Co jsou podstatné náležitosti smlouvy
Náležitosti smlouvy
podstatné náležitosti, které smlouva musí mít. Může se jednat o formální náležitosti, kterými je především písemná forma, a obsahové náležitosti. Například ujednání o ceně, řádná specifikace předmětu smlouvy (smlouva musí být určitá), identifikace smluvních stran nebo jiné specifické náležitosti.
Archiv
Jaké náležitosti musí mít smlouva
Identifikace smluvních stran. Každá správně sestavená smlouva o dílo by v první řadě měla obsahovat údaje o jednotlivých smluvních stranách.Definice používaných pojmůPředmět smlouvy.Termín plněníCena.Místo plněníPovinnosti zhotovitele.Povinnosti objednatele.
Archiv
Kdo sepisuje kupni smlouvu
Notář poučí prodávajícího i kupujícího o důsledcích ujednání obsažených ve smlouvě. Při sepisu kupní smlouvy můžete využít notářskou úschovu peněz, kdy kupující zašle peníze na účet notářské úschovy a poté, co je proveden vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí, notář vyplatí peníze prodávajícímu.
Jaké jsou typy smluv
Mezi nejrozšířenější druhy smluv patří smlouva darovací, kupní, nájemní, smlouva o zápůjčce, smlouva o dílo, či smlouva zprostředkovatelská. Od smluv je třeba odlišit právní jednání jednostranné, jež má právní následky pouze za předpokladu, že je zákonem výslovně stanoveno.
Jak sestavit smlouvu
Každá smlouva by měla obsahovat následující náležitosti.Smluvní strany. Pokud smlouvu uzavírají právnické osoby, patří mezi základní údaje článku Smluvní strany:Předmět smlouvy.Základní podmínky spolupráce.Povinnosti smluvních stran.Cena zboží, služby či díla.Odstoupení od smlouvy.Další ustanoveníZávěrečná ustanovení
Kdo podepisuje smlouvu jako první
Odběratel podepisuje Smlouvu osobně, nebo v zastoupení, vždy jako první smluvní strana. Na základě dokladu totožnosti pokud je smlouva uzavírána v Zákaznickém centru. Ověřeným podpisem u korespondenčního způsobu uzavírání smluv.
Kdo podepisuje pracovní smlouvy
Pracovní smlouvu podepisuje zaměstnanec a zaměstnavatel (nebo osoba, která je oprávněna jednat za zaměstnavatele v pracovněprávních vztazích na základě plné moci).
Na co si dát pozor při podpisu kupní smlouvy
Kupní smlouva
Je třeba dát si pozor na případné smluvní pokuty, lhůty k tomu či onomu, vedlejší ujednání a podmínky splacení nebo výplaty samotné kupní ceny. Pomoc odborníka v komplikovaných případech může mít zásadní význam a může pomoci odhalit na první pohled neškodná, avšak záludná smluvní ujednání.
Kdo je kupující
Kupujícím se rozumí spotřebitel nebo podnikatel. Spotřebitelem je každý člověk, který mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo mimo rámec samostatného výkonu svého povolání uzavírá smlouvu s podnikatelem nebo s ním jinak jedná (dále jen „kupující – spotřebitel“).
Jak se dělí smlouva
Smlouvy musí být z logiky věci uzavřeny minimálně mezi 2 osobami. Podle počtu smluvních stran potom smlouvy dělíme na: smlouvy dvoustranné (smlouvy bilaterální) smlouvy vícestranné (smlouvy multilaterální)
Co je obsahem smlouvy
Smlouva (někdy též kontrakt, dohoda nebo konvence) je dvoustranné či vícestranné právní jednání spočívající ve vzájemných a obsahově shodných projevech vůle smluvních stran směřujících ke vzniku, změně či zániku práv a povinností, které právní předpisy s takovými projevy vůle spojují.
Co se píše do smlouvy
Do pracovní smlouvy patří také informace o délce dovolené, zkušební a výpovědní době, rozvržení pracovní doby, mzdových podmínkách (výplatní termín), konkurenčních doložkách, kolektivních smlouvách a podobně.
Co nesmí chybět ve smlouvě
V pracovní smlouvě by neměly chybět identifikační a osobní údaje obou smluvních stran. Vždy také musí mít písemnou podobu, a to i kdyby se mělo jednat o práci na dohodu. Jedna podepsaná kopie s datem vyhotovení bude náležet zaměstnanci, druhá zaměstnavateli, který ji musí mít pro případ kontroly vždy na pracovišti.
Kdo muze podepisovat smlouvy
Smlouvu podepisují fyzické osoby, které jsou oprávněny jednat za právnickou osobu v souladu s výpisem z obchodního rejstříku (členové statutárního orgánu, prokurista, vedoucí odštěpného závodu). Mimo tyto osoby mohou za právnickou osobu smlouvu podepsat i zaměstnanci či další osoby a to na základě písemné plné moci.
Jak podepsat smlouvy
Do smlouvy, prosím, nevpisujte datum a místo podpisu. Nevkládejte žádná razítka či fyzické podpisy, ke kterým bude připojen ještě elektronický podpis. Smlouvu podepište pouze elektronickým podpisem, nic dalšího se nesmí vkládat, došlo by tím k zneplatnění podpisu na smlouvě.
Kdo může podepsat smlouvu
Smlouvu podepisují fyzické osoby, které jsou oprávněny jednat za právnickou osobu v souladu s výpisem z obchodního rejstříku (členové statutárního orgánu, prokurista, vedoucí odštěpného závodu). Mimo tyto osoby mohou za právnickou osobu smlouvu podepsat i zaměstnanci či další osoby a to na základě písemné plné moci.
Na co si dát pozor při podpisu pracovní smlouvy
co musí být v každé smlouvě
Ať už uzavřete jakoukoliv pracovní smlouvu, neměly by v ní chybět tři základní věci – druh práce, místo a den nástupu. Ideálně do ní chtějte napsat i výši mzdy, přestože tam být nemusí a může být sjednána zvlášť ve mzdovém výměru.
Kdy podepsat kupni smlouvu
V rezervační smlouvě najdeme nejčastěji termín, do kdy se obě strany zavazují podepsat následnou kupní smlouvu nebo případně smlouvu o smlouvě budoucí. Může se jednat o lhůtu 30 dní od podpisu rezervační smlouvy, ale úplnou výjimkou nejsou ani kratší termíny ve lhůtě do 14 dní od podpisu rezervační smlouvy.
Kdy může prodávající odstoupit od kupní smlouvy nemovitostí
Jakmile dojde k uzavření smlouvy mezi prodávajícím a kupujícím, lze od ní odstoupit pouze ve dvou případech. V občanském zákoníku § 2002 je stanoveno, že od smlouvy lze odstoupit v případě, že si to obě strany ujednaly, nebo pokud se jedná o porušení smlouvy podstatným způsobem.
Jak dlouho můžu odstoupit od smlouvy
V souladu s § 1829 občanského zákoníku má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodů do 14 dní od převzetí zboží, resp. od převzetí poslední dodávky zboží, je-li obsahem koupě několik druhů zboží nebo se zboží skládá z několika částí (postačí odeslat 14. den lhůty).
Kdo může odstoupit od smlouvy
Smlouvy se mají plnit řádně, tedy bez vad. Pokud nejde vadu odstranit a předmět řádně užívat, může nabyvatel odstoupit od smlouvy. U kupní smlouvy má kupující i nárok na výměnu věci či její opravu.
Na co si dát pozor při podpisu smlouvy
Na co si dát pozor při podpisu pracovní smlouvyÚstní dohoda.Platnost smlouvy.Nejdůležitější body pracovní smlouvy.Lhůty v pracovní smlouvěZkušební doba.Výše mzdy.Na čem se domluvit předem.
Co by mělo být v nájemní smlouvě
Které údaje musí nájemní smlouva obsahovatZákladní údaje o obou stranách.Údaje o nemovitosti a jejím stavu.Doba trvání nájmu.Nájemné a jeho splatnost.Vratná kauce.
Jak podepisovat smlouvy
Způsobů, jak podepsat smlouvu online, je hned několik. A to buď s certifikovaným elektronickým podpisem, nebo bez něj. Základní možností, jak jednat bez nutnosti elektronického certifikátu, je zaslání prostého e-mailu. Tento způsob je vhodný pro nepříliš důležité smlouvy, například pro běžné nákupy zboží přes e-shop.
Kdo podepisuje smlouvy
Smlouvu podepisují fyzické osoby, které jsou oprávněny jednat za právnickou osobu v souladu s výpisem z obchodního rejstříku (členové statutárního orgánu, prokurista, vedoucí odštěpného závodu). Mimo tyto osoby mohou za právnickou osobu smlouvu podepsat i zaměstnanci či další osoby a to na základě písemné plné moci.