Jak funguje mobilní sítě?

Jak fungují mobilní sítě

MOBILNÍ PLÁSTEV

Základem sítě je totiž buňka, za niž je považována BTS s určitým dosahem. Každá BTS funguje na přesně daných frekvencích, a ač se uvádí, že GSM pracuje na 900 a 1800 MHz, jde pouze o pásma, v jejichž rámci existuje mnoho dalších kanálů (125 pro 900 MHz a 374 pro 1800 MHz pásmo) o šířce 200 kHz.
Archiv

Proč mi nefunguje mobilní síť

Restartujte zařízení.

Otevřete aplikaci Nastavení a klepněte na Síť a internet nebo Připojení. Tyto možnosti se v závislosti na zařízení mohou lišit. Vypněte Wi-Fi, zapněte mobilní data a zkontrolujte, zda se něco změnilo. Pokud ne, vypněte mobilní data, zapněte Wi-Fi a znovu ověřte stav.

Jak funguje volání

Nejdříve si váš telefon vybere konkrétní vysílač, se kterým bude komunikovat. Bývá to zpravidla ten nejbližší. Poté se do řídicího centra sítě přes nadřazený hlavní vysílač pošle výrobní číslo telefonu (IMEI) a vaše identifikační číslo telefonisty (IMSI), které je uloženo na kartě SIM.

Co je GSM síť

Šlo o vůbec první telekomunikační síť na digitální bázi, díky čemuž se uživatelé mohli poprvé oprostit od pouhého telefonování. Objevily se první SMS zprávy a po rozšířeních GPRS a EDGE o pár let později dokonce internetové připojení.

Co je lepší 4G nebo LTE

Největší síla 4G sítí tkví v možnosti bleskové rychlosti – až 1 000 Mbit/s. To LTE nesplňuje, rychlost LTE je desetkrát nižší, tedy kolem 100 Mbit/s při downloadu a 50 Mbit/s při uploadu. Zde se hodí poznamenat, že uváděná LTE rychlost se stále pohybuje spíše v teoretických možnostech LTE sítě.

Co je lepší LTE nebo 5G

Sítě 5G umožňují datové přenosy o rychlosti přes jeden Gbit/s, což je desetinásobek v současnosti dosahovaných rychlostí v sítích LTE. Vedle vyšší rychlosti je jejich výhodou i kratší odezva proti LTE. Mají tak mimo jiné umožnit rozvoj autonomního řízení nebo internetu věcí.

Co může rušit mobilní signál

Vyvarujte se rušení kovovými nebo magnetickými materiály

Kovové a magnetické materiály mohou rušit signál, což má za následek špatnou kvalitu signálu.

Jak zapnout mobilní síť

Vyberte Nastavení > Nastavení mobilního operátora & internet > Mobilní > Mobilní operátor. Zobrazuje název mobilní sítě, kterou právě používáte. Toto nastavení najdete tak, že vyberete tlačítko Start a pak zadáte nastavení. Vyberte Nastavení > Network & internet > Cellular > Nastavení mobilního operátora > Aktivní síť.

Co stojí volání přes WhatsApp

Hovory v aplikaci WhatsApp vám umožňují zdarma telefonovat s vašimi kontakty, i když se nacházejí v jiné zemi. Namísto minut paušálu využívá aplikace při hovorech internetové připojení vašeho telefonu.

Jak si zavolat zdarma

Mezi ty nejoblíbenější patří například Skype, WhatsApp, Viber nebo Fring. Většina aplikací nabízí kromě volání zdarma i další služby, uživatelé mohou zdarma zasílat textové a hlasové zprávy, videa a fotografie. Aplikaci musíte mít nainstalovanou ve svém mobilním telefonu a stejně tak ji musí užívat i druhý volající.

Jak se šíří mobilní signál

Radiové rozhraní GSM je buňková síť, což znamená, že mobilní telefony se připojují do sítě prostřednictvím nejbližší buňky. GSM síť funguje na několika radiových frekvencích. V Česku jsou používány pro 2G sítě frekvence 900 a 1800 MHz, 3G sítě na 2100 MHz a LTE sítě na 800, 900, 1800 a 2100 MHz (viz tabulka vpravo).

Co je to EDGE

V angličtině tento výraz znamená "ostří", ve skutečnosti jde ale o zkratku ze sousloví Enhanced Data Rates for Global Evolution. Někdy se setkáte také s termíny Enhanced Data for GSM Evolution, případně Enhanced Data for GPRS Evolution. V překladu by to mohlo znamenat něco jako rozšířené datové prostředí GSM.

Proč je upload pomalejší

Upload je vždycky pomalejší, což je dáno připojením ADSL, vyspělostí počítačů a omezováním proti přetěžování.

Co je LTE připojení

Technologie LTE slouží k připojení mobilů k internetu. Je rychlá, spolehlivá a bezpečná. Síť LTE nahradila původní 3G sítě. Oproti nim svým uživatelům nabízí vyšší přenosovou rychlost, a tedy lepší zážitky při surfování internetem na mobilních zařízeních.

Jak zlepsit signál doma

10 tipů co dělat, když máte slabý signálPřepněte nastavení sítí.Resetujte síťová nastavení.Pohněte se.Bloky signálu v okolí.Možné poškození mobilu.Volejte přes internet pomocí Wi-Fi.Použijte internetový extender.Zesilovač mobilního signálu – repeater.

Co mám dělat když nemám signál

Pokud se Vám stane že Váš telefon ztratí mobilní signál, nejdříve zkontrolujte že jste v dosahu BTS Vašeho mobilního operátora. K tomu bude potřeba pravděpodobně kontaktovat zákaznickou linku přímo Vašeho operátora, kde konzultujte pokrytí mobilním signálem v oblasti kde se právě nacházíte.

Jak nastavit mobilni data v mobilu

Pokud tedy chcete tuto službu využívat a máte ji aktivovanou, postačí v našem mobilním telefonu otevřít „Nastavení“ zvolit položku „Další sítě“ a následně „Mobilní sítě“. Tato volba nás přenese do pokročilého nastavení mobilních sítí. Jestliže je chceme začít využívat, zaškrtneme položku „Mobilní data“.

Jak funguje WhatsApp v zahraničí

Vycestujete-li mimo svou zemi, svůj účet WhatsApp můžete i nadále používat prostřednictvím mobilních dat či Wi-Fi. Používáte-li během cestování místní SIM kartu, aplikaci WhatsApp můžete stále používat pomocí svého domácího čísla.

Jak dlouho můžu volat

Jak je to s telefonováním ve vězení

Telefonování je možno zatím uskutečňovat každý den na povolená čísla v maximální době 20 minut. Povolit je možné maximálně 5 telefonních čísel, blízkých osob. Po nástupu trestu se k telefonu dostanete nejdříve po 7 dnech, než projdete kolečky schvalování telefonních čísel.

Jak telefonovat přes WiFi

Zapnutí volání přes Wi-FiOtevřete aplikaci Telefon .Klepněte na ikonu možností Nastavení.Klepněte na Volání.Klepněte na Volání přes Wi-Fi. Pokud tuto možnost nevidíte, váš operátor tuto funkci nepodporuje. U některých operátorů můžete volat přes Wi-Fi bez zvláštní služby.

Jak komunikovat bez internetu

Pro Android a iOS je na aplikačních portálech dostupná aplikace FireChat, která se honosí označením „offline messenger“. V teoretické rovině to tedy znamená, že tento „messenger“ ke komunikaci s okolím nepotřebuje neustálé internetové připojení.

Jaká je rychlost LTE

LTE je super rychlý internet s maximální rychlostí až 300 Mb/s s více než 99,4% pokrytím populace. 5G je naše nejmodernější síť umožňující rychlosti až 500 Mb/s.

Co to je upload

Anglický termín to upload [tu aploud] (česky: k nahrání), či krátce upload (nahrání, odesílání) znamená odesílat data na vzdálený počítačový systém, jako je například server nebo jiný klient tak, aby vzdálený systém mohl uložit kopii dat. Používá se také jako obecné označení takovéhoto odchozího datového toku.

Co je to download

Původně anglický výraz download [daunloud] (stahování) je v počítačových sítích pojem pro příjem dat ze vzdáleného serveru, jako je webový server, FTP server, e-mailový server, nebo jiné podobné systémy. Opačným procesem je uploading (nahrávání), při kterém jsou data odeslána na vzdálený server.

Co je víc LTE nebo 4G

Jaký jsou tedy hlavní rozdíly ve vztahu 4G vs. LTE Největší síla 4G sítí tkví v možnosti bleskové rychlosti – až 1 000 Mbit/s. To LTE nesplňuje, rychlost LTE je desetkrát nižší, tedy kolem 100 Mbit/s při downloadu a 50 Mbit/s při uploadu.