západu nebo před východem). Z toho všeho vyplývá, že fotit noční oblohu má smysl, když: Je Slunce alespoň 12° pod obzorem, tedy je alespoň nautická noc. Je Měsíc schovaný pod obzorem (pokud zrovna není cílem fotit Měsíc samotný).

Jak fotit Měsíc na iPhone

Jednoduše stačí, abyste na displeji telefonu tapnuli na Měsíc a iPhone na něj automaticky zaostří. Taktéž můžete samozřejmě změnit expozici, jelikož je možné, že fotografie se bude zdát příliš světlá.

Jak fotit mraky

Při fotografování mraků můžete používat jak teleobjektivy (fotografování polocelků či detailů), tak širokoúhlé objektivy (snímání oblohy s mraky jako celku). Při fotografování mraků se fotograf často ocitne v situaci, kdy horší světelné podmínky přinášejí riziko vzniku rozmazaného snímku.

Jak nejlépe fotit

Využijte všechny objektivy a efekty

Pokud chcete z telefonu vymáčknout maximum, nebojte se využít všechny dostupné objektivy. Hlavní snímač bude samozřejmě v permanenci neustále, pak ale můžete mít u mobilu třeba ultraširokoúhlý objektiv, popř. teleobjektiv nebo samostatný snímač pro makro.

Jak nastavit foťák na pohyb

Na focení pohybu slouží režim priority času, který je značen jako S (od slova shutter – závěrka, pro Nikon) nebo Tv (Canon). Najdete ho u zrcadlovek a ostatních pokročilejších typů foťáků. V tomto režimu si sami zvolíte potřebný čas a měřící systém k němu automaticky přiřadí clonu.

Jak na iPhone fotit noční oblohu

Otevřete aplikaci Fotoaparát. Při slabém osvětlení se noční režim zapne automaticky.Chcete‑li noční režim vypnout nebo zapnout, klepněte na. u horního okraje displej.Chcete‑li si vyzkoušet různé možnosti nočního režimu, klepněte na , potom na.Při fotografování klepněte na tlačítko Spoušť a potom držte telefon nehybně.

Jak fotit pohyb ve tmě

K dispozici je hned několik možností. Pohyb můžeme buď zcela zmrazit, nebo ho zmrazíme jen částečně, také můžeme pohyb zmrazit a pozadí rozmáznout, ale zrovna tak ho můžeme rozfázovat, nebo vytvořit historii pohybu pomocí blesku.

Jak fotit v noci na iPhone

Otevřete aplikaci Fotoaparát. Při slabém osvětlení se noční režim zapne automaticky.Chcete‑li noční režim vypnout nebo zapnout, klepněte na. u horního okraje displej.Chcete‑li si vyzkoušet různé možnosti nočního režimu, klepněte na , potom na.Při fotografování klepněte na tlačítko Spoušť a potom držte telefon nehybně.

Jak správně fotografovat krajinu

Na focení krajiny se nejlépe hodí priorita clony, tedy režim A nebo Av. Jak už označení napovídá, můžete zde ručně nastavit hodnotu clonového čísla, což má velký vliv na hloubku ostrosti, tedy na to, co všechno se v záběru zobrazí ostře.

Jak vyfotit strom

Foťte z neobvyklých úhlů

Bývá zvykem stromy většinou fotografovat z boku. Zkuste místo toho namířit aparát třeba vzhůru, ideálně s nasazeným širokoúhlým objektivem. Takové zimní snímky z bučin či březových hájů, s korunami stromů a modrou oblohou nad nimi, nikdy nezklamou. Nebo naopak objektiv skloňte dolů k zemi.

Jak Pozovat před Fotakem

Před focením portrétovanou osobu poproste, ať se protáhne jako při rozcvičce na základce. Ať párkrát zakrouží hlavou na obě strany, ať zakroutí rameny a vyklepe prsty, aby se uvolnily. A pak zapojte trochu obličejové gymnastiky a poproste, ať se párkrát zamračí a usměje a ať zakroutí pusou.

Jak fotit bez odlesku

Polarizační filtry

Polarizační filtr má pomoci věrněji zachytit barvy, protože zvyšuje jejich sytost a živost. Odstraňuje opary, odlesky a celkově ztmavuje velmi světlá místa. Nasazuje se přímo na objektiv fotoaparátu, proto pokud máte zrcadlovku, uvažujte o jeho pořízení.

Jak nejlépe fotit pohyb

Při focení pohybu používejme co nejvyšší ISO

Vyšší ISO vede ke kratším časům. Tím se můžeme zbavit pohybové neostrosti. Vyšší ISO vede k vyšším clonový číslům. Díky tomu budeme mít větší hloubku ostrosti a v konečným důsledku mnohem vyšší pravděpodobnost, že na fotce bude ostré to, co chceme.

Jak fotit koně v pohybu

Chcete-li fotografovat koně v pohybu, přijde vám vhod asistent. Asistent vám zajistí pohyb koně z jedné strany výběhu na druhou a zároveň koně vybudí k dostatečné aktivitě tím, že mu začne chrastit za zády sáčkem nebo ho začne popohánět bičem k předem domluvenému místu.

Jak fotit mobilem noční oblohu

Například na iPhone si můžete stánout aplikaci NightCap Camera a na Androidu aplikaci Long Exposure Camera 2. I když smartphone pravděpodobně nebude schpen zachytit jednotlivé hvězdy na obloze, dlouhé expozice (v minutách nebo dokonce v hodinách) vám umožní zachytit záběry hvězdných stezek.