Jak nafouknout kolo na Elektrokoloběžku?

Jak nafouknout Xiaomi Kolobezku

Nafouknout pneumatiku můžete běžnou pumpičkou nebo přenosným kompresorem, který najdete u nás zde. Druhá varianta je vyýměna pneumatiky za bezdušové kolo, o které se nemusíte od samého začátku výměny starat.
Archiv

Jak Dofouknout kola

Nejjednodušší je využít kompresor na nejbližší čerpací stanici. Pneumatiky je vhodné hustit za studena. Jízdou se totiž zahřívají, čímž se tlak v nich zvyšuje. Při huštění zahřátých pneumatik byste se tedy orientovali podle zkreslených hodnot.

Jak moc nafouknout kolo u auta

Při běžných podmínkách mají osobní automobily doporučený tlak pneumatik kolem 2,3 barů. Jiné nahuštění je doporučováno při vyšším zatížení vozu.

Jak správně hustit pneumatiky

Nahustěte si pneumatiky na jedničku

Pokud chcete správně nahustit pneumatiku, ideální je udělat to zastudena. To znamená, že vozidlo alespoň 3 hodiny předtím nepoužíváte, nebo ujedete vzdálenost kratší než 1,6 km. Pokud jsou vaše pneumatiky zahřáté provozem, při huštění připočtěte k doporučenému tlaku 0,3 baru.

Jak nafouknout koloběžku

K dofouknutí pneumatik vám postačí buď klasická jednoduchá hustilka nebo i klidně nějaký přenosný kompresor, kterým lze dofoukávat i pneumatiky jízdního kola, kola u motorky apod. Adaptér / nástavec ventilku na pneumatiku pro lepší dofoukávání.

Jak vypnout omezovač rychlosti na elektrické koloběžce Xiaomi

Postup: odšroubujte kryt u předního kola (4 šrouby), uvidíte 2 spojené drátky (omezovač je zapnut), rozpojením drátků omezovač vypnete.

Jak nafouknout kolo bez pumpy

Buď má univerzální hlavici pro auto a galuskový ventil, případně má dvě samostatné díry nebo má oboustrannou vložku, kterou lze otáčet. Pokud ale takovou pumpu nemáte, existuje elegantní řešení, jak z galuskového ventilku udělat klasický auto ventilek. Slouží k tomu drobná redukce, která stojí běžně cca 20 Kč.

Jaký má mít rezerva tlak

plnohodnotné rezervní kolo se plní na tlak shodný s tlakem v pneumatikách použitých na vozidle. Ve většině případů je hodnota tlaku kolem 2,2 barů. tlak dojezdové rezervy je uvedený v manuálu vozu a není shodný s plnícím tlakem klasické pneumatiky. Plnící tlak dojezdové rezervy většinou atakuje hranici 4 barů.

Jak zjistit TPMS

Obecně platí, že pokud v menu palubního počítače najdete symbol autíčka v pohledu shora a v místě, kde má kola budou na všech čtyřech místech napsané čtyři hodnoty hodnoty tlaku( např. 2,2 2,5 2,8 1,9), tak se jedná o TPMS ventily uvnitř kola.

Kdy se zjišťuje tlak v pneumatikách

Měření tlaku doporučujeme provádět jednou měsíčně. Nejlépe před jízdou, za studena. Ideální teplota vzduchu pro měření tlaku je 20 °C.

Jak poznat TPMS ventilek

Rozeznat pryžový TPMS ventil od standartního ventilu už není tak lehké jako v případě hliníkového TPMS ventilu. Abyste měli jistotu, že se jedná o pryžový TPMS ventil, tak s ním zkuste zahýbat, pokud s ním zahýbat nepůjde do stran a není pružný a je opravdu velmi pevný, tak se jedná o TPMS ventil.

Jak propíchnout pneumatiku

Pneumatiky se snaží udržet co nejdéle nafouklé, tedy aby se jich nedotkla jehla. Pokud ale dojde k dotyku mezi jehlou a pneumatikou, kolo se vyfoukne a daný hráč si musí dřepnout. Jehla vyhrává, pokud v časovém limitu stihne všechny pneumatiky propíchnout. Ty se ale mohou vzájemně zachraňovat.

Jak odstranit omezovač rychlosti na Elektrokoloběžce

Dobrý den, rychlost lze zvýšit až na 45 km/h. Postup: odšroubujte kryt u předního kola (4 šrouby), uvidíte 2 spojené drátky (omezovač je zapnut), rozpojením drátků omezovač vypnete.

Jak restartovat Elektrokolobezku

Pokud je koloběžka ve stavu, kdy ji nelze párovat s mobilním telefonem, nebo nereaguje zapínací tlačítko v zapnutém stavu. Proveďte restart koloběžky pomocí připojení nabíjecího adaptéru (koloběžku nabíjejte po dobu 1 minuty). Připojením nabíjecího adaptéru se odpojí řídicí jednotka od zdroje energie.

Jak zjistit velikost duše

Průměr duše musí odpovídat průměru ráfku kola. V praxi je díky pružnosti duše možné jednu duši použít pro více průměrů ráfku, jejich rozpětí je vždy na duši uvedeno. Šířka duše musí odpovídat použitému plášti.

Jak nafouknout kolo kompresorem

Rozbalujeme třímetrový kabel a připojujeme hadici. Kompresor skáče po nerovném povrchu sem a tam. Kolo se evidentně nafukuje a přístroj se viditelně zahřívá. Musíme dát pozor – podle návodu nesmí běžet v kuse déle než deset minut, pak musí následovat minimálně půlhodinová přestávka.

Jak poznat plnohodnotnou rezervu

Plnohodnotná rezerva může být jiné velikosti nebo na jiném ráfku než ostatní pneumatiky, které běžně používáte. Pokud používáte takovou rezervu, nezařazujte ji do rotace pneumatik. Poznámka: ujistěte se, že legislativa toto umožňuje. V některých zemích musí být na jedné nápravě vždy dvě shodné pneumatiky.

Jak dlouho se dá jezdit na rezervu

Dojezdové pneumatiky jsou určeny pro dočasné limitované použití v případě defektu. Jsou schváleny pro použití do rychlosti 80 km/h. V předpisu nestojí, že můžete dojet jen tam, nebo sem. Je však jasné, že není určeno na několikadenní ježdění.

Jak dlouho vydrží TPMS

Samotný TPMS senzor vyžaduje i pravidelnou kontrolu stavu baterie a celého zařízení, zda je technicky v pořádku. Opět zajistí pneuservis či servis, který tomu rozumí. Životnost tlakového senzoru je omezená kapacitou baterie, která obvykle vydrží asi 5 let.

Jak spárovat TPMS

Metody párování TPMS senzorů s vozidlem, závisí na typu vozidla. Nejdříve je nutné TPMS senzor nakódovat na konkrétní model auta. Poté co jsou nakodované senzory namontovány do kol a nasazené na vozidlo, musí se ventily spárovat s řídicí jednotkou automobilu.

Jak upravit tlak v pneumatikách

Dle potřeby pneumatiku dohustěte kompresorem, který máte, nebo zajeďte do místního servisu. Překontrolujte tlak pomocí manometru a případně jej ještě upravte, dokud nebude v souladu se specifikací výrobce. Vraťte čepičku ventilku zpět na pneumatiku. Zopakujte stejný postup u všech pneumatik.

Jak dlouho vydrží TPMS ventilky

Samotný TPMS senzor vyžaduje i pravidelnou kontrolu stavu baterie a celého zařízení, zda je technicky v pořádku. Opět zajistí pneuservis či servis, který tomu rozumí. Životnost tlakového senzoru je omezená kapacitou baterie, která obvykle vydrží asi 5 let.

Jak rychle vypustit kolo od auta

Postačí vložit nástroj do dříku ventilu, zajistit jej na vnitřním ventilu, trochu odšroubovat ventil a vzduch bude pomalu a tiše unikat, dokud nebude pneumatika úplně plochá. Pokud úplně odšroubujete vnitřní ventil, bude tlakem vzduchu vytlačen ven a pneumatika se vyfoukne velmi rychle a hlučně.

Jak zvýšit výkon na Elektrokoloběžce

Dobrý den, rychlost lze zvýšit až na 45 km/h. Postup: odšroubujte kryt u předního kola (4 šrouby), uvidíte 2 spojené drátky (omezovač je zapnut), rozpojením drátků omezovač vypnete.

Jak rychle jede Elektrokolobezka

Většina elektrokoloběžek dovoluje maximální rychlost mezi 25-35 km/h, ty nejvýkonnější až 50 km/h. Z toho logicky vyplývá, že čím vyšší výkon, tím rychlejší jízda. Pro začátečníky je ideální výkon do 350 W (pro dítě vystačí výkon do 100 W), náročnější a pokročilí jezdci ocení hodnoty nad 350 W.