Jak funguje vysílačka na Apple Watch?

Co je to Vysilacka na Apple Watch

S aplikací Vysílačka přichází nový zábavný způsob komunikace s dalšími uživateli kompatibilních hodinek Apple Watch. Stejně jako u skutečné vysílačky, stisknete tlačítko, než začnete mluvit, a potom ho pustíte, když budete připraveni vyslechnout si odpověď.
Archiv

Jak sledovat kroky na Apple Watch

Otevřete na Apple Watch aplikaci Aktivita. Přejetím prstem nahoru zobrazíte podrobnosti o každém kroužku. Dalším přejetím nahoru zobrazíte další informace jako celkový počet kroků, vzdálenost a cvičení. Souhrn týdne zobrazíte tak, že znovu přejedete prstem nahoru a klepnete na Týdenní přehled.

Jak nastavit cíle na Apple Watch

Změna cílů

Na Apple Watch otevřete aplikaci Aktivita . Otáčením korunkou Digital Crown se posuňte na konec obrazovky a klepněte na Změnit cíle. nastavte cíl a pak klepněte na tlačítko Dále.

Jak ztlumit jas na Apple Watch

Otevřete na iPhonu aplikaci Apple Watch, klepněte na Moje hodinky, potom na Zobrazení a jas a upravte jas a text.

Jak fungují vysílačky

Vysílačka obvykle umožňuje zvolit několik nosných frekvencí, z hlediska uživatele přepnout na jiný kanál. Přijímající strana musí naslouchat na stejné frekvenci, i když existují přístroje schopné automaticky testovat („skenovat“) určitý rozsah kanálů a nalézt kanál, na kterém právě probíhá nějaká komunikace.

Jak mluvit do vysílačky

K přepínání z režimu příjem do režimu vysílání slouží tlačítko označené „PTT“ (Push To Talk). Přepnutí provozu určitou dobu trvá. Když protistanice domluvila, vyčkejte sekundu či dvě, stiskněte PTT, opět sekundu vyčkejte a teprve pak začněte pomalu, jasně a zřetelně hovořit. Teprve když dohovoříte pusťte tlačítko PTT.

Jak fungují Apple Watch bez mobilu

Když je váš iPhone vypnutý nebo z dosahu, můžou Apple Watch posílat a přijímat data přes Wi-Fi. Hodinky se také mohou připojit k mobilní síti, pokud se jedná o mobilní model. A pokud jste nastavili Apple Watch pro člena rodiny, může s hodinkami používat mobilní nebo Wi-Fi připojení.

Jak se pocitaji kalorie na Apple Watch

Dosáhni osobního cíle v počtu kalorií spálených při aktivitě, a uzavři tak kroužek Pohyb. Apple Watch sledují kalorie, které spálíš při aktivitě. Počítají se všechny druhy pohybu od chůze po schodech do kanceláře přes hraní s dětmi až po uklízení v garáži.

Jak upravit cvičení v Apple Watch

Na Apple Watch otevřete aplikaci Cvičení. Vedle cíle klepněte na tlačítko Upravit . Klepněte na Zobrazení cvičení a potom na Upravit zobrazení.

Proč si pořídit Apple Watch

Apple Watch máš pořád na zápěstí, takže dokážou věci, jaké jiná zařízení nezvládají. Fungují jako tréninkový parťák, co měří veškerý tvůj pohyb, poskytují užitečné údaje o zdraví a zároveň tě spojují s lidmi a věcmi, na kterých ti nejvíc záleží.

Co delat kdyz se Apple Watch Nenabiji

Pokud se Apple Watch pořád nenabíjejí, vynuceně je restartujte. Podržte boční tlačítko spolu s korunkou Digital Crown aspoň 10 sekund nebo dokud se nezobrazí logo Apple.

Jak daleko dosáhne vysílačka

Praktický dosah mezi sebou bývá cca 2–5km, při vhodném stanovišti výrazně více. Vysílačky pracující v pásmu 448MHz se spíše hodí do zastavěných oblastí a stavebních objektů, vysílačky pracující v pásmu 172MHz jsou vhodnější do terénu.

Na jaké frekvenci vysílá policie

Městské policie: 169,775 – 170,450 MHz. Záchranná služba: 167,050 – 168,450 MHz. Letecká služba: 118 – 137 MHz. Policie: 80 MHz – 450 MHz.

Jakou vysílačku na loď

Průkaz radiooperátora musí odpovídat typu vysílačky, kterou chcete používat. Na moři je základní standard radiostanice VHF s digitálním DSC kontrolérem. (Co to přesně znamená, to se dozvíte na kurzu!). A k obsluze téhle radiostanice na rekreačních lodích je určený právě průkaz SRC.

Jak volat z Apple Watch bez telefonu

Volání přes Wi-Fi

Pokud váš mobilní operátor nabízí službu Wi-Fi hovorů, můžete na hodinkách Apple Watch místo mobilní sítě zahajovat a přijímat hovory přes Wi-Fi, a to i tehdy, když u sebe nemáte svůj spárovaný iPhone nebo když je vypnutý.

Jak používat Apple Watch bez iPhonu

Když je váš iPhone vypnutý nebo z dosahu, můžou Apple Watch posílat a přijímat data přes Wi-Fi. Hodinky se také mohou připojit k mobilní síti, pokud se jedná o mobilní model. A pokud jste nastavili Apple Watch pro člena rodiny, může s hodinkami používat mobilní nebo Wi-Fi připojení.

Jak přesně Apple Watch měří tep

Otevřete na Apple Watch aplikaci Nastavení . Přejděte na Soukromí a zabezpečení > Zdraví. Klepněte na položku Tepová frekvence a pak zapněte volbu Tepová frekvence.

Co všechno měří Apple Watch

LED diodami vám Apple Watch měří tepovou frekvenci během cvičení a používání aplikace Dýchání. Taky pomocí nich vypočítávají průměrnou tepovou frekvenci za chůze a variabilitu tepové frekvence (HRV).

Jak zhubnout s Apple Watch

Nastavte si cíl

U celkového pohybu si nastavte cíl libovolně sami. Začněte zlehka – klidně podle předvolených možností. Po prvním týdnu se vám Apple Watch připomenou, abyste upravili denní cíl podle skutečného pohybu. To už budete mít přehled o tom, kolik kalorií průměrně za den skutečně spálíte aktivně.

Jak se platí s Apple Watch

Placení pomocí Apple WatchDvakrát stiskněte boční tlačítko.Automaticky se otevře výchozí karta. Pokud chcete vybrat jinou kartu, sjeďte dolů.Podržte displej Apple Watch v blízkosti bezkontaktní čtečky, dokud neucítíte poklepání a neuslyšíte pípnutí.

Proč mi svítí Apple Watch zelené

Apple Watch tak pomocí zelených LED diod v kombinaci se světlocitlivými fotodiodami měří množství krve, které v danou chvíli protéká vaším zápěstím. Při úderu srdce je průtok krve do zápěstí větší – a je tak pohlcováno víc zeleného světla. Mezi údery protéká krve míň.

Na jakých frekvencích můžu vysílat

Původně u nás bylo povolené pouze základní pásmo 40 kanálů na frekvencích 26,965 až 27,405 MHz. Dnes můžeme používat rozšířené pásmo 80 kanálů v rozsahu 26,565 až 27,405 MHz. Ale do ruky se vám snadno dostane i vysílačka disponující 200 (příp. 240) kanály.

Jakou vysílačku si vybrat

Nejlepší vysílačky

Pořadí Název Hodnocení
1. Motorola TLKR T42 3ks ⭐ 97 %
2. Baofeng UV-5R ⭐ 91 %
3. GoGEN Maxipes Fík MAXI zelená ⭐ 90 %

Jak spravne mluvit do vysilacky

vstupem do existujícího hovoru – vstoupit do hovoru můžeme pouze slůvkem “brejk”, které řekneme do mezery mezi dialogy jednotlivých stanic. Pak už záleží pouze na slušnosti stanice, aby vás pustila ke slovu například výzvou “Pojď brejku”.

Na jaké frekvencí vysílá policie

Městské policie: 169,775 – 170,450 MHz. Záchranná služba: 167,050 – 168,450 MHz. Letecká služba: 118 – 137 MHz. Policie: 80 MHz – 450 MHz.