Jaké je počasí v září v Chorvatsku?

Jak je v září v Chorvatsku

I v září je v Chorvatsku teplo, teploty vzduchu odpoledne šplhají ke 28°C. Upozorňuji ale na fakt, že oproti červenci a srpnu není počasí v Chorvatsku v září již tak stabilní. V průběhu měsíce se vyskytují nejrůznější teplotní výkyvy!
Archiv

Kdy se dá koupat v Chorvatsku

Nejvyšší teploty moře jsou zde v letním měsíci srpnu. Avšak v Chorvatsku se dá koupat už od června a až do září. Pokud se teplota vzduchu vyšplhá na úroveň těch v létě, sezóna koupání se většinou zahajuje již během teplých dní v květnu.

Kdy je nejlepší cestovat do Chorvatska

V Chorvatsku je počasí dobré všude v Květen, červen, červenec, Srpen a Září Nejlepší měsíce, kdy můžete navštívit jsou do Záhřebu, jsou Duben, Květen, červen, červenec, Srpen a Září V průměru nejteplejší měsíce v Záhřeb jsou červenec a Srpen, a nejchladnější měsíc v roce je Leden.

Kdy končí sezona v Chorvatsku

V říjnu končí hlavní turistická sezóna v Chorvatsku a průměrné denní teploty 17 °C vytváří ideální podmínky k prohlídce historických měst a památek.
Archiv

Kdy je nejtepleji v Chorvatsku

Nejteplejším měsícem v celém přímoří je červenec. Nejvyšší průměrná teplota byla v tuto dobu naměřena ve Splitu: 25,9°C. Teploty v noci se v severní části pohybují od 20,7 do 23,9°C, ve střední části od 20,6 do 25,9°C a v jižní části od 21,9 do 25,4°C.

Kde je nejteplejší moře v Chorvatsku

a v současné době se teplota moře pohybuje v rozmezí od 21 °C do 25 °C. Nejteplejší moře je v současné době na ostrově Mljet, v Komiže a Pule.

Kdy je nejhorsi jet do Chorvatska

Nejvíce lidí vyráží do Chorvatska v pátek večer nebo v sobotu ráno. To znamená, že celou noc z pátku na sobotu a celou sobotu je na silnicích a na hlavních dálničních tazích do Chorvatska opravdu plno. Zvětšuje se nebezpečí kolize, prodlužuje se doba jízdy a tím se zvyšuje i stres a únava řidiče.

Kde je teplo v Chorvatsku

letní teploty na Hvaru se pohybují v průměru od 20,2 do 24,9°C, kdežto ve Splitu vystupují až na 25,9°C. Nejteplejším měsícem v celém přímoří je červenec. Nejvyšší průměrná teplota byla v tuto dobu naměřena ve Splitu: 25,9°C.

Kdy je v Chorvatsku nejvice lidi

Kdy je největší provoz Nejvíce lidí vyráží do Chorvatska v pátek večer nebo v sobotu ráno. To znamená, že celou noc z pátku na sobotu a celou sobotu je na silnicích a na hlavních dálničních tazích do Chorvatska opravdu plno.

Kde jsou velké vlny v Chorvatsku

Rekordní vlny byly změřeny na bójích u Rovinje, Splitu i Dubrovníku. Nejprve se podíváme, co bylo změřeno u Splitu. Moře je zde kryté ostrovní bariérou, vlny tedy vznikají v podstatě na ploše velkého jezera. Přesto byla před Splitem změřena vlna výšky 3,11 m.

Jaký žraločí žijí v Chorvatsku

Pokud jde o otázku, zda lze v průzračném Jadranu spatřit tu typickou hrozivou ploutev, odpověď zní ano. V chorvatském moři žije kolem 34 druhů žraloků, například modrý, tygří nebo bělavý. Spolu se žraločími migranty pak až 47.

Na co si dát pozor při cestě do Chorvatska

Na co si dát pozor při cestě do Chorvatska Při cestě do Chorvatska autem je nutné nezapomenout na zakoupení příslušných dálničních známek a uhrazení mýtného. Pokud cestujete s dětmi, od 2 do 5 let je pro ně povinná dětská autosedačka. Myslete rovněž na to, že v Chorvatsku smí dítě na přední sedadlo až od 12 let.

Na co si dát pozor v Chorvatsku

Při cestě do Chorvatska platí stejná bezpečnostní doporučení, jako do kterékoliv jiné země. Na frekventovanějších místech si hlídejte hlavně své osobní věci. Jsou to peníze, doklady, cennosti, šperky nebo elektronika. Co sebou vyloženě nemusíte nosit, nechte raději v hotelovém trezoru.

Kde je nejčistší moře v Chorvatsku

Celkem 99% testovaných vzorků vody z Jadranu bylo schváleno. Nejlepšího hodnocení dosáhly pláže v blízkosti Dubrovníku, Novigradu, Poreče, Vrsaru a ostrovů Krk a Rab.

Na co si dát pozor při dovolené v Chorvatsku

Při cestě do Chorvatska platí stejná bezpečnostní doporučení, jako do kterékoliv jiné země. Na frekventovanějších místech si hlídejte hlavně své osobní věci. Jsou to peníze, doklady, cennosti, šperky nebo elektronika. Co sebou vyloženě nemusíte nosit, nechte raději v hotelovém trezoru.

Jací žraločí jsou v Chorvatsku

V chorvatském moři žije kolem 34 druhů žraloků, například modrý, tygří nebo bělavý. Spolu se žraločími migranty pak až 47. Ze všech druhů jen tři z nich můžou být nebezpeční, a to žralok krátkoploutvý a žralok obrovský.

Co se nesmí v Chorvatsku

Co dělat a co nedělat v Chorvatsku. Respektujte místní zvyky a hlídejte si i své bezpečíDávejte si pozor na oblečeníNevydávejte se na pěší túry v žabkách.Nesnažte se vychvalovat svou domovinu.Do moře jen obuti.Pozor na jadranský vítr.Při pozvání domů pozor na jídlo.Na pláž si neberte cennosti.Nebezpečné motorové čluny.

Jak nejrychleji do Chorvatska

Představujeme vám čtyři nejvyužívanější cesty: Praha – Brno – Vídeň – Štýrský Hradec – Maribor – Záhřeb – a dále k pobřeží: tato trasa měří zhruba 1 000 km (Praha-Zadar). Jde o jednu z nejrychlejších tras, která je navíc bez zpoplatněných tunelů.

Co sebou do Chorvatska 2023

Mezi nejdůležitější věci, které byste si měli zabalit patří:Cestovní pas nebo občanský průkaz – vždy si zkontrolujte platnost dokladu.Kartička zdravotní pojišťovny.Kartička cestovního pojištěníPokud možno mezinárodní řidičský průkaz.Platební karta, dostatek hotovosti.Doklady od cestovní kanceláře.

Kde je to nejhezci v Chorvatsku

Nejkrásnější chorvatská pobytová místa (seřazeno podle abecedy):Baška na ostrově Krk.Biograd na moru.Bol na ostrově BračDubrovník.Hvar.Makarská riviéra.Medulin.Novalja na ostrově Pag.

Kde je v Chorvatsku nejhezčí moře

Pláž Punta Rata v letovisku Brela patří mezi nejhezčí pláže na světě. Pokud byste měli někam opravdu zajet, pak právě sem. Čeká tu na vás křišťálově čistá voda, spousta stánků s čerstvým ovocem a jiným občerstvením i krásná promenáda. A když vydržíte do večera, můžete se kochat pohledem na okouzlující západ slunce.

Jak dlouho trvá cesta autem do Chorvatska

Na Makarskou, jedno z nejvzdálenějších chorvatských letovisek, se autem z Prahy dostanete za necelých 12 hodin. Vše, co potřebujete o cestě autem do Chorvatska v roce 2022 vědět, najdete v tomto článku. Včetně nejlepších placených i neplacených tras, cen mýtného a benzínu, potřebných dokladů nebo dopravních předpisů.

Kde je největší výskyt žraloků

Obávaný žralok bílý se ve větším počtu vyskytuje hlavně u pobřeží severovýchodu USA a Kalifornie, Jižní Afriky, jižní Austrálie a Japonska. Řada dalších druhů obývá Rudé moře nebo Karibik. Většina žraloků žije na otevřeném moři a často ve velkých hloubkách, i přes 300 m.

Co si vzít do Chorvatska na pláž

Pokud na dovolené nechcete řešit problém například s výběrem plavek, protože jste si zapomněli svoje oblíbené, zabalte si ještě následujících pár věcí:Plavky.Plážové boty.Pokud se rádi potápíte tak šnorchl, brýle a ploutve.Opalovací krém.Plážový ručník a osušku.Sluneční brýle s ochranným filtrem.

Kde je písečná pláž v Chorvatsku

Nejznámější a patrně i nejkrásnější písečnou pláží v Chorvatsku je Rajska plaža v turistickém městečku Lopar na ostrově Rab. Je dlouhá 1,5 km a atraktivní zvláště pro starší lidi, rodiny s dětmi a méně zdatné plavce. Potěší nicméně i mládež, dychtící po sportu a zábavě.