Jaký je nejlepší vnější filtr do akvária?

Jak vybrat akvarijní filtr

Objem a průtok vody

Vždy je lepší zvolit větší akvarijní filtr než menší. Pořizujete-li si například stolitrové akvárium, pak činí objem filtrační hmoty kolem deseti litrů. Minimem je ovšem pět litrů. Platí jednoduché pravidlo: na 10 litrů akvarijní vody připadá 1 litr filtrace.

Jak často čistit vnější filtr

Je tedy rozumné o filtr náležitě pečovat a zhruba každé 2-3 měsíce media proprat a odstranit nečistoty.

Jak funguje molitanový filtr

Molitanový filtr elementkový

Jednoduchý molitanový filtr do akvária. Rozměry jsou 18 x 5 x 6 cm. Funguje na principu vzduchu probublávajícího trubičkou, který tak vytváří podtlak a nasává kal z akvária. Současně tak pomáhá k okysličení vody a k její cirkulaci.

Jaký filtr do akvária 120 l

Aquael Pat-Mini

Výkonný a vysokokapacitní vnitřní filtr s regulovatelným čerpadlem, který využijete pro malé i velké akvárium do 120 litrů.

Jak umístit vnější filtr do akvária

Základním problémem bylo umístění. Filtr by měl stát přímo za zadní stěnou akvária a nasávání bude trubkou pomocí spojených hladin. Tím odpadají případné problémy s přepadem nebo hlídáním hladiny v otevřeném filtru aby nepřetekl.

Jak často zapínat filtr v akváriu

Tak jak to máte, je to dobře. Nic nevypínat… Dobrý den, samozřejmně že musí filtrace probíhat = filtr musí být zapnutý 24 hodin denně.

Jak často měnit dno v akváriu

Jak často akvárium čistit

Pokud se jednou za týden pustíte do pořádného úklidu, bude se vám doma žít lépe. Stejně tak i vašim rybkám, když jim vyčistíte vodu. Ideální doba pro čištění je jednou za týden, ale svět se nezboří, když vodu vyčistíte jednou za 14 dní.

Jak udržet akvárium čisté

Ryby krmte tak, aby ve vodě nezůstávaly zbytky, které jsou zdrojem amoniaku, fosforečnanů a dusičnanů, jimiž se řasy živí. Krmte tedy přiměřeně. Akvárium pravidelně čistěte, používejte filtr a regulátor akvarijní vody a v případě, že zaznamenáte počáteční výskyt řas, ihned je odstraňte škrabkou.

Jakou náplň do Akvarijního filtru

V takovém případě je vhodné použít Purigen nebo aktivní uhlí, které do sebe tyto zákaly nacucají jako do houby, takže bude voda zcela průzračná. Purigen lze čistit v Savu, takže je opakovatelně použitelný. Aktivní uhlí se nedoporučuje používat ve filtru trvale, jelikož je dost agresivní.

Jak často používat UV lampu v akváriu

Jak se UV lampa používá Sterilizér by se měl zapínat po každé údržbě na 24 hodin.

Jak správně umístit filtr do akvária

Sání: Sání by mělo být umístěné zhruba v první až druhé třetině výšky nádrže. Není vhodné, aby bylo přímo u dna, jelikož by filtr mohl nasávat větší množství nečistot, ale je nezbytné, aby bylo nízko a zaručovalo, tak optimální proudění i u dna nádrže.

Jak dlouho musí běžet filtrace v akváriu

Filtrace musí běžet nepřetržitě! Jinak nedojde vůbec k nastartování očekávané biologické filtrace.

Jak často se mění voda v akváriu

Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.

Jak dlouho vydrží ryby bez filtru

Svět akvárií uvádí, že většina ryb může bez problémů bez potravy vydržet dva až čtyři dny, než se z toho stane problém. Zároveň s tím ale také upozorňuje na to, že to není ideální, protože to způsobuje stres a vyřazuje ryby z denního rytmu.

Jak dlouho se má svítit Rybičkám

Jak dlouho svítit v akváriu Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté.

Co dát na dno akvária

Dno by mělo mít přírodní charakter i barvu, nejvhodnější je štěrkový písek střední zrnitosti (asi 2-5 mm). Písek nasypejte tak, aby se dno postupně zvyšovalo, tedy v přední části bude vrstva písku nižší (asi 4 cm) a v zadní vyšší (kolem 10 cm), záleží samozřejmě na velikosti nádrže.

Jak často filtrovat vodu v akváriu

Výměna vody a odkalování

Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.

Co dát do filtrace

Čím naplnit pískovou filtraci. U pískových filtrací se nejčastěji používá jako filtrační náplň křemičitý písek různé frakce (hrubosti). Dle našich zkušeností doporučujeme písek hrubosti 0,6 – 1,2mm. Jako alternativní filtrační médium lze též použít Zeolit nebo Zelbrite.

Kdy zapnout UV lampy v jezírku

Filtrační systém spustíme, když se teplota vody pohybuje okolo 10 stupňů – je důležité vyvarovat se spuštění filtrace v době, kdy hrozí noční mrazy, aby nedošlo k porušení UV lampy a tím k úniku vody.

Proč se kalí voda v akváriu

Bílý zákal

Bílý nebo mléčný zákal způsobuje přemnožení jednobuněčných organismů – nálevníků a objevuje se nejčastěji v čerstvě založených akváriích nebo při výměně filtrace. Nejsnadněji se jich zbavíte pomocí UV lampy, kterou necháte celou noc zapnutou. Ta na nálevníky 100% zabírá.

Jak často pouštět vzduchování v akváriu

V málo zarybněných akváriích to často není potřeba. Vzduchovat je nutno také v noci. Základním pravidlem tedy je, že čím více ryb v akváriu máte, tím větší je pravděpodobnost, že se neobjednou bez vzduchování. Naopak velmi střídmě zarybněné akvárium často nepotřebuje vzduchování vůbec.

Po jaké době dát ryby do akvária

Ryby nevpouštíme do čerstvě založeného akvária, ale postupně přidáváme zhruba po 3-4 týdnech podle testů NO2 a NO3. Maximálně můžeme po pár dnech dát pár "zajížděcích rybiček" pro správný záběh akvária.

Jak často pouštět filtraci v jezírku

Biologický filtr odkalujte cca jednou týdně, kompletní údržbu provádějte dle kvality vody, v intervalu cca 1 krát za 3-4 měsíce. Voda v jezírku by se měla obměňovat, nestačí tedy dopouštět jen odpar, ideální je, když se za týden promění cca 10% objemu jezírka.

Jak dlouho vydrží UV lampa

UV lampa je zářivková lampa, která vám vytvrdí gel během dvou až pěti minut. Zářivky u takových lamp mají životnost cca 300 hodin, je třeba u nich tedy počítat s pravidelnou výměnou opotřebovaných zářivek (zářivky se časem “vysvítí” a doba vytvrzení se pak prodlužuje nebo se modeláž nevytvrdí vůbec).

Jak často dávat bakterie do akvária

Jak těmto problémům předcházet Především je zapotřebí užitečné bakterie do akvária pravidelně vysazovat. To je absolutní nutností u čerstvě založené nádrže. Ale i v zaběhlém akváriu toto nelze podcenit a násadu bakterií aplikujeme minimálně jednou za 14 dnů.