Jak fotit pohyb ve tmě
K dispozici je hned několik možností. Pohyb můžeme buď zcela zmrazit, nebo ho zmrazíme jen částečně, také můžeme pohyb zmrazit a pozadí rozmáznout, ale zrovna tak ho můžeme rozfázovat, nebo vytvořit historii pohybu pomocí blesku.
Jak fotit hvězdy
Hvězdy nesvítí příliš jasně, k zachycení jasných hvězdných stop je proto nutné použít vyšší citlivost ISO (800, 1600 nebo vyšší). Než se pustíte do dlouhých expozic, pořiďte několik zkušebních snímků, protože čím vyšší je citlivost ISO, tím více se bude na snímcích projevovat „šum“.
Jak fotit hvězdy na mobil
Ano, je možné fotit hvězdy i na smartphone, ale žádné zázraky neočekávejte. I v tomto případě budete potřebovat stativ a nějakou aplikaci, která vám umožní pořizovat delší expozice. Například na iPhone si můžete stánout aplikaci NightCap Camera a na Androidu aplikaci Long Exposure Camera 2.
Jak na noční focení
Nejlepších výsledků při fotografování noční krajiny dosáhnete s objektivy s ohniskovou vzdáleností od 14mm po 300 mm a světelnosti f/1.4 – f/2.8. Ohniskové vzdálenosti jsou stejné jako u běžné krajinářské fotografie. Clonová čísla ale potřebujete co nejmenší, abyste získali co nejvíce světla.
Jak fotit ve tmě bez blesku
Používejte světelné objektivy
Doporučujeme fotografovat s objektivy, které mají co nejnižší clonové číslo (alespoň 2,8 a méně, ideálně pod 1,8). Tím docílíte kratšího času závěrky a hrozí menší riziko rozmazaných snímků.
Jak nastavit foťák na noční focení
Všeobecně jsou pro fotografování noční krajiny lepší delší časy a nižší ISO, abyste na fotce neměli příliš šumu. Naopak když fotíte hvězdy, využijete i hodnoty ISO 12 800 a nižší časy 5-20 s. Získáte tak ostré a kulaté hvězdy. Záleží také na ohnisku jakým fotografujete.
Jak fotit na dlouhý čas
Řešením je samozřejmě snížení světla přicházejícího do kamery. I když můžete změnit clonu a snížit citlivost ISO, nedosáhnete požadovaného efektu. Nejlepším řešením je použití filtru s neutrální hodnotou, který funguje trochu jako sluneční brýle. Nasadí se na objektiv a můžete bez problému fotit na delší čas.
Co se děje po namáčknutí spouště fotoaparátů
Po namáčknutí spouště do poloviny započne ostření. Po úspěšném zaostření k dalšímu ostření nedochází. To i přes to, že úplně překomponujete snímek a nyní zaostřovací bod míří na nějaké úplně rozostřené místo. Potřebujete-li poté znovu zaostřit, stačí spoušť povolit a opětovně namáčknout do poloviny.
Jak fotit portrét v noci
Protože budeme fotit za nízké hladiny osvětlení, bude to chtít fotoaparát zvládající vysoké hodnoty citlivosti ISO (běžně 800) s přiměřeným množstvím šumu. V úvahu přicházejí zrcadlovky, bezzrcadlovky, případně pokročilé kompakty s větším snímačem. Objektiv se hodí co nejsvětelnější.
Jak fotit v poledne
Foťte tak, aby lidem svítilo do zad
A nebo prostě široko daleko žádný vhodný stín není. V takovém případě se snažte fotit lidi z takového směru, aby jim svítilo slunce do zátylku, tedy do zad. Díky tomu budou mít obličej alespoň lehce ve stínu a nevytvoří se na něm příliš ostré přechody světla a stínu.
Jak udělat dlouhou expozici
Výzvou při snímání s dlouhou expozicí během dne je nastavení rychlosti závěrky tak, aby bylo možné zachytit dostatek pohybu. Je ideální používat rychlost závěrky nastavenou na více než pár sekund, takže nastavte nízkou citlivost ISO a malou clonu.
Jak zaostřit při focení krajiny
Proto je dobré namířit zaostřovací bod právě na popředí. Nemusíte mít strach, při vhodném nastavení fotoaparátu bude ostré i pozadí. Určitě je vhodné zvolit jednorázový režim ostření, který bývá označován zkratkou AF-S, nebo ONE SHOT. V tomto nastavení fotoaparát při namáčknutí spouště zaostří a ostření se zablokuje.
Jak správně zaostřit
7 tipů pro spolehlivé ostřeníPoužívejte konkrétní ostřící body. Nepoužívejte automatický výběr ostřících bodů.U zrcadlovky raději jen křížové body.Ostřete na kontrastní místa.Po zaostření se nepohybujte.Vyberte si správný režim autofokusu.Pozor na dostatek světla.Světelné objektivy pomohou.
Kdy fotit v létě
Silně nedoporučujeme fotit před 18:00, světlo je velmi silné a nebude se vám s ním dobře pracovat. Ostré stíny, přepálené fotky a horko vám budou nepřítelem, takže se sejděte klidně až na sedmou a do devíti máte světlo. Samozřejmě v lese se stmívá rychleji než na poli. Nedá se moc spoléhat na předpovědi.
Jak fotit za šera
Pokud vyrážíte fotit za šera nebo za tmy, využijte světelné podmínky k vyzkoušení dlouhé expozice. Populární jsou například fotografie nočního města, kde delší čas vytvoří efekt světelných čar z projíždějících aut. K zachycení takového efektu budete potřebovat především stativ.
Jak udělat pohyblivou fotku
Otevřete aplikaci Fotoaparát Google . Posuňte se na možnost Pohyb. Vyberte, jaký efekt rozmazání chcete použít: Posunutí akce: Přidá na pozadí kreativní rozmazání.
Jak spravne fotit krajinu
Na focení krajiny se nejlépe hodí priorita clony, tedy režim A nebo Av. Jak už označení napovídá, můžete zde ručně nastavit hodnotu clonového čísla, což má velký vliv na hloubku ostrosti, tedy na to, co všechno se v záběru zobrazí ostře.
Jakou clonu na krajinu
Čím nižší clona a vzdálenost od objektu, tím nižší hloubka ostrosti. Co se týče clony, doporučuje se u focení krajiny obecně vyšší clonové číslo, aby byly prokreslené všechny roviny, tj. clona f/8 a vyšší. Je to zásada, která se povětšinou dodržuje, není to ovšem žádné dogma.
Jak fotit s širokoúhlým objektivem
V tomto článku si ale ukážeme, že i s objektivem s krátkým ohniskem (35 mm a méně) se dají vyfotit skvělé portréty.Objekty umisťujte do středu záběru.Volte správný úhel.Pozor na uspořádání objektůZasaďte portrétovaného do prostředíNebojte se krátkých ohnisek!
Kdy je nejlepší čas na foceni
Když budu mluvit hodně obecně, říká se, že nejlépe se fotí v takzvané „zlaté hodince“ nebo jste se možná někdy setkali s termínem „golden hour“. Pokud náhodou nevíte, co to je nevadí. Zlatá hodinka je čas, který je zhruba hodinu po východu slunce nebo hodinu před západem slunce.
Jak fotit při Ostrem slunci
Pokud je slunce hodně ostré a hodně vysoko, fotím spíše subjekty nasvícené zboku. Pokud chci zvýraznit barvy, používám polarizační filtr, který pří focení se sluncem v boku působí nejvíce (ztmavuje oblohu, ruší odlesky a tudíž zvýrazní barvy). Tuto strategii jsem použil při focení dymnivek.
Jak fotit rychle se pohybující objekty
Pro snímání rychle se pohybujícího objektu, který chcete zachytit ostře, použijte režim kontinuálního ostření, který dokáže přeostřovat na pohybující se objekt. U Nikonu se nazývá AF-C neboli continuous focus, u Canonu je to AI Servo.
Jak vybělit zuby na fotce
Nezáleží na tom, zda trpíte akné, kruhy pod očima nebo ne tak bílými zuby. Mávnutím proutku tyto nedostatky můžete odstranit! Jako stvořená je proto bezplatná aplikace Facetune, která umožňuje snadno a rychle vylepšit detaily naší pokožky, a to díky funkci vyhlazení vrásek, nanešení make-upu nebo vybělení zubů.
Jak udělat z fotky kreslený obrázek
Vytváření animacíNa telefonu nebo tabletu Android spusťte aplikaci Fotky Google .Dole klepněte na Knihovna. Nástroje.V sekci Vytvořit vyberte Animace.Vyberte fotky, které chcete v animaci použít.Vpravo nahoře klepněte na Vytvořit.
Jak fotit v přírodě
Základním pravidlem ve fotografování přírody je pravidlo třetin. Zde je fotografie rozdělena vodorovně nebo svisle na stejně velké třetiny. Tam, kde se čáry protínají, umístěte svůj hlavní předmět, aby celý obraz působil dynamičtěji. Experimentujte s různými pohledy – tady to vypadá, že houba vyrůstá z rohu.