Jaká je nejvyšší stavba v České republice?

Co je nejvyšší stavba v ČR

Dva stejně vysoké ukotvené stožáry vysílače označovaného jako Liblice B jsou se svými 355m nejvyšší stavbou u nás. Stožáry jsou od sebe vzdáleny 120m a slouží pro vysílání na středních vlnách na kmitočtu 639 kHz. Stožáry byly uvedeny do provozu v roce 1976.
ArchivPodobné

Jak jsou vysoké vysílače u Českého Brodu

Severní věž stojí v katastrálním území Liblice u Českého Brodu, jižní věž spadá do katastrálního území Přistoupim. Vysílač je s výškou 355 metrů nejvyšší stavbou v Česku.

Co je nejvyšší stavba na světě

Burj Khalifa je nejvyšší budovou světa a celosvětovou architektonickou ikonou. Je oslavou technologie a současně konceptuálním srdcem a duší Dubaje. Mrakodrap Burj Khalifa se nachází v blízkosti nákupního centra Dubai Mall, je vysoký 828 metrů a již od svého otevření v roce 2010 přitahuje turisty z celého světa.

Kde je nejvyssi budova světa

Pořadí Budova Město
1. Burdž Chalífa Dubaj
2. Merdeka 118 Kuala Lumpur
3. Shanghai Tower Šanghaj
4. Abrádž Al-Bajt Mekka

Co bude s vysílačem Liblice

12. 2021 definitivně skončí vysílání Českého rozhlasu na středních vlnách, je naplánováno ukončení provozu vysílače. Pokud pro něj nenajde majitel, tedy České Radiokomunikace, adekvátní využití, hrozí mu s největší pravděpodobností likvidace.

Co je nejstarší stavba na světě

„Maltské megalitické chrámy byly postavené kolem roku 3600 př. n. l. Jako první byl postaven právě chrám Ggantija. Ten je tak nejen nejstarší ze všech maltských megalitických chrámů, ale je zároveň i nejstarší volně stojící kamennou stavbou na světě.

Kde je nejvice mrakodrapu na světě

Městem s nejvíce mrakodrapy na světě s více než 150 metry je autonomní čínské území Hongkong. Následované New Yorkem, Dubají a Tokiem. V žebříčku 15 měst se jich pět také nachází v Čínské lidové republice (nepočítaje Hongkong).

Jaký je největší dům na světě

Pořadí Budova Výška
1. Burdž Chalífa 828 m
2. Merdeka 118 679 m
3. Shanghai Tower 632 m
4. Abrádž Al-Bajt 601 m

Jak funguje televizní vysílač

Vysílač – elektronické zařízení, které generuje vysokofrekvenční signál a moduluje na něj informaci určenou k přenosu. Na vysílacím středisku je zpravidla umístěno několik vysílačů pro různé televizní kanály, vysílače pro několik FM rozhlasových stanic a vysílače pro další telekomunikační služby.

Jaká je nejstarší budova v České republice

Rotunda svatého Petra a Pavla na vrcholu hradiště Budeč je nejstarší zachovalou stavbou v ČR. Založena byla pravděpodobně okolo roku 895 knížetem Spytihněvem I. Hranolová věž je mladší, přibyla ve 12. století.

Co je nejstarší budova

Věž v Jerichu
Výstavba 8. tisíciletí př. n. l.
Poloha
Adresa Jericho, Palestinská autonomie
Souřadnice 31°52′14,88″ s. š., 35°26′38,04″ v. d.

Kdy se postavil prvni mrakodrap

Jako první mrakodrap moderní doby platí budova Home Insurance Building v Chicagu, postavená v roce 1885 pro jednu z mnoha pojišťoven. Měla deset podlaží; byla však v roce 1931 stržena.

Jaký je nejdražší dům na světě

Nejdražší nemovitost světa má hodnotu 1 miliardu dolarů a najdeme ji v Bombaji. Tato výstřední skleněná budova nazvaná podle mytického ostrova v Atlantiku Antilla je vlastněná nejbohatším mužem Indie Mukeshem Ambanim a jeho ženou Nitou. Stavba má 27 pater a je navrhnuta tak, že vždy každá dvě patra jsou stejná.

Jak dlouho jede výtah na Burj Khalifa

Burj Khalifa

Jedním z rekordů je i nejdelší vzdálenost mezi prvním a posledním patrem. V celé budově je celkem 57 výtahů. Nejrychlejší z nich je produktem americké firmy Otis a cestujícím předvede, jaké to je jet výtahem dosahujícím 36 kilometrů v hodině.

Co je to SFN

Zkratkou SFN je myšleno několik vysílačů, které vysílají naprosto stejný datový obsah, se stejnými technickými parametry, na stejném kmitočtovém kanále. Všechny koncové vysílací pracoviště jsou navíc synchronizovány pomocí signálu GPS.

Jaká je nejstarší zachovaná stavba v České republice

Rotunda svatého Petra a Pavla na vrcholu hradiště Budeč je nejstarší zachovalou stavbou v ČR. Založena byla pravděpodobně okolo roku 895 knížetem Spytihněvem I. Hranolová věž je mladší, přibyla ve 12. století.

Jaké je nejstarší město v České republice

Bruntál, který byl dle historických pramenů založen kolem roku 1213, je dle písemných zmínek z institucionálního hlediska nejstarším městem České republiky.

Kde je nejvic mrakodrapu

Městem s nejvíce mrakodrapy na světě s více než 150 metry je autonomní čínské území Hongkong. Následované New Yorkem, Dubají a Tokiem.

Kde je nejvyšší mrakodrap na světě

Pořadí Budova Město
1. Burdž Chalífa Dubaj
2. Merdeka 118 Kuala Lumpur
3. Shanghai Tower Šanghaj
4. Abrádž Al-Bajt Mekka

Co je nejstarší stavba

Polští archeologové, kteří provádějí vykopávky v oblasti syrského osídlení v podhůří Tauru, objevili pozůstatky kamenné věže, která může být považována za nejstarší podobnou stavbu světa. Už 10 let se skupina polských a syrských odborníků zabývá výzkumem oblasti Tell Qaramal, která leží 25 km severně od Aleppa.

Kdo je nejstarší člověk v ČR

Nejstarší lidé v historii České republiky (110+)

# Jméno Věk
1 Marie Bernátková 111 let a 194 dní
2 Anna Kršlencová 110 let a 241 dní
3 Emílie Doležalová 110 let a 153 dní
4 Marie Behenská 110 let a 48 dní

Jak se jmenuje nejstarší město na světě

Jericho

Jericho أريحا
Stát Palestinská autonomie
Jericho
Rozloha a obyvatelstvo
Rozloha 45 km²

Jaká je nejstarší budova v Praze

Rotunda svatého Martina je nejstarší zachovaná církevní stavba na území Prahy. Pochází patrně z počátku 12. století, sloužila různým účelům, unikla plánovanému zboření (1841) a po roce 1878 byla obnovena.

Kdo se narodil jako první

Nejstarším paleontologickým nálezem, zařazovaným do rodu Homo, je africký Homo habilis, starý až 2,5 milionu let.

Jaký je nejstarší zvíře na světě

Vědci z Australské národní univerzity objevili ve spolupráci s ruskými a německými experty molekuly tuku na extrémně staré fosilii. Podařilo se jim tak objevit zřejmě nejstarší známé zvíře, které kdy na Zemi žilo. Tvor nazývaný Dickinsonia se po naší planetě pohyboval před 558 miliony lety.