Jaký kraj má SPZ t?

Jak poznat kraj podle SPZ

SPZ podle krajůA – Praha.B – Jihomoravský kraj.C – Jihočeský kraj.E – Pardubický kraj.H – Královéhradecký kraj.J – Kraj Vysočina.K – Karlovarský kraj.L – Liberecký kraj.
Archiv

Kdo má SPZ E

Současné MPZ

stát (území) kód od roku
Dánsko DK 1914
Dominikánská republika DOM 1952
Alžírsko DZ 1962
Španělsko E 1910

Co znamená P na Espezetce

V letech 1960–1986 byly vydávány značky ve formátu OO-ČČ-ČČ, později OOP-ČČ-ČČ (OO znamená okresní kombinace písmen, P znamená pořadové písmeno a Č znamená pořadové číslo). Státní poznávací značky vycházející z původního československého provedení, v Česku vydávané do roku 2002, platí vesměs dosud.

Co znamená na SPZ C

Registrační značky pro veterány

Dvoučíslí před písmenem V znamená kód kraje (podle písmen v abecedě, která kraj označují: tedy 01 – A – Praha, 02 – B – Jihomoravský kraj, 03 – C – Jihočeský kraj atd.). Čtyřčíslí vpravo pak pořadové číslo registrace.
Archiv

Co je za kraj t

Kódy krajů – registrační značky

KRAJ kód
Jihomoravský písmeno B
Olomoucký písmeno M
Moravskoslezský písmeno T
Zlínský písmeno Z

Kdo má červenou SPZ

Takové vozidlo může být buď z Běloruska nebo z Belgie. Tam totiž používají státní poznávací značky s červenými písmeny a čísly na bílém podkladu. Belgické království se po mnoha letech odhodlalo přizpůsobit se zbytku Evropské unie a vyměnit své krátké, červené značky.

Co je F na SPZ

Na maskovaných automobilech (nejen) Škoda si občas můžete všimnout také registrační značky s písmenem „F“ na začátku – viz třeba na této fabii. To je tzv. registrační značkou pro zkušební účely, která se používá na automobilech při testování před uvedením na trh, respektive jejich homologací.

Co je za stát DK

Přehled dvoumístných alfabetických kódů členských zemí Evropské unie

BE Belgie Rakousko
DK Dánsko Řecko
EE Estonsko Slovensko
FI Finsko Slovinsko
FR Francie (a Monako) Spojené království

Jak vypadá SPZ

Jak vypadá dnešní standardní státní poznávací značka Od roku 2015 je podoba poznávací značky stejná. V dnešní podobě je registrační značka obdélníková tabulka, na které jsou černá písmena a čísla, které identifikují konkrétní vozidlo. SPZ mají také, z důvodu cestování do zahraničí, označení státu, v našem případě ČR.

Jak najít majitele auta podle SPZ

Potřebujete na základě registrační značky nutně zjistit majitele konkrétního vozu Pak pro vás máme špatnou zprávu. K takto choulostivým informacím má přístup pouze policie, pojišťovna a úřad, na kterém je vozidlo registrováno. Z SPZ či VIN kódu vozu lze ale vyčíst spoustu jiných informací.

Co znamená SPZ s

Pod písmenem S se skrývá Středočeský kraj, v němž leží Mladá Boleslav, kde sídlí centrála ŠKODA AUTO. Proto mají vozy ŠKODA na oficiálních fotografiích registrační značky s písmenem S. Vozy z hlavního města Praha zase poznáte podle písmene A.

Co znamená k na SPZ

V dolní části pruhu pak může být nápis Great Britain, GB, United Kingdom, UK, Wales, Cymru, CYM, England, ENG, Scotland nebo SCO. A aby toho nebylo málo, každý nápis může být jak bílou, tak žlutou barvou.

Co znamená značka CD

Překlad: Kompaktní Disk, Popis: Dnes jedno z nejrozšířenějších médií. Optický disk schopný digitální reprodukce zvuku nebo dat.

Co znamená D na SPZ

Praha měla písmeno P, ČSD a Československá pošta písmeno D, jinak písmena odpovídala zemi: Č česká, M moravskoslezská, S slovenská, R podkarpatoruská. Vojenské značky byly bez písmene. Písmena H, Z a T byla určena pro zahraniční vozidla.

Co je za stát UA

Současný systém funguje od dubna 2004. Od 1. ledna 2015 „ukrajinský“ pruh nahradil evropský modrý pruh, nahoře je vlajka Ukrajiny a dole označení "UA".

Co znamená CD na auto

K diplomatickému sboru, francouzsky corps diplomatique (zkratka CD, používaná vedle SPZ na autech diplomatů), patří v té které zemi akreditovaný diplomatický personál.

Jak zjistit čí je auto

Legální cestou zjistíte údaje o majiteli vozidla pouze prostřednictvím Policie České republiky. Ta má ale v případě neznámého majitele svázané ruce. Ani jedna ze zmíněných institucí nesmí poskytnout údaje o majiteli bez jeho souhlasu. Pokud neznáte vlastníka vozidla, který ujel od nehody, nahlaste proto nehodu policii.

Co je to RZ

Registrační značka (RZ) čili státní poznávací značka (SPZ) obsahuje mnoho údajů, ne každý je z ní ale umí vyčíst. Kromě toho, že slouží k označení vozidla, lze přes ni dohledat i pojišťovnu, respektive majitele. Od roku 2016 si také můžete koupit značku s vlastní kombinací písmen a čísel.

Co to znamená zkratka GB

GB – zkratka pro Gigabyte.

Co znamená červená SPZ

Červené speciální poznávací značky

Červené registrační značky se používají pro zkušební jízdy nebo pro převádění vozů. Umožňují neregistrovaným vozům účastnit se veřejného silničního provozu. Značky však mohou používat pouze prodejci automobilů nebo servisy.

Co je za zemi tr

Současná turecká státní poznávací značka má po vzoru členských států Evropské unie v levé části značky modrý štítek s MPZ Turecka – TR.

Jak zjistím jméno majitele podle SPZ

Nejčastěji se lidé v souvislosti s „espézetkami“ ptají, jak se dá zjistit majitel vozu podle SPZ. Pokud stejná otázka trápí i vás, pravděpodobně vás nepotěšíme. Legální cesta, kterou byste se na základě registrační značky dopátrali jména konkrétní osoby, totiž neexistuje.

Co je auto podle SPZ

Vzhledem k přísným právním předpisům tykajícících se ochrany osobních údajů nelze dohledat žádné údaje o majiteli vozidla na základě SPZ ani VIN vozidla. Státní orgány a některé soukromé společnosti (např. pojišťovny) tuto možnost mají, ale bez souhlasu majitele vozidla nesmějí jeho osobní údaje nikomu předávat.

Co je to za zkratku kk

+kk je zkratka pro kuchyňský kout. Většinou je to tedy počet obytných místností + kuchyňský kout. Proč se tedy někdy píše 1+kk a někdy zase 1+1 Spousty bytů i domů mývají mnohem více prostoru k dispozici, proto mají i celou “samostatnou místnost“ pro kuchyň.

Co je za stát d

Seznam států začínající na písmeno D

Stát Kontinent Rozloha
Dánsko Evropa 43 094 km2
Demokratická republika Kongo Afrika 2 344 860 km2
Dominica Severní Amerika 751 km2
Dominikánská republika Severní Amerika 48 671 km2