Jak jet na elektrokole?

Jak jezdit na elektrokole do kopce

V případě že jedete do opravdu prudkého kopce a chcete dosáhnout velkého dojezdu, nastavte nižší asistenční stupeň a kopec si vyšlápněte v pohodičce v nižší rychlosti. Dosáhnete tak nižších proudových odběrů a eliminujete tím efekt vnitřního odporu na článcích baterie.
Archiv

Jak vylepšit elektrokolo

Vylaďte si elektrokolo: 8 doplňků pro ještě pohodlnější jízduLED světla k signalizaci zatáčeníNosiče elektrokola.Neoprenový obal na baterii.Chytrá helma.Skrytý GPS lokátor.Zimní návleky na řídítka.Zpětné zrcátko na elektrokolo.Přenosná baterie.

Jak šetřit baterii na elektrokola

6 ZÁSAD PÉČE O BATERII ELEKTROKOLANevybíjejte baterii "do mrtva" A když se vám to přece jen podaří, tak ji ihned nabijte.V sezóně dobíjejte na 100% hned po dojezdu.Mimo sezónu když nejezdíte, dobijte na 60%Horko škodí, zima škodíV chladném počasí ji chraňte neoprénem.Pozor na nárazy a pády.

Jaké převody na elektrokolo

Je důležité si rozmyslet, jakým stylem budete jezdit, jestli rychlou sportovní jízdou. V případě rychlejší jízdy bychom Vám doporučovali na předním převodníku rozsah 28 – 38 – 48 zubů. Pokud jste spíše rekreační jezdec, je vhodnější si vybrat převodník s 22 – 32 – 42 (eventuelně s 44) zuby.

Jak často dobíjet elektrokolo

Baterii je vhodné dobít po každé, byť i krátké, vyjížďce. Baterii to nijak neškodí, naopak tím zajistíte její dobrou kondici a delší životnost. Akumulátor nabíjejte při pokojové teplotě a vždy používejte originální nabíječku dodávanou výrobcem elektrokola.

Jak otestovat baterii elektrokola

Jak zjistit kapacitu baterie elektrokola Reálná využitelná kapacita baterie se dá změřit diagnostickým zařízením, které je po plném nabití na baterii napojeno a postupně ji vybíjí se stálým proudovým odběrem.

Jak umýt elektrokolo Crussis

Při mytí elektrokola se vyvarujte vysokotlakým čističkám – ulehčí vám sice práci s čistěním, ale velký tlak vody může kolu uškodit a voda se přes těsnění dostane i tam, kam by neměla. Nejlepší způsob, jak elektrokolo pořádně umýt, použít kýbl s vodou a například smetáčkem nebo houbou a každou část kola vyčistit.

Jak dlouho vydrží nabité elektrokolo

moderní baterie zvládnou velký počet plných nabíjecích cyklů (800 až 1000), než se jejich kapacita začne snižovat. Což v závoslosti na četnosti využití a způsobu zacházení s baterií odpovídá životnosti cca 4 až 8 let.

Jaký je dojezd elektrokola

Dojezd elektrokola

Rozptyl reálného dojezdu tedy může být od 130 km do 35 km na jedno nabití – vše je odvozené od jízdních podmínek a mnoha souvisejících faktorů … Dojezd elektrokola se středovým motorem je v praxi vždy delší než u eletrokol s motorem v náboji zadního kola.

Jak se přehazuje na kole

Vlevo se vždy řadí přední převodníky, vpravo pak zadní kolečka (pastorky). Obě strany jsou pak stranově převrácené, pokud jde o řazené rychlosti. Vlevo řadíme palcem na větší převodník (těžší převod). Vpravo řadíme palcem sice také na větší pastorek, ale jedná se o lehčí převod.

Jaké řazení na kolo

Silniční kola mají vždy převody posunuté více do rychlosti než horská kola. U elektrokol v drtivé většině převažuje jednopřevodník z technických i praktických důvodů. Městská kola někdy používají řazení v náboji pro větší odolnost a menší potřebu údržby.

Jak dlouho vydrží baterie na elektrokole

Průměrná životnost moderních/značkových lithiových baterií je 800 až 1000 plných nabíjecích cyklů (což odpovídá 4 až 8 letům). Baterie (kromě olověných) obsahují vedle článků i řídící elektroniku tzv.

Jak zjistit stav baterie elektrokola

Využijte možnosti přesného měření kapacity baterie na prodejnách Mojekolo. Bosch Battery Capacity Tester propojí elektrokolo s počítačem, kde se zobrazí graf s nejdůležitějšími informacemi o baterii. Po dokončení diagnostiky obdržíte protokol s údaji o stavu baterie.

Jak nabít baterií na elektrokolo

Akumulátor nabíjejte při pokojové teplotě a vždy používejte originální nabíječku dodávanou výrobcem elektrokola. Baterii nechte po vyjížďce vychladnout, neměla by se nabíjet, dokud je ještě teplá, nebo jakkoliv poškozená.

Jak dlouho vydrží řetěz na elektrokole

A protože u jízdního kola neexistuje žádný předepsaný interval výměny, je nutné pravidelně sledovat opotřebení. Na životnost mají zásadní vliv kvalita materiálu řetězu, hmotnost jezdce, jízdní styl, typ pohonu nebo provozní podmínky. V závislosti na těchto proměnných najedete na řetězu 500–5000 km.

Kdy vyměnit řetěz na elektrokolo

Při naměření hodnoty 0.75, která ukazuje na 75 % opotřebení řetězu, doporučujeme jeho výměnu za nový. V případě naměření hodnoty 0.1, tedy 100 % opotřebení řetězu, doporučujeme jeho výměnu za nový včetně pastorku, a také kontrolu míry opotřebení převodníků.

Jaký motor na elektrokolo

Odpověď je zde velmi jednoduchá – pokud chcete mít elektrokolo na sport a na rekreaci, určitě zvolte středový elektromotor. Jelikož má senzor tlaku na pedál, dokáže přesně určit jakou silou vám má pomáhat, a výsledný pocit z jízdy je téměř stejný jako na normálním kole.

Jak velkou baterii na elektrokolo

Kapacita (Wh) – hlavní parametr baterie, čím vyšší hodnota, tím lépe. Slušný doporučený standard je dnes 500 Wh, ale stále více se díky snižující se ceně prosazují baterie s vyšší kapacitou (např. 725 Wh od Bosch).

Jak brzdit na elektrokole

Brzděte lehce a rovnoměrně – všechna elektrokola jsou zpravidla vybavena kotoučovými brzdami, které za všech podmínek lépe brzdí. Když si zvyknete na své nové kolo a brzdy, nezapomeňte vždy lehce a postupně brzdit a přitom vyvíjet tlak na obě brzdové páky.

Jak správně řádit

Optimální otáčky

Vyšší převodové stupně řaďte co nejdříve, a to mezi 2 000 a 2 500 otáčkami za minutu. Volte vždy takový převod, na kterém motor při citlivém sešlápnutí plynu ještě zareaguje mírným zrychlením. Jakmile dokončíte přeřazení a přidáte plyn, sundejte vaše chodidlo zcela ze spojkového pedálu.

Co je lepší SRAM nebo Shimano

Obecně se dá říci, že silničkáři si více oblíbili Shimano, bikeři prohánějící se po trailech zase preferují SRAM. Nikde ale není řečeno, že zrovna vám to nebude vyhovovat naopak. Jedno je ale jisté – ať už si pro své horské kolo vyberete komponenty Shimano či SRAM, neuděláte chybu.

Jak se Prehazuje na kole

Vlevo se vždy řadí přední převodníky, vpravo pak zadní kolečka (pastorky). Obě strany jsou pak stranově převrácené, pokud jde o řazené rychlosti. Vlevo řadíme palcem na větší převodník (těžší převod). Vpravo řadíme palcem sice také na větší pastorek, ale jedná se o lehčí převod.

Jak prodloužit dojezd elektrokola

Prodlužte si dojezd elektrokola aneb jak jezdit, abysteStupeň asistence zvyšujte až podle únavy.Nezapomínejte řadit.Rozjíždějte se plynule a zbytečně nezastavujte.Snižte hmotnost kola a valivý odpor pneumatik.Dopřejte baterii i kolu patřičnou péči.Vozte s sebou nabíječku nebo náhradní baterii.

Jak dlouho se nabíjí elektrokolo

Nabíjení – lithiové baterie lze nabíjet kdykoli a jakkoli dlouho, nemá to vliv na jejich životnost. Např. rychlonabíječky (6A) zvládnou nabít 500 Wh baterii na 50% kapacity za 1 hodinu (akorát tak na to dát si oběd a nealko pivko), na 100% za 3 hodiny.

Jak poznat že je řetěz vytahaný

Jak se dá vlastně poznat, že je řetěz opotřebovaný, vytahaný, no, že je prostě zralý na výměnu V podstatě existují dvě možnosti, buď použití speciální měrky na řetěz, nebo měření pomocí posuvného měřidla, známého též pod pojmem šuplera. Měrka na řetěz se dá sehnat v každém slušně zásobeném obchodě s velomateriálem.