Jak na bílou kavu?

Jak se dělá bílá káva z melty

Tradiční – babičkovská – bílá káva se připravuje smícháním silnějšího odvaru Melty (tři lžíce Melty na půl litru vody) a svařeného mléka. Poměr a síla odvaru je ovšem věcí individuální chuti, a tak je dobré poměr a množství použité směsi „vyladit“ podle svého.
Archiv

Jak udělat dobrou meltu

Do vroucí vody vsypeme sypanou Meltu (2 polévkové lžíce na 0,5 litru vody), zvolna vaříme 3 minuty, vypneme a necháme 3 minuty odstát. Přecedíme skrze čajový cedník či bavlněné plátýnko a můžeme podávat. Pokud si chcete vychutnat Meltu více hořkou, doporučujeme prodloužit dobu louhování.

Proč pít meltu

Melta je totiž díky obsahu čekankového kořene zdrojem inulinu. Tento polysacharid má nízkou energetickou hodnotu a je vhodný i pro diabetiky, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje střevní mikroflóru a podporuje správné trávení. Studie navíc ukazují, že jeho konzumace je vhodnou prevencí proti rakovině tlustého střeva.

Jak se dělá dětská káva

Caro, vodu, cukr a 3 kostky ledu vložíme do mixéru. Potom co umixujeme suroviny, by se měla hnědá tekutina proměnit na světlou béžovou. Nápoj rozlijeme do sklenic (do třičtvrtě sklenice), dolijeme mléko, přidáme led a můžeme podávat.

Co je to melta

Melta vzniká smísením sušeného kořene čekanky (dříve také cikorky), upražené bulvy cukrové řepy a obilovin (žita a ječmene). Svou chutí a zabarvením připomíná kávu, a proto je považována za kávovinu bez kofeinu.

Co to je cikorka

Cikorka, dříve také cikorie (z lat. Cichorium intibus prostřednictvím něm. Zichorie), je pražený drcený kořen čekanky obecné, který se od konce 17. století až dosud používá jako kávovina, tedy jedna z náhražek kávy.

Jak se dělá bílá káva

Do kastrůlku dáme malé množství vody a přivedeme k varu. Do vroucí vody vsypeme lžíci mleté kávy a necháme párkrát vzkypět, poté přidáme lžíci medu nebo cukru, důkladně rozmícháme. Nakonec přidáme mléko a ohříváme, přes cedníček slijeme do hrnků.

Na co je dobré Caro

Caro obsahuje též Inulin, což je polysacharid, který působí sladce, ale lidé ho neumí využít – ve střevě se chová jako rozpustná vláknina a má také prebiotický efekt (podporuje růst či aktivitu střevní mikroflóry).

Jak se dělá Babyccino

Tradiční babyccino z mléčné pěny

Do šálku na espresso nalijte 60 ml mléčné pěny. Nápoj posypte kakaem nebo skořicí. Babyccino můžete ozdobit marshmallow, čokoládovou posypkou nebo šlehačkou.

Co je to Babyccino

BABYCCINO aneb myslíme na naše nejmenší. Lahodná mléčná pěna dochucená sirupem, či kakaem. Obsahuje jen mléko a sirup. Od příštího týdne k dostání ve všech provozech, tedy v Pražírně v Kroměříží, v Hulíně, v Tescu i v Kafíčku.

Co je to Caro

Caro je nápoj pro moderní životní styl

Oblíbený nápoj Nestlé Caro se skládá z cereálií jako je ječmen a žito. Tyto přírodní ingredience se nejdříve upraží a poté rozemelou. Část ječmene je ještě před pražením upravena sladováním, což znamená, že se jednotlivá zrna nechají naklíčit.

Co je Karo

Caro je obchodní značka pro instantní nápoj vyráběný společností Nestlé. Jedná se o čistě přírodní produkt, kdy je káva nahrazena praženými zrny. Obecně se tento druh nápojů označuje jako kávovina, případně starším názvem cikorka. Konkrétně Caro je vyráběno kombinací těchto typů zrn: ječmen, ječný slad, čekanka, žito.

Co to je bílá káva

Bílá káva je nekávový nápoj vyrobený smísením sušeného kořene čekanky, pražené cukrové řepy a obilovin. Chutí připomíná kávu. Je proto považována za kávu bez kofeinu.

Jak se připravuje Caro

Caro zalijeme horkou vodou ohřátou na 90 °C. Mléko zahřejeme přibližně na 70 °C, přidáme cukr, vyšleháme do pěny a nalijeme na připravené Caro. Ozdobíme nastrouhanou čokoládou a podáváme.

Co je to batch Brew

Spousta kávy, málo práce – batch brew

„Batch“ znamená dávka nebo várka. V tomto případě barista odměřenou namletou kávu nasype do kávovaru na překapávanou kávu a stroj se sám postará o dávkování vody v přiměřeném čase, a to tak, aby výsledná káva splňovala veškeré parametry dobře vyextrahovaného nápoje.

Co se sype na cappuccino

U cappuccina se často používá železná formička s vykrojeným vzorem (často jde o květinu), přes kterou se na povrch nápoje sype kakaový prášek.

Jak často můžu pít Caro

Vypiju klidně i 4 denně s vodou a trochou mléka.

Jak pripravit Batch

Jdeme na to:Do batch brew stroje vložte papírový filtr a propláchněte jej horkou vodou.Do filtru nasypejte pomletou kávu. Zavřete víko.Pod filtr postavte termosku nebo konvičku na 1 litr vody.Naplňte nádržku stroje 1 litrem vody.Zapněte kávovar na střední průtok.Kávu nechte ještě chvíli dokapat z filtru.

Jak se dělá Batch

„Batch“ znamená dávka nebo várka. V tomto případě barista odměřenou namletou kávu nasype do kávovaru na překapávanou kávu a stroj se sám postará o dávkování vody v přiměřeném čase, a to tak, aby výsledná káva splňovala veškeré parametry dobře vyextrahovaného nápoje.

Co je to batch

Význam: batch – "dávka". Využívá se pro tzv. dávkové soubory (batch files), které obsahují posloupnost příkazů operačního systému.

Jakou kávu na cold brew

Připravte si čerstvě namletou kávu. Zvolte hrubší stupeň mletí, jako pro frenchpress či klidně i víc. Doporučujeme používat vždy čerstvě upraženou kávu a namlít ji těsně před přípravou. Pro cold brew se velice hodí jednodruhové kávy.

Jak dlouho se dělá cold brew

Kávu nechte extrahovat až 14 hodin

Zalijte ji dobrou vodou, uzavřete potravinovou fólií a vložte do lednice na nějakých 11–14 hodin. Jakmile uběhne požadovaný čas, kávu můžete sítkem french pressu přefiltrovat. Díky tomu, že je cold brew připraveno ze studené vody, je výsledek jemnější a chuť plnější.

Jak si doma udělat cold brew

Jak na přípravu metodou Cold brewZhruba 90 g kávy namleté na hrubo vsypte do konvičky na french press.Zalijte 1 l studené (ideálně filtrované) vody pokojové teploty.Konvičku pečlivě utěsněte třeba potravinářskou fólií.Umístěte přes noc do lednice (teplota 5°C).Sítkem french pressu kávu přefiltruje a podávejte.

Co znamená Brew

brew [brewed|brewed] {sloveso}

vařit pivo {sl.}