Jak Kandovat višně?

Jak si vyrobit kandované ovoce

Připravené ovoce krátce napaříte v sítu nad vařící vodou. Poté jej zalijete ještě horkým sirupem tak, aby bylo zcela ponořené a necháte odstát do dalšího dne přikryté potravinovou fólií. Druhý den sirup slijete, převaříte a nalijete zpět na ovoce. Postup opakujete 6 až 10 dní, čím déle, tím lépe.
Archiv

Jak se Kanduje

Co a jak se kanduje

Připravené ovoce se nechá několik dní v roztoku z cukru, který se postupně zahušťuje dalším přidáním cukru tak, aby jeho konečná koncentrace v roztoku byla až 75 procent. Kandování trvá 5 až 10 dní podle druhu ovoce a během této doby se v ovoci postupně sníží podíl vody.
ArchivPodobné

Proč se kandované ovoce nekazí

Celý proces trvá 6 až 10 dní podle druhu ovoce. Postupně se snižuje podíl vody v ovoci, což vytváří nepříznivé podmínky pro běžné mikroorganismy a kandované ovoce se tak při správném skladování nekazí. Kandované ovoce obsahuje vysoký podíl přidaného cukru a je proto velmi kalorické.

Jak dlouho vydrží kandované ovoce

Během procesu kandování se v ovoci postupně snižuje obsah vody, proto se ani při delším skladování nezkazí. Cukr je navíc dokonalým konzervantem, takže vám proslazené kousíčky vydrží až rok, pokud budou navíc naložené v sirupu, tak dokonce i tři roky.

Jak se dělá Kandovaná dýně

Dýni scedíme, necháme řádně okapat. Pak ji rozložíme a necháme asi 14 dní schnout, je občas nutné ji otočit. Pro majitele sušiček to neplatí. Pak ji lehce obalíme v moučkovém cukru, do kterého jsme přidali cukr vanilkový, dáme do sklenic a povážeme celofánem.

Jak vyrobit kandované třešně

Postup přípravy

Do hrnce s tlustým dnem nasypeme cukr, nalijeme med a dodáme vodu. Vše svaříme, přihodíme vypeckované třešně s nadrobno pokrájenou citronovou kůrou a odstavíme z ohně. Necháme přes noc v ledničce. Druhý den oddělíme ovoce od šťávy, šťávu opět necháme přejít varem a opět ji nalijeme na třešně (višně).

Jak Kandovat květy

Čerstvě natrhané kytičky nebo lístky potřeme bílkem a asi 3x pocukrujeme. Odložíme na cukrem posypaný pečící papír nebo alobal, tvar květu upravíme – nejlépe to jde párátkem – a při pokojové teplotě necháme uschnout. Pozor, při teplotě nad 50 °C ztrácí květy svou barvu a vůni! Hotové uschováme v teple a suchu.

Co z kandovaného ovoce

Kandované ovoce se dá konzumovat přímo nebo ho používáme jako surovinu pro sladké zákusky. Drobně nakrájené ovoce se přidává do těst a lze ho použít na zdobení hotových zákusků. Mezi oblíbenými dobrotami, do kterých patří kandované ovoce, zaujímají důležité místo biskupský chlebíček a vánoční štola.

Čím nahradit kandované ovoce

Kandované ovoce obsahuje cukr, který je velice nezdravý. Kandované ovoce nahraďte nejlépe vlastním nasušeným ovocem nebo kupte nesířené sušené ovoce v prodejnách se zdravou výživou.

Jak dlouho se suší Kandovaná dýně

Dýni scedíme, necháme řádně okapat. Pak ji rozložíme a necháme asi 14 dní schnout, je občas nutné ji otočit.

Co nového na kopci Kandovaná dýně

Na kandovanou dýni není potřeba krom 3 dvacetiminut po tři dny, krom dýně, cukru a tepla zhola nic. Možná ještě nezbytný nůž, hrnec a prostor na krájení. Na tuto kandovanou dýni jsme použili dýni olejnou – dýni, která zvenku vypadá jako meloun, je poměrně veliká, kulatá a se zelenou kůrou.

Co se dá udělat z třešní

Můžeme je zavařit, naložit celé, nebo uchovat například ve formě džemů či marmelád. Z třešní lze také připravit mnoho úžasných dobrot. Asi nejčastěji je využíváme jako součást různých dezertů, ale dají se také upravit jako příloha k různým masům, či z nich udělat skvělou polévku.

Jak udělat kandovaný pomeranč

Pomeranč oloumeme nakrájíme na kostičky , pomeranč prosypeme cukrem (1 kgpomeranče = 500 g cukru) a necháme 24 hodin proležet. Přidáme trochu citronové kůry, hřebíček, ananasovou tresť (i jinou, podle chuti) a vaříme, až zesklovatí. Necháme okapat, sušíme uloženou na plechu, potom ji přeložíme a sušíme druhou stranu.

Jak uchovat jedlé květy

Ideálně pro květy do přírody vyrazte v dopoledních hodinách a s nůžkami v ruce, abyste květy při trhání nechtěně neporušili. Zabalte je do vlhkého ubrousku a krabičky, doma si je pak uložte do lednice. Díky vynaložené péči vám květinová ozdoba vydrží i několik dní.

Jak sušit šeřík

Květy se obvykle zpracovávají čerstvé, mírně zavadlé, ale je možné je i sušit. Květy šeříku pro sušení odstopkujte, sušte rozprostřené v tenké vrstvě na vzdušném místě ve stínu nebo polostínu. Suchý květ ukládejte do vzduchotěsné dózy nebo do plátěného pytlíčku.

Jak vysušit dýní

Nejdříve umyjte ozdobné dýně mýdlovou vodou. Pak je vyrovnejte do řady vedle sebe (nesmějí se vzájemně dotýkat) na dobře větraném místě, ale jen tam, kam přímo nesvítí slunce. K tomu poslouží krytý balkón či veranda, ovšem jen do doby, než začne mrznout. Přibližně za týden by měly být tykvičky na povrchu pěkně suché.

Jak sušit dýní

Kostky dýně dáme do hrnce, zasypeme 1 sáčkem kyseliny citronové a 1,2 Kg cukru krystalu, promícháme a 24 hodin necháme stát, občas promícháme. Po tomto marinování necháme dýni 5 minut projít varem, vychladíme, scedíme a v horkovzdušné troubě sušíme na 50 °C celý den a noc, můžeme použít i sušičku.

Co dělat s višněmi

Ty nejlepší recepty s višněmi na jednom místě. Najdete si svého favorita⭐ Schwarzwaldský dort.⭐ Višňový sirup.⭐ Kakaový dort s višněmi.⭐ Domácí griotka.⭐ Bublanina s višněmi.⭐ Višňová marmeláda.⭐ Kompot z višní s citronem a vanilkou.⭐ Čokoládové muffiny s višněmi.

Jak zmrazit třešně

Chceme-li mrazit třešně celé, necháme je v mrazničce volně na tácku, aby se nedotýkaly, a potom je teprve vložíme do sáčků. Pustit se také můžeme do zavařování třešňového kompotu. Ani ten nemusí obsahovat cukr, je dost kupodivu sladký i bez něj.

Jak vyrobit Kandovanou Kuru

Do hrnce dejte 250 ml vody, 375 g cukru krupice, přiveďte k varu a jak bude cukr rozpuštěný, přidejte i blanšírované citrusové slupky. Jemně vařte až 80 minut, dokud nebude rozvar sirupovitý. Pak plátky rozložte na mřížku, aby dobře oschly. Nechte je takto schnout alespoň 12 hodin.

Které květy se dají jíst

Vcelku můžeme jíst květy fialek, karafiátů, brutnáku, chrpy, sedmikrásky, měsíčku, lichořeřišnice.

Který šeřík je jedlý

U nás je nejznámější a nejrozšířenější šeřík obecný (Syringa vulgaris) a jeho odrůdy, a právě jeho květy jsou pro užití v kuchyni nejvhodnější.

Co posiluje květ šeříku

Léčivé účinky šeříku

Posiluje imunitu, obsahuje antibakteriální a antivirové phytoncidy. Čaj a odvar lze použít rovněž zevně jako obklad na místa postižená růžovkou, ekzémy a vředy, ale také na záněty spojivek a na ošklivé kruhy a váčky pod očima. Zlepšují pružnost pokožky.

Jak dlouho sušit dýňová semínka

Dýňová semínka se nejlépe suší v předehřáté troubě na 180 stupňů Celsia, na papíře by se neměla vzájemně překrývat a vždy po několika minutách je vhodné jimi zatřást, aby se nepřipékala. Sušení trvá jen několik minut a po vychladnutí se mohou promnout v ruce, aby se zbavila tenkého zaschlého povlaku.

Jak se suší dýňová semínka

Vybraná semena rozestřeme do tenké vrstvy, aby neležela na sobě (mohla by plesnivět), a za pokojové teploty je zvolna sušíme. Občas je promícháme, aby nezůstala slepená a dosychání se urychlilo. Poté je dočistíme tak, že je dobře promneme v dlaních. Odpadají tím zbytky dužiny a blanky, jimiž byla semena obalena.