Jak funguje duální telefon?

Jak fungují dvě SIM karty v telefonu

Při volání používáte SIM 1 a někdo vám zavolá na SIM 2. Volající na druhou SIM bude automaticky přesměrován do hlasové schránky. Dual SIM zařízení podporují telefonování pouze na jednom jediném telefonním čísle zároveň. Takže nemusíte mít žádné obavy.

Jak funguje Dualni SIM karta

Duální SIM karta (nebo také DvojSIMka či Double SIM karta) je označení pro dvě SIM karty s totožným telefonním číslem. Odpadá vám tak nutnost neustále vyměňovat kartu mezi různými zařízeními. Pokud tak máte například dva telefony, nemusíte SIM kartu neustále přehazovat mezi dvěma mobily.
Archiv

Jak používat telefon bez SIM karty

Bez karty můžete používat jakýkoliv mobil. Tento je velice slušně odladěný, takže zasekávání se bát nemusíte. Jen časem budete mít problém s úložištěm, dá se to řešit rootem a použití rychlé karty jako rozšíření úložiště. Vyzkoušeno s dobrou kartou funguje bez problémů.

Jak nastavit dvě SIM karty

Pokud máte v zařízení vložené dvě karty SIM, můžete zapnout Chytrý přepínač dat. Vaše zařízení automaticky přepne kartu SIM pro mobilní data , aby optimalizovalo vaše internetové připojení. Přejděte do Nastavení > Mobilní síť > Správa karet SIM a zapněte možnost Přepnout datové připojení během hovorů.

Jak si zařídit eSIM

Připojte svůj telefon k internetu přes Wi-Fi nebo přes mobilní data přes klasickou SIM. Jděte do Nastavení – Mobilní data. Zvolte Přidat mobilní tarif a naskenujte QR kód, který najdete na eSIM. Postupujte podle pokynů – přiřaďte k eSIM štítek, vyberte si, zda bude eSIM používána jako primární pro volání a data.

Jak přepínat mezi dvěma SIM kartami

Otevřete systémové nastavení. Přejděte do sekce SIM karty a mobilní sítě. V sekci Výchozí nastavení klepněte na Vytáčení a vyberte kartu, kterou chcete používat pro hovory.

Co je duální LTE

Pokud máte v telefonu dvě SIM karty různých operátorů, pak jste patrně zaznamenali, že v některých místech má lepší pokrytí první operátor, v jiných zase druhý. V případě, že máte mobilní data povolená na obou SIM, můžete si zapnout takzvané duální 4G. Telefon pak bude využívat připojení od obou operátorů.

Jak používat WhatsApp bez SIM karty

Upozornění: I v případě, že máte zablokovanou SIM kartu a mobilní telefonické služby, WhatsApp je stále možné používat při připojení přes síť Wi-Fi, pokud nás nekontaktujete s žádostí o deaktivaci účtu. S hledáním vašeho telefonu vám nemůžeme nijak pomoci.

Jak používat WhatsApp bez telefonního čísla

Jak používat WhatsApp pomocí telefonního čísla TextNowStáhněte si TextNow z obchodu Google Play nebo App Store, v závislosti na vašem zařízení.Klikněte na možnost Začínáme.Zadejte svou e-mailovou adresu a klikněte na ikonu šipky.Zadejte heslo a klikněte na možnost Vytvořit účet.Vyplňte formulář Captcha.

Co je to Dual SIM

Hybridní Dual SIM je speciální typ slotu pro SIM karty, ale i paměťové karty. Jde totiž o to, že jeden ze dvou slotů pro SIM kartu v mobilu může pojmout také paměťovou kartu. V praxi to znamená, že váš telefon s hybridním Dual SIM slotem může mít buď dvě SIM karty, nebo jednu SIM kartu a jednu paměťovou kartu.

Jak zjistím že můj telefon podporuje eSIM

eSIM kartu lze provozovat na mobilech, tabletech nebo chytrých hodinkách. Zda vaše zařézení podporuje eSIM najdete v dokumentech od výrobce.

Které telefony podporují eSIM kartu

Mobilní telefony a další zařízení s eSIM

Ten tuto technologii představil ve své tehdejší vlajkové lodí iPhone Xs a Xs Max. Nově také eSIM podporuje oblíbený iPhone SE 2020 a samozřejmě také řada iPhone 13, iPhone 12 i předchozí modely série iPhonu 11.

Který operátor podporuje eSIM

eSIM podporuje všechny služby, na které jste zvyklí u běžné plastové SIM. Nově už nemusíte do svého mobilního telefonu nic vkládat, jen do zařízení nahrajete tzv. eSIM profil. Stačí se připojit k internetu nebo Wi‑Fi a připravit si eVoucher od O2, na kterém najdete svůj QR kód, PIN a PUK.

Co je lepší 4G nebo LTE

Největší síla 4G sítí tkví v možnosti bleskové rychlosti – až 1 000 Mbit/s. To LTE nesplňuje, rychlost LTE je desetkrát nižší, tedy kolem 100 Mbit/s při downloadu a 50 Mbit/s při uploadu. Zde se hodí poznamenat, že uváděná LTE rychlost se stále pohybuje spíše v teoretických možnostech LTE sítě.

Co je lepší LTE nebo 5G

Sítě 5G umožňují datové přenosy o rychlosti přes jeden Gbit/s, což je desetinásobek v současnosti dosahovaných rychlostí v sítích LTE. Vedle vyšší rychlosti je jejich výhodou i kratší odezva proti LTE. Mají tak mimo jiné umožnit rozvoj autonomního řízení nebo internetu věcí.

Jak se skrýt na WhatsApp

Jak to udělat Velmi jednoduché: vstupte do aplikace WhatsApp, vyberte konverzaci, kterou jste s tímto uživatelem vytvořili, klikněte na ikonu se třemi svislými tečkami v pravém horním rohu a poté klikněte na Více. V tomto okamžiku se objeví nabídka s několika možnostmi a my budeme muset vybrat Blokovat.

Jak se dostat na WhatsApp bez telefonu

WhatsApp můžete na počítači používat dvěma způsoby: WhatsApp Web: verze aplikace WhatsApp, kterou můžete používat prostřednictvím webového prohlížeče. WhatsApp pro počítač: verze aplikace WhatsApp, kterou si můžete stáhnout přímo do počítače.

Jak zjistit s kým si kdo píše na WhatsApp

Žádné aplikace ani pomůcky co by vám umožnily zjistit co si někdo jiný píše s někým na WhatsApp bez přístupu k jejich telefonu neexistují.

Jak přidat eSIM do telefonu

Jak si mohu nahrát eSIM profil do svého zařízeníPřipojte svůj telefon k internetu přes Wi-Fi nebo přes mobilní data přes klasickou SIM.Jděte do Nastavení – Mobilní data.Zvolte Přidat mobilní tarif a naskenujte QR kód, který najdete na eSIM.

Který operátor nabízí eSIM

„Virtuální SIM karta“ už není ani výsadou velkých operátorů, od konce loňského roku nabízí eSIM virtuální operátor Mobil.cz a pro stávající zákazníky také virtuální operátor Kaktus od T-Mobile.

Jak poznám že můj telefon podporuje eSIM

Zda vaše zařézení podporuje eSIM najdete v dokumentech od výrobce. Pro zjednodušení se můžete podívat na následující odkaz zde. UPOZORNĚNÍ: MOBIL.CZ nenese odpovědnost za správnost a aktuálnost seznamu podporovaných zařízení uvedeného na externím odkazu.

Proč je upload pomalejší

Upload je vždycky pomalejší, což je dáno připojením ADSL, vyspělostí počítačů a omezováním proti přetěžování.

Jaká je rychlost 5G sítě

Co získáte s 5G sítí Přinášíme Vám novou generaci mobilní sítě 5G, která umožní reálnou rychlost stahování až 500 Mb/s, zkrátí odezvu, zásadně zvětší kapacitu sítě a obslouží více zákazníků a zařízení při udržení stejně kvalitního připojení.

Kdy se na WhatsApp ukazuje online

Pokud je některý z kontaktů online, znamená to, že má aplikaci WhatsApp na svém zařízení spuštěnou na popředí a je připojen k internetu. Nemusí to však nutně znamenat, že si přečetl vaše zprávy.

Jak zobrazit smazané zprávy na WhatsApp

Na Androidu

Smazanou zprávu najdete v historii oznámení v telefonu. Když obdržíte novou zprávu, na obrazovce se objeví upozornění, které zůstane uloženo v historii systému i po smazání zprávy.