Jak mít na každé obrazovce něco jiného?

Jak přepínat mezi obrazovkami

Mezi režimy zobrazení přepínejte klávesovou zkratkou Win+P .

Stačí zapojit monitor do příslušného portu na počítači a Windows by na něj měl automaticky rozšířit plochu. Nyní můžete přetahovat windows mezi monitory. Pouze obrazovka počítače — Používá se pouze primární monitor (1).
Archiv

Jak mít dvě okna na obrazovce

Pokud například máte na ploše spuštěné dvě aplikace, můžete nechat zobrazit jejich okna vedle sebe. Stačí myší chytit záhlaví aplikace a přetáhnout ji k pravému nebo levému okraji obrazovky. Okno aplikace se automaticky přichytí a změní velikost tak, aby zabíralo polovinu obrazovky.
Archiv

Jak změnit uspořádání obrazovek

Pokud jste připojili další obrazovku a nezobrazuje se v nastavení, vyberte Start > Nastavení > Systém > Obrazovka > Změnit uspořádání obrazovek a pak vyberte Rozpoznat.
Archiv

Jak si rozdělit obrazovku

Stisknutím kláves Win + I otevřete Nastavení (Settings), vyberte Systém (System) a klikněte na možnost Multitasking. Zapněte přepínač Přichytávání oken (Snap windows), klikněte na šipku rozbalovací nabídky a vyberte šest možností v části Přichytávání oken (Snap windows), tím zapněte funkci rozdělení obrazovky.

Jak rychle přepnout obrazovku

Kouzelné klávesy Alt + Tab

Samotné přepínání je velmi jednoduché. Stačí stisknout obě klávesy najednou a rázem se před vámi objeví nabídka všech otevřených oken, tedy aplikací. Klávesu Alt držte po celou dobu a postupným stiskáváním klávesy Tab pak vyberete, jaké okno chcete přenést do popředí, tedy zobrazit.

Jak přepnout obraz

Pokud potřebujete další pomoc, tady je to, co dělat:Vyberte Start a pak otevřete Nastavení .V části Systém vyberte Zobrazit .V rozevíracím seznamu vedle obrázku plochy si můžete vybrat, jak se bude vaše obrazovka promítá na displejích.Až vyberete nastavení, vyberte Použít.

Jak zobrazit okno mimo obrazovku

Klikněte pravým tlačítkem myši na program na hlavním panelu a potom klikněte na Přesunout. Přesuňte ukazatel myši doprostřed obrazovky. Pomocí kláves SE ŠIPKAMI na klávesnici přesuňte okno programu do zobrazitelné oblasti na obrazovce. Stiskněte klávesu ENTER.

Jak zobrazit okno

Kouzelné klávesy Alt + Tab

Ano, jak jste si mohli všimnout podle nadpisu, přepínat okna můžete díky klávesové zkratce Alt + Tab. Samotné přepínání je velmi jednoduché.

Jak nastavit myš na dvou monitorech

Myší můžete přejíždět z jednoho monitoru na druhý, přesouvat programy, okna a nástrojové lišty. Podrobné možnosti nastavení, tedy například změnu rozlišení, umístění druhého monitoru zleva nebo zprava a podobně, najdete v nabídce »Nastavení zobrazení«.

Jak přepnout obrazovku na projektor

Stiskněte Windows logo klíče + P přepnout do "Duplikát" nebo "Rozšířit" režim zobrazení. Stisknutí klávesy Windows logo klíče + P znovu a proveďte následující výběr: V systému Windows 8, Windows 8.1 nebo Windows 10: pouze na druhé obrazovce. V systému Windows 7: pouze projektor.

Jak udělat Dvojitou obrazovku

Nastavení dvou monitorů na WindowsVyberte Start a pak otevřete Nastavení .V části Systém vyberte Zobrazit .V rozevíracím seznamu vedle obrázku plochy si můžete vybrat, jak se bude vaše obrazovka promítá na displejích.Až vyberete nastavení, vyberte Použít.

Jak rozdělit 1 monitor na dvě plochy

Vyberte Start a pak otevřete Nastavení . V části Systém vyberte Zobrazit . V rozevíracím seznamu vedle obrázku plochy si můžete vybrat, jak se bude vaše obrazovka promítá na displejích. Až vyberete nastavení, vyberte Použít.

Co dělat když se otočí Obrazovka

CTRL + ALT + šipka nahoru – převrátí obrazovku do standardní pozice, CTRL + ALT + šipka dolů – převrátí obrazovku vzhůru nohama (o 180 stupňů), CTRL + ALT + šipka doleva – převrátí obrazovku o 90 stupňů doleva, CTRL + ALT + šipka doprava – převrátí obrazovku o 90 stupňů doprava.

Jak se otáčí Obrazovka

Ujistěte se, že jste na kartě Klávesové zkratky. Zapněte nebo Vypněte možnost Povolit systémové klávesové zkratky. V rozevírací nabídce vyberte, jestli chcete pro otáčení obrazovky používat klávesovou zkratku Ctrl + Alt nebo Ctrl + Shift.

Jak přehodit okno na druhý monitor

+ SHIFT + šipka – Přehození aktuálního okna na druhý monitor

Pokud používáte více monitorů zároveň, oceníte novou zkratku ve Windows 7 pro přesun okna pomocí Win + šipky.

Jak rychle přepínat mezi okny

Rychlé přepínání mezi okny

Podržte Alt a opakovaně stiskněte klávesu Tab, dokud nepřejdete na správné okno.

Jak přesunout okno které je mimo obrazovku

Klikněte pravým tlačítkem myši na program na hlavním panelu a potom klikněte na Přesunout. Přesuňte ukazatel myši doprostřed obrazovky. Pomocí kláves SE ŠIPKAMI na klávesnici přesuňte okno programu do zobrazitelné oblasti na obrazovce. Stiskněte klávesu ENTER.

Jak nastavit jinou tapetu na druhém monitoru

Vyberte možnost Personalizace > Pozadí. Klepnutím na tlačítko Procházet fotografie vedle položky "Vybrat fotografii" vyberte tapetu. Jakmile se obrázek objeví na kartě "Poslední obrázky", klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Nastavit pro monitor 1 nebo Nastavit pro monitor 2.

Jak duplikovat obrazovku zkratka

Úvod. Ve Windows 7 se snadno přidá druhý monitor pomocí nové klávesové zkratky Win+P. To je výhodné, když potřebujete změnit nastavení zobrazení během prezentací s projektorem připojeným k přenosnému počítači.

Jak spustit projektor

Pokud váš počítač i projektor podporují Miracast, stiskněte klávesu s logem Windows + P, zvolte projektor a můžete začít. Nevíte, jestli váš počítač podporuje Miracast Windows vám poradí. Stačí to zkontrolovat stisknutím klávesu s logem Windows + K.

Jak zmenšit obraz projektoru

K zvětšení nebo zmenšení obrazu můžete otáčet kroužkem objektivu. K zaostření obrazu otáčejte kroužkem ohniska, dokud nebude obraz čistý. Projektor zaostřuje ve vzdálenosti 4,9 až 39,4 stop (1,5 až 12,0 metrů).

Jak spustit multitasking

Jak spustit více aplikací

Krok 1. Klepnutím na tlačítko Nedávné otevřete seznam naposledy použitých aplikací. Krok 2. Táhněte doleva nebo doprava, klepněte na ikonu aplikace, potom klepněte na položku Otevřít v zobrazení na rozdělené obrazovce.

Jak pracovat s dvěma obrazovkami

Nastavení dvou monitorů na WindowsVyberte Start a pak otevřete Nastavení .V části Systém vyberte Zobrazit .V rozevíracím seznamu vedle obrázku plochy si můžete vybrat, jak se bude vaše obrazovka promítá na displejích.Až vyberete nastavení, vyberte Použít.

Proč se mi neotáčí obrazovka

Pokud je obrazovka uzamčena v režimu Na výšku nebo Na šířku, bude ikona orientace obrazovky označena právě podle toho. Ikona automatického otáčení se zobrazí pouze pokud je aktivovaná funkce Automatického otáčení. Pokud vidíte ikonu, která říká Na výšku nebo Na šířku, můžete ji klepnutí změnit na Automatické otáčení.

Proč se neotáčí obrazovka

Když je zapnuté nastavení přístupnosti, obrazovka se automaticky otočí, když zařízení otočíte z režimu na výšku do režimu na šířku nebo naopak. Pokud používáte aplikaci TalkBack, je vhodné automatické otáčení vypnout, protože otočení obrazovky může přerušit hlasovou odezvu.