Jak nafouknout kolo bez duše
Nejlépe to jde kompresorem, zvládnete to i dílenskou pumpou. Nebojte se dát vyšší tlak, je potřeba, aby patky pláště zapadly do hran ráfku.
Archiv
Jak foukat bezduše
Práce se specializovanými tubeless plášťi je snazší, nafoukneš je většinou i jen za pomoci dílenské pumpy (my používali pumpu z Lidlu). Na obyč pláště musíš použít kompresor – čím větší, tím lepší – pokud nemáš, tak na každé benzínové pumpě mají!
Archiv
Jak nasadit bezdušový ventilek
NASAZENÍ BEZDUŠOVÉHO PLÁŠTĚ
Montáž pláště do připraveného ráfku nasaď bezdušový plášť, přitom dej pozor na správný směr dezénu pláště, na pláštích je označen šipkou. Plášť nasazuj od ventilku. Po nasazení zkontroluj zda patky na obou stranách správně zapadly do ráfku.
Archiv
Jak zalepit Bezdušovou pneumatiku
Opravit se dají pouze defekty v běhounu pneumatiky. Ta se upne do přípravku a otvor po průrazu se vyčistí speciální frézou. Do díry se zasadí z vnitřní strany pláště hříbek rozměrů podle velikosti poškození, od průměru tří milimetrů až po šest milimetrů. Ten se zavulkanizuje do pláště a přesahující část se odřízne.
Kam vyhodit duši od kola
Nakonec je vhoďte do speciálního kontejneru na kovový odpad v nejbližším recyklačním centru, nebo je odneste do obchodu s kovovým šrotem.
Jak nalepit Bezdušovou pásku
Pásku začínáme lepit zhruba 15 cm před otvorem pro ventilek a opatrně pokračujeme přes díru pro ventilek dále, pásku se snažíme středit vůči okrajům ráfku. Při lepení pásku napínáme a prstem zamačkáváme do žlábku v ráfku tak, ať páska přilne celou svou plochou a nezůstávají nám pod ní vzduchové bubliny.
Jak poznat bezdušové kolo
Pláště pro bezdušová kola jsou speciálně označeny, většinou zkratkou TLR. Opět platí, že většina sportovních plášťů s kvalitní směsí bude tubeless ready, ale všichni výrobci to na svých pláštích uvádí. U obyčejného pláště by vám vzduch unikal mikroskopickými dírkami skrz bočnice pláště.
Jak poznat bezdušové pneumatiky
Bezdušová konstrukce (tl)
Písmeno "tl" (tubeless) znamená tubeless a označuje bezdušové pneumatiky. Můžete se také setkat s označením "tt" – to znamená tubetype tedy dušový typ, který se používá u motocyklových pneumatik.
Jak zalepit Bezdusove kolo
Poškozené místo obrousíme smirkovým papírem a namažeme tenkou vrstvou lepidla. Po jeho mírném zaschnutí přidáme ještě jednu vrstvu a až poté, kdy zavadne, přiložíme záplatu a pevně přitiskneme. 8. V případě, že v běhounu pláště je větší otvor, než by záplata zvládla utěsnit, se používají speciální utěsňovací trny.
Kam se zbytky z kuchyně
Zbytky jídla pak lze vyhodit:Na kompost na vaší zahradě,- do kompostéru na vaší zahradě či na balkóně (velmi oblíbené jsou i vermikompostéry, ve kterých se o rozklad organického odpadu starají žížaly).Do hnědých popelnic na bioodpad.
Co s víčky od sklenic
Klasická víčka, která jsou zpravidla potažena nějakou gumou, nelze vytřídit nikam a patří do směsného odpadu. Pod gumou je většinou hliník nebo jiný kov, ten třídit lze. Gumu však také nelze nikam vytřídit. Pokud jsou víčka pouze kovová, lze je dát do kovů, které odebírá téměř každý sběrný dvůr.
Jakou šířku bezdušové pásky
Obecným pravidlem při výběru vhodné šířky pásky je pravidlo přičíst ke vnitřní šířce ráfku 2 až 3 mm a výsledek určí šířku pásky. Já konkrétně mám ráfek s vnitřní šířkou 22 mm a pásku jsem použil širokou 25 mm.
Jak se nafukuje kolo
„Tím základním je to, na jakém kole jezdíme. Obecně platí, že nejvíce se foukají silniční kola – kolem 8 barů a výjimečně až 10 barů. Naopak horská kola se hustí pouze na 1,4 až 2,5 baru. Mezi tím se pohybují krosová a trekingová kola, která se foukají zhruba na 4 bary,“ vysvětlil cyklistický expert Pavel Čábelický.
Jak fungují bezdušové pneumatiky
Bezdušová pneumatika představuje typ pneumatiky, která je místo duše vyplněná speciální vrstvou gumy – pevnými pryžovými žebry integrovanými do patky pneumatiky. Tato vrstva zabraňuje úniku vzduchu z pneumatiky a tím zvyšuje bezpečnost jízdy v případě propíchnutí gumy.
Co znamená R na pneumatice
Písmeno za profilem značí konstrukci pneumatiky, což je dnes u osobních pneu výhradně R jako radiální. Radiální pneumatiky mají vnitřní vlákna kolmá ke směru rotace a vedou od patky k patce. Označení na pneumatikách písmenem R neznamená průměr.
Kam dát plynové kartuše
Na plynové kartuše se nevztahuje povinnost zpětného odběru, zároveň je nelze opětovně naplnit. A kvůli tomu, že jde o tlakové nádoby je nelze vyhodit ani do kontejnerů na kovový odpad. Nejčastěji doporučovaným způsobem je vyhození prázdné plynové kartuše do popelnice na směsný odpad.
Kam s Tabulovým sklem
Tabulové sklo má lehce zelený nádech a svým složením odpovídá spíše sklu barevnému. Měli bychom jej tedy třídit do zelených kontejnerů nebo ve větším množství odvézt na sběrný dvůr.
Kam vyhodit skleněnou láhev od oleje
Jak třídit jedlé tuky a oleje
Vychladlý olej nalijte do PET lahve (nikdy ne skleněné!). Až bude lahev plný vyhoďte ji do kontejnery ta tuky. Pokud nablízku nejsou, tak do směsného odpadu. Malé množství v pánvi nebo hrnci vytřete papírovou utěrkou a vyhoďte do směsného odpadu.
Jak poznat bezdušové pláště
Pláště jsou označeny zkratkou TLR
Pláště pro bezdušová kola jsou speciálně označeny, většinou zkratkou TLR. Opět platí, že většina sportovních plášťů s kvalitní směsí bude tubeless ready, ale všichni výrobci to na svých pláštích uvádí.
Jak moc nafouknout kolo u kola
„Tím základním je to, na jakém kole jezdíme. Obecně platí, že nejvíce se foukají silniční kola – kolem 8 barů a výjimečně až 10 barů. Naopak horská kola se hustí pouze na 1,4 až 2,5 baru. Mezi tím se pohybují krosová a trekingová kola, která se foukají zhruba na 4 bary,“ vysvětlil cyklistický expert Pavel Čábelický.
Jak nafouknout kolo na kole
Jak nafoukat úzký galuskový ventilekJako první vyšroubujeme a sundáme z ventilku čepičku. Ta slouží pouze jako kryt.Poté šroubováním zcela povolíme horní dílek ventilku.Následně dílek shora zmáčkneme, aby se uvolnil.Zbývá už jen nasadit na redukci hlavici pumpy a kolo nafoukat.
Jak nahodit Bezdusovy plášť
Máme-li plášť usazený, můžeme jej zkusit nahodit nasucho bez tmelu, což je kombinace pro těžší, vyloženě bezdušové pláště se silnou stěnou. Rozšířenější je ale provedení tubeless ready, s tenčí bočnicí a nutností použít těsnicí tmel.
Co znamená H na pneumatice
Písmeno V je index rychlostní, v tomto případě je pneumatika homologována na rychlost 240 km/h. Nejčastěji se používají rychlostní indexy T (do 190 km/h), H (do 210 km/h), V (do 240 km/h), W (do 270 km/h), Y (do 300 km/h) a ZR (přes 240 km/h). S nižším rychlostním indexem než T se dnes už prakticky nesetkáte.
Co je M s pneu
Označení pneumatiky, která je určena pro zimní provoz. Tato zkratka M+S ( Mud + Snow = Bláto + Sníh ) může být uvedena i na bočnici celoroční pneumatiky, která by tak splňovala ustanovení §40a zákona č. 361/2000 Sb. o provozu vozidel v zimním období.
Co s prázdnou kartuší
Na plynové kartuše se nevztahuje povinnost zpětného odběru, zároveň je nelze opětovně naplnit. A kvůli tomu, že jde o tlakové nádoby je nelze vyhodit ani do kontejnerů na kovový odpad. Nejčastěji doporučovaným způsobem je vyhození prázdné plynové kartuše do popelnice na směsný odpad.