Jak koupit jizdenku na vlak v Polsku?

Jak cestovat po Polsku vlakem

Jedete do Polska Do Polska se dostanete pohodlně několikrát denně přímými vlaky EuroCity. Pro noční cestu můžete využít přímé lůžkové vozy. Spojení v příhraničí pak zajišťují osobní vlaky.
ArchivPodobné

Jak si koupit jízdenku na vlak

Nákup jízdenek na vlaky Českých drah

Nejjednodušší cestou jak zakoupit jízdenky na všechny spoje Leo Express, je samozřejmě přes internet. Využít lze také chytrý mobilní telefon a aplikaci Omio. Jízdenku na vlaky Českých drah můžete zakoupit také přímo na přepážce na nádraží, či ve vlaku.

Jak koupit jízdenku na vlak do zahraničí

Aktuální ceny a dostupnost nabídky Včasná jízdenka Evropa pro konkrétní relace jsou k dispozici v momentě nákupu (dotazu na cenu) v e-shopue-shopu, u pokladní přepážky ČD s výdejem mezinárodních dokladů nebo na kontaktním centru ČD na telefonním čísle 221 111 122.

Kde koupit lístky do vlaku

Jízdenky si můžete zakoupit i v doplňkovém prodeji přímo u strojvedoucího nebo v automatu na jízdenky umístěném ve vybraných vozech. V některých případech vám strojvedoucí může prodat jízdenku jen do přestupní stanice s tím, že si jízdenku do vaší cílové stanice dokoupíte u průvodčího v prvním návazném vlaku.

Na co si dát pozor v Polsku

Ano, Polsko je bezpečnou destinací, přesto byste si měli dávat pozor na své osobní věci. A to především v hromadných dopravních prostředcích. Z toho plyne pravděpodobně jediné doporučení, nenoste sebou drahé cennosti, příliš velkou hotovost a cestovní doklady. Zvýšené opatrnosti byste měli dbát i na svůj vozový park.

Jak nejlevneji do Polska

Let do destinace Polsko

Nejlevnější letenka, kterou jsme našli 973 Kč
Průměrná délka letu 1 hodina 8 min.
Nejlevnější měsíc k odletu srpen
Možné destinace 15
Nejoblíbenější letecká společnost LOT

Jak si koupit jízdenku přes telefon

Jak na toPošlete SMS v příslušném tvaru na číslo, které uvádí dopravce (oboje najdete v návodu třeba ve vozech, jistě vám poradí i řidič). Např. pro jízdenku v Praze na 30 minut pošlete SMS ve tvaru DPT32 na telefonní číslo 902 06.Přibližně za 2 minuty vám na mobil přijde SMS jízdenka.

Jak koupit jízdenku online

V mobilní aplikaci „PID Lítačka“

Cena a délka platnosti elektronických jízdenek je stejná jako u papírových jízdenek. Aplikace umí vyhledávat spojení linkami PID a k danému spojení navrhnout i nejvhodnější jízdenku, není proto třeba řešit tarifní systém.

Jak koupit nejlevnější jízdenky na vlak

Aby cestující mohl slevu využívat, musí si In kartu zakoupit. In karta s 25% slevou stojí na 3 měsíce 190 Kč, kartu s 50% slevou lze pořídit na rok za 2990 Kč a cena karty se 100% slevou na rok vyjde na 19 990 Kč. ve vlacích 1.

Kde koupit mezinarodni jízdenky

Včasná jízdenka Evropa je nejlevnější variantou mezinárodní jízdenky od Českých drah. Jedná se o limitovanou low cost nabídku do vybraných evropských měst, na konkrétní spoj a konkrétní datum. Jízdenku je potřeba koupit buď přes eShop ČD nebo u pokladny na nádraží nejpozději 1 den před odjezdem.

Kdy se plati Prirazka ve vlaku

Manipulační přirážka 40 Kč se platí ve vlaku ČD za vystavení jedné jízdenky. Jedna jízdenka může být vystavena pro vícero cestujících. Při nástupu ve stanici bez pokladny – přirážka se neplatí. Při nástupu ve stanici s pokladnou – přirážka se platí, ZTP a ZTP/P neplatí.

Jak se platí v Polsku dálnice

Jakým způsobem platit za dálnice v Polsku Způsob platby mýtného se liší podle provozovatele mýtného systému. Na dálnicích lze platit v mýtných branách hotovostí, platební kartou, tankovací kartou nebo přes OBU. Platby mobilní aplikací akceptují na dálnicích (A1 AmberGo, A1+A4 Kat-Krak Autopay a e-Toll).

Jak se jezdí v Polsku

Na polských dálnicích smějí osobní automobily a motocykly jezdit rychlostí až 140 km/h (stejně jako na bulharských), na rychlostních silnicích 120 km/h, pokud jsou dva pruhy pro jeden směr jízdy, jinak jen 100 km/h. Pro auta s přívěsem však, stejně jako pro nákladní automobily, platí všude limit 80 km/h.

Kdy do Polska k moři

Barva moře není tak azurově modrá jako kupříkladu Jadran nebo Středozemní moře, což je dáno tím, že voda v Baltu obsahuje méně soli. Nejkrásněji je u polského moře na přelomu července a srpna. Teplota vzduchu dosahuje až 29° C, teplota vody může mít příjemných 22° C. Nejdeštivějším obdobím bývá první polovina července.

Jak dlouho trvá let do Polska

Jak dlouho trvá let na lince Česko – Polsko Průměrná doba letu z destinace Česko do cílového města Varšava (hlavní město státu Polsko), je 1 hodina a 19 minut/y.

Jak si koupit jízdenku online

Aplikace „PID Lítačka“ je k dispozici zdarma pro platformy Android a iOS. Pomocí ní lze zakoupit všechny jednotlivé elektronické jízdenky PID pro Prahu i Středočeský kraj platné od 15 minut (v Praze od 30 minut) do 3 dnů (v kraji do 1 dne).

Jak zaplatit jízdenku

Jízdenky pro jednotlivou jízdu:mobilní aplikace PID Lítačka (plný sortiment, platba kartou)SMS jízdenky na čísle 90206 (jen MHD Praha, platí pouze v pásmu P)jízdenkové automaty a platební terminály v metru a na vybraných zastávkách povrchové dopravy (plný sortiment, platba bezkontaktní kartou nebo mincemi)

Jak si koupit jízdenku přes SMS

S využitím SMS zprávy

S využitím SMS je možné zakoupit sortiment základních jednotlivých jízdenek PID platných na celém území Prahy 30 minut, 90 minut, 1 den nebo 3 dny. SMS jízdenku lze získat zasláním SMS zprávy na číslo 902 06. Zpráva má text DPT, za nímž následuje číslo, které vyjadřuje cenu požadované jízdenky.

Kdy se vyplatí in 50

Pokud vlakem cestujete často nebo pravidelně dojíždíte, nákup aplikace IN 50 se vám určitě vyplatí. Sleva IN 50 je vhodná také pro aktivně cestující důchodce do 65 let.

Jak koupit Deutschlandticket

Pořízení výhodné celoněmecké jízdenky za měsíční paušál 49 eur (1 150 korun) je možné hned několika způsoby. Prostřednictvím aplikace Deutschland Ticket, na webových stránkách či v aplikacích většiny přepravních společností, i včetně kupříkladu zákaznických center dopravce Deutsche Bahn.

Jak koupit nejlevnější jízdenku na vlak

Sbírejte body i za ostatní a jezděte zdarma. I když uvidíte jízdenku, která online nemá žádnou slevu oproti koupi na pokladně, doporučuji i tak koupit online. Když se zaregistrujete do věrnostního programu Českých drah, za každou utracenou desetikorunu dostanete bod a za 200 bodů máte jízdenku kamkoliv po ČR zdarma.

Jak koupit Deutschland Ticket

Pořízení výhodné celoněmecké jízdenky za měsíční paušál 49 eur (1 150 korun) je možné hned několika způsoby. Prostřednictvím aplikace Deutschland Ticket, na webových stránkách či v aplikacích většiny přepravních společností, i včetně kupříkladu zákaznických center dopravce Deutsche Bahn.

Kde se kupují jízdenky na RegioJet

Jak si koupím jízdenku na vlak nebo autobus RegioJetu Vyberte si z několika možností. Svou jízdenku rezervujete i zaplatíte online v rezervačním systému RegioJet, v mobilní aplikaci, osobně na některém prodejním místě a u našich provizních partnerů.

Jak zaplatit dálniční poplatek v Polsku

Jakým způsobem platit za dálnice v Polsku Způsob platby mýtného se liší podle provozovatele mýtného systému. Na dálnicích lze platit v mýtných branách hotovostí, platební kartou, tankovací kartou nebo přes OBU. Platby mobilní aplikací akceptují na dálnicích (A1 AmberGo, A1+A4 Kat-Krak Autopay a e-Toll).

Jak poznat dalnici v Polsku

K 2. červenci 2023 zde bylo 1801 km dálnic a 3103,6 km rychlostních silnic (dohromady 4904,6 km). Po ukončení všech plánovaných úseků bude v Polsku asi 2100 km dálnic a asi 6077 km rychlostních silnic (dohromady asi 8177 km). Polské dálnice se značí písmenem A jako Autostrada, rychlostní silnice se značí písmenem S.