Jaký mikrofon pro zpěv?

Jak vybrat mikrofon na zpev

Jako celá řada věcí na světě i volba směrovosti je vždy kompromis a to jak na straně uživatele, tak na straně výrobce. Ideální zpěvový mikrofon by měl mít schopnost zaměřit se pouze na snímaný nástroj (v našem případě lidský hlas) a ostatní dění kolem mikrofonu maximálně ignorovat (potlačit).
Archiv

Jak poznat kvalitní mikrofon

Frekvenční charakteristika udává, v kterém frekvenčním pásmu bude mikrofon nejlépe snímat a odvíjí se od velikosti membrány. Mikrofony s větší membránou lépe snímají basy a jsou méně citlivé k výškám. Mikrofon s menší membránou je zase citlivější na vyšší tóny.
Archiv

Co je to dynamický mikrofon

Dynamické mikrofony

U dynamických mikrofonů je membrána, která se prohýbá pod tlakem zvukových vln a pohybuje cívkou v elektrickém poli. Jejich výhodou je poměrně silný výstupní signál, snadná konstrukce i vyšší odolnost.
Archiv

Jak vybrat mikrofon na podcast

Při výběru vybavení pro podcasty můžete zvolit mezi USB mikrofonem, nebo kombinací mikrofonu s externí zvukovou kartou. Pokud hledáte jednoduché řešení a natáčíte pouze jednu osobu, je vhodný USB mikrofon. Ten stačí zapojit do počítače, notebooku, případně mobilního telefonu a můžete začít.

Co je to kondenzátorový mikrofon

Jsou mikrofony, které využívají chvění membrány, jež je součásti kondenzátoru. Všechna provedení vyžadují vlastní napájení. Často se používají pro profesionální záznam mluveného slova nebo zpěvu.

Co to je fantomové napájení

Jsou zařízení, která slouží k napájení kondenzátorových mikrofonů. Jsou určeny pro drátové i bezdrátové mikrofony a vhodné pro použití, pokud tvůj mixážní pult nebo například rekordér nemá phantomové napájení +48V. Mají různé tvary i velikosti a vždy musí být napájené ze sitě nebo bateriemi.

Jak správně mluvit do mikrofonu

držet mikrofon svisle u úst, mluvit „přes“ mikrofon, ne do mikrofonu. Zvuk bude bez nízkých kmitočtů a příliš úzký. Mluvit na mikrofon metodou „přes hlavici“ je velká pověra a nalezneme ji v několika nejenom českých knihách. Mluvit se má do mikrofonu, ne přes něj.

Jak vyzkoušet funkčnost mikrofonu

Zkouška mikrofonu (detekce snímání)

Klikněte na „Otevřít nastavení zvuku“. Ukáže se vám okno nastavení – „Zvuk“. Vyhledejte v něm sekci „Vstup“ a zde již vidíte možnost „Otestovat mikrofon“. Poté, co začnete mluvit, by se měl níže umístěný pruh s ikonou mikrofonu začít pohybovat a zbarvovat do modra.

Jaký je rozdíl mezi dynamickým a kondenzátorovým mikrofonem

Rozdíl v těchto mikrofonech je ve způsobu, jak převádějí akustickou energii na elektrickou. Dynamický mikrofon má membránu, která je spojená s cívkou a je posazená na magnet. V jeho poli cívka kmitá a tak generuje proud pro další zpracování. Kondenzátorový má dvě odizolované kovové destičky.

Jak začít s vlastním Podcastem

Pokud nahráváte jen audio, postačí Audacity a na Macu třeba GarageBand. U rekordéru, kromě toho, že nahráváte na SD kartu, máte také možnost připojit skrze USB k počítači, nastavit ho jako zvukové interface a nahrávat do zmíněných programů. Podcasty nahrávám většinou v terénu, takže přímo na SD kartu v rekordéru.

Jak vybrat mikrofon k PC

Při výběru mikrofonu musíte myslet na řadu faktorů. Důležitá je jeho konstrukce a také umístění. Z technického pohledu je důležitý princip snímání zvuku, směrová charakteristika, způsob zapojení, frekvenční dosah, impedance či citlivost.

Jak zapojit napájení antény

Anténní napáječ se zapojí mezi nové autorádio a ant. konektor v autě. U anténního napáječe je vždy modrý sepínací kabel, který se zapojuje na spínáné plus na protější straně ISO konektoru, obvykle pozice č. 5, modrý nebo modro-bílý kabel.

Jak zapojit anténní zesilovač do autorádia

Anténní zesilovač se vždy instaluje co nejblíže autorádiu a je spínán stejným vodičem, jako je jinak spínán napaječ. Tedy modrým, nebo modrobílým kabelem, vycházejícím z autorádia.

Co způsobuje pískání mikrofonu

Proto dobří zpěváci s mikrofonem od sebe pohybují podle síly a výšky hlasu. Častým prohřeškem amatérů je zpěv na mikrofon z 10 a více cm. Pak zvukař musí nastavit větší hlasitost pro mikrofon a tak dochází k zpětné vazbě (pískání).

Jak si správně nastavit mikrofon

Tady je postup:Vyberte Start > Nastavení > Soukromí > Mikrofon .Potom povolte aplikacím přístup k mikrofonu.Jakmile aplikacím povolíte přístup k mikrofonu, můžete změnit nastavení pro jednotlivé aplikace.

Jak funguje kondenzátorový mikrofon

Kondenzátorový mikrofon pracuje tak, že akustické kmity rozechvívají membránu, která je jednou z elektrod kondenzátoru, připojeného do elektrického obvodu. V rytmu změny polohy membrány se mění kapacita kondenzátoru.

V čem stříhat podcasty

Doporučujeme např. Audacity, který je zdarma a můžete v něm nahrávat a rovnou i editovat. Pokud chcete investovat do kvalitnějšího, ale zároveň i uživatelsky složitějšího nástroje, zkuste Adobe Audition. Délka epizod se může pohybovat od několika desítek minut až přes dvě hodiny.

Jak začít dělat podcasty na Spotify

Jak dostat podcast na Spotify

Vložení podcastu do Spotify jde velice jednoduše. Sačí navštívit kouzelnou adresu https://podcasters.spotify.com, kde najdu statistiky a správu všech podcastů, které mám k dispozici. Vkládání probíhá pomocí RSS XML feedu. Ten má totiž nastavený e-mail na autora podcastu.

Co znamená impedance U mikrofonu

Impedance. Jde o efektivní výstupní odpor elektrického obvodu v mikrofonu vůči připojenému vodiči. Většina mikrofonů disponuje výstupní impedancí menší než 200 Ohmů. To dovoluje použití i velice dlouhých kabelů bez zkreslení signálu.

Jak připojit kabel k anténě

Připojení televizní antény krok za krokem

Připojte koaxiální kabel k anténě. Jestliže používáte venkovní anténu, nasaďte na konektor voděodolný kryt. Pokud máte digitální televizi, připojte druhý konec koaxiálního kabelu přímo k ní. Jestliže vlastníte analogový televizor, zapojte koaxiální kabel do set-top-boxu.

Jak zlepšit příjem rádia v autě

Prvním možným a nejjednodušším krokem je pořízení pasivní antény. Ta je naprosto standardním a tedy logicky také tím nejlevnějším řešením na trhu. V místech, kde je však signál špatný, nemusí být příjem dokonalý. My proto doporučujeme koupit raději anténu se zesilovačem.

Jak zlepšit příjem rádia

Tento problém lze částěčně řešit dodatečnou instalací zesilovače FM příjmu nebo výměnou antény. Jsou i další možnosti jak věc řešit, ale to už je pak nutné konzultovat s technikem, který navrhne vhodný komponent, který bude mít smysl do instalace dodat s předpokladem nějakého viditelného zlepšení.

Kam se zapojuje Remote kabel

Spínání (REMOTE)

Sepínací kabel bývá někdy (podle výrobce) součástí RCA kabelu a někdy je zvlášť, ale vede se stejně jako RCA kabely a zapojí se za autorádiem na kabel „REMOTE“, tzn. po zapnutí autorádia se na něm objeví +12 V.

Jak propagovat podcast

Pravděpodobně nejlepší je odkazy různě střídat a protáčet v různých situacích. Pro vaše posluchače je pak nejspíš nejlepší a nejjednodušší propagovat podcast skrze jejich podcastovou aplikaci nebo webovou stránku dané epizody. Webovou stránku je ale také nutné nezanedbávat.

Co je potreba k nataceni podcastu

Nejdůležitější k nahrávání podcastu je mikrofon. Chcete dynamický mikrofon s kardioidní charakteristikou. Tyhle mikrofony totiž snímají zvuk hlavně zepředu, potlačují zvuk po stranách a samozřejmě ze zadní strany mikrofonu. My na natáčení používáme RODE PodMic.