Jak na smůlu na oblečení?

Jak na smolu na oblečení

Přežehlete skvrnu žehličkou

Přiložte na skvrnu ubrousek nebo savý papír a několikrát ji přežehlete horkou žehličkou. Smůla se teplem rozpustí a vsákne do ubrousku. Pro jistotu použijte několik vrstev ubrousků, aby pryskyřice neprosákla až na spodní stranu žehličky a tím ji nezničila.
Archiv

Jak se zbavit pryskyřice z oblečení

Polejte skvrnu od pryskyřice odlakovačem, nechte jej vsáknout a pár vteřin působit, poté skvrnu důkladně promněte v rukou. Nemáte-li po ruce odlakovač, stejným způsobem můžete použít také líh, terpentýn, nebo technický benzín. Po několika minutách smůlu dočistěte žlučovým mýdlem.
Archiv

Jak se zbavit pryskyřice

Pryskyřice se můžete účinně zbavit, pokud ji pomažete něčím mastným, ideálně olejem, máslem nebo sádlem. Pokud se rozhodnete pro olej, můžete si vyrobit čisticí roztok ve stejném poměru 1/3 vody, oleje a saponátu na nádobí. Na normálně velkou skvrnu, což je většinou skvrna malá, vám postačí zhruba 50-100 ml roztoku.
Archiv

Jak odstranit smůlu z líná

Vepřové sádlo, lůj nebo máslo

Pryskyřici potřete lojem, máslem nebo vepřovým sádlem. Nechejte chvíli působit, sádlo pryskyřici rozpustí a na podlaze zůstanou jen mastné skvrny. Stejný fígl lze použít i na oblečení. To pak ale před praním ještě pokapejte saponátem a nechejte chvíli vsáknout.

Jak dostat smůlu ze skla

Naprosto nejšetrnějším prostředkem je olej. V podstatě jakýkoliv tuk, ať už stolní rostlinný olej, máslo, či WD40 dokonale odstraní smůlu z nejrůznějších povrchů. Na lak automobilu funguje výborně, stejně tak i na ruce. Povrch následně omyjte a ošetřete běžnými kosmetickými prostředky.

Jak odstranit Pryskyřici ze skla

Rozhodně na lak netlačte a nikam nespěchejte, mohli byste ho poškrábat. Vyvarujte se lihu, acetonu a další chemii, která by se laku nemusela líbit. Naprosto nejšetrnějším prostředkem je olej. V podstatě jakýkoliv tuk, ať už stolní rostlinný olej, máslo, či WD40 dokonale odstraní smůlu z nejrůznějších povrchů.

Jak odstranit smůlu z nábytku

Smůlu můžete z povrchu zahradního nábytku odstranit technickým benzínem, acetonem, benzínovým čističem, lakovým benzínem nebo terpentýnem. Typ rozpouštědla je třeba volit s ohledem na typ povrchové úpravy zahradního nábytku, aby zvolený přípravek povrch dřeva nepoškodil.

Co je to smůla

Smůla, nebo také pryskyřice jehličnatých stromů, byla již od pradávna vyhledávanou surovinou se všestranným využitím, mimo jiné i v léčitelství. Používali ji například američtí Indiáni a obyvatelé Skandinávských zemí z ní vyráběli masti.

Jak vyčistit lino babské rady

Tmavé skvrny – lehce vyčistíte pomocí kysaných mléčných výrobků (kyselé mléko, kefír, podmáslí, zákys, jogurt apod.). Potřete jimi tmavý flek, nechte 30 min. působit a umyjte. Běžná údržba a lesk – dalším jednoduchým přípravkem na běžnou údržbu lina je obyčejný šampon na vlasy, který stačí rozmíchat v teplé vodě.

Jak odstranit smolu z laku

Rozhodně na lak netlačte a nikam nespěchejte, mohli byste ho poškrábat. Vyvarujte se lihu, acetonu a další chemii, která by se laku nemusela líbit. Naprosto nejšetrnějším prostředkem je olej. V podstatě jakýkoliv tuk, ať už stolní rostlinný olej, máslo, či WD40 dokonale odstraní smůlu z nejrůznějších povrchů.

Jak odstranit Zvykacku z laku auta

použijte Odstraňovač žvýkaček ve spreji. Ten vám zmrazí povrch na -40% a potom půjde žvýkačka dobře odstranit. Výhoda je, že je sprej přenosný a můžete ho tedy použít kdekoliv. Také je to rychlejší a účinnější než mrazák.

Kdy sbírat pryskyřici

Dříve se pryskyřice ze stromů přímo těžila- kůra se stromkovitě nařezala a pryskyřice pak stékala ve vyřezaných drážkách do sběrné nádobky. Sbírat můžete pryskyřici v každém ročním období, v lepkavé formě se vám ale bude hůře uchovávat. Lepší je sbírat pryskyřici již zoxidovanou, ztvrdlou.

Kde se tvoří smůla

Pryskyřice (lidově smola, smůla) je výměšek, který produkuje řada rostlin, zejména jehličnatých stromů a obsahující zejména uhlovodíky.

Jak obnovit lino

Obnovení lesku u linolea je úzce spjato s povrchovou úpravou daného materiálu, s tím, že u materiálů ochráněných disperzí je povrch polomatný až sametově matný, můžeme ho ale změnit pomocí CC 3000 lesk od firmy Dr. Schutz. Tento prostředek aplikujeme formou tenkého filmu, který necháme na podlaze zaschnout.

Jak obnovit lesk líná

Hloubkové čištění – oživení a obnovení

Ztrácí lesk, objevují se na ní škrábance a skvrny. Řešením je hloubkové vyčištění pomocí stroje a vysoce koncentrovaného přípravku, který odstraní odolné skvrny a nahromaděné vrstvy zbytků čističů po běžném úklidu a oživí vzhled podlahy.

Jak umýt pyl z auta

Jak vyčistit vůz od pylu

V případě, že se potřebujete zbavit pouze jemného prášku, odborníci doporučují silný proud vody, který snadno vše smyje, případně se můžete vybavit vlažnou vodou s kapkou odmašťovače a měkkým hadříkem nebo houbou. Doporučujeme často oboje máchat, abyste pyl nerozmazávali.

Co rozpouští žvýkačku

Žvýkačka se zahřeje párou při teplotě přibližně 175 °C a tlaku páry nejméně 6 barů. Pára je při uvolňování z čisticí hlavice napouštěna vhodným biologicky rozložitelným čisticím prostředkem. To zbaví žvýkačku lepkavosti a současně rozpustí.

Na co se používá Smolná mast

Smolná mast se využívá na problémy nehtů se sklony k mykóze, třepení, zarůstání, lámání a záděrám, drobné odřeniny. Složení: smrková pryskyřice, ghí (přepuštěné máslo), včelí vosk. Návod: naneste mast na postižené místo nejlépe na noc, účinnost podporuje teplo.

Jak vyrobit mast že smůly

Je výborná hlavně na drobná poranění, odřeniny a spáleniny. Máslo rozpustíme společně se smůlou při mírné teplotě, až se to celé rozpustí. Přidáme včelí vosk a dobře promícháme.

Kdy sbirat smulu

Pokud je strom ale slabý, má nedostatek pryskyřice, kůrovec strom zahubí. Na jaře a v létě má pryskyřice lepkavou konzistenci, během roku, zvláště pak v zimě je tuhá, drolivá, šedé až namodralé barvy. Působením kyslíku se totiž během roku vytvrdí.

Jak oživit linoleum

Na vinylovou podlahu, linoleum a PVC s jemným saponátem

Jakmile podlaha vyschne, doporučujeme ji alespoň dvakrát do roka ošetřit leštidlem – například pomocí přípravku Dr. Schutz na podlahy, který vytvoří ochranný film. Existuje varianta pro lesklé i matné povrchy.

Jak opravit prasklé linoleum

Vyříznutí poškozeného lina a jeho nahrazení novým kusem je snadným řešením, jak obnovit podlahovou krytinu, ale obvykle nedostačujícím. Mnohem lepší je přilepit nový kus lina k podlaze oboustrannou lepicí páskou. Následně použijte lepidlo na svařování PVC a opět lepící pásku.

Jak na lesk líná

Obnovení lesku u linolea je úzce spjato s povrchovou úpravou daného materiálu, s tím, že u materiálů ochráněných disperzí je povrch polomatný až sametově matný, můžeme ho ale změnit pomocí CC 3000 lesk od firmy Dr. Schutz. Tento prostředek aplikujeme formou tenkého filmu, který necháme na podlaze zaschnout.

Jak dostat flek z líná

Smíchejte ¼ šálku octa s jednou kapkou saponátu a teplou vodou v půllitrové nádobě. Nalijte do rozprašovače. Mop při čištění podlahy udržujte jen vlhký, nesmí z něj kapat voda. Podlahu jemně postříkejte, ale opravdu jen málo.

Kdy skončí pylová sezóna

Koncem ledna to začíná a počátkem listopadu obvykle končí. Podívejte se do našeho „pylového kalendáře“, kdy které rostliny, respektive jejich pyl, dráždí náš imunitní systém. Jako první začínají kvést lísky, postupně se přidávají olše, břízy a další dřeviny. To ještě není jaro, ale pozdní zima.