Jak naladit Rádio Dechovka?

Kde vysílá Rádio Dechovka

V současnosti (2022) vysílá Radio Dechovka ze studia v pražských Holešovicích, na Ortenově náměstí 15a.

Jak naladit rádio

Jak naladit internetové rádio

Nutnou podmínkou pro poslech internetového rádia je odpovídající přístroj. Nejčastěji tedy přímo moderní radiopříjímač, případně AV receiver. Ten doma připojíte k internetu – běžně pomocí domácí WiFi sítě a některé pokročilé modely i pomocí síťového portu RJ-45.

Na jaké frekvenci je country rádio

Šíření signálu

Klatovy 107,0 FM
Plzeň 102,1 FM
Praha 89,5 FM
Prachatice 88,2 FM
Prostějov 88,8 FM

Které stanice vysílají v DAB+

Rozhlasové stanice

Název stanice (16zn) Název stanice (8zn) S-ID/(PI)
RADIO 1 RADIO 1 2039
Radio BEAT BEAT 2F31
Radio 7 Radio 7 2FB9
Signal radio Signal 2511

Jak se ladí DAB rádio

Jak mohu přijímat DAB+ Chcete-li přijímat rádio přes DAB+, potřebujete digitální přijímač s podporou DAB+. Všechny současné digitální rádia s DAB+ i nadále přijímají FM. Při nákupu rádia je tedy nejlepší požádat přímo o standard DAB+.

Jak naladit Fajn radio

Fajn Radio online: Hrajeme to nejnovější

Je ho možné naladit na frekvenci 97.2, 94.1 pro Prahu a na 106.6 pro Střední Čechy. Posluchačům v severních Čechách je určené rádio Fajn Rádio, které je možné naladit na frekvenci 89.3 pro Děčín a 95.2 pro Ústí nad Labem. Pro Chomutov je připravené Fajn Radio na frekvenci 98.1.

Na jaké frekvenci vysílá Rádio Impuls

Vysílače

Vysílač Kmitočet Polarizace
Plzeň – Krašov 91,4 MHz horizontální
Trutnov – Černá hora 92,1 MHz horizontální
Liberec 92,1 MHz vertikální
Karlovy Vary 93 MHz vertikální

Jak naladit DAB+ rádio

Digitální rozhlasový přijímač vybalíte z krabice, vytáhnete prutovou anténu a zapojíte ke zdroji elektrické energie (mnoho přijímačů umožňuje provoz i na akumulátor). Stiskem tlačítka spustíte automatické ladění, které projde všechny dostupné multiplexy a uloží v nich vysílané rozhlasové stanice.

Jak přijímat DAB+

Chcete-li přijímat rádio přes DAB+, potřebujete digitální přijímač s podporou DAB+. Všechny současné digitální rádia s DAB+ i nadále přijímají FM. Při nákupu rádia je tedy nejlepší požádat přímo o standard DAB+. Existuje i mnoho hybridních zařízení, která mohou přijímat kromě DAB+ a FM i internetová rádia.

Jak naladit DAB+ stanice

Nalaďte si digitální rozhlasNa přijímači navolte mód DAB, případně vyberte III. pásmo.Spusťte automatické ladění – nalezené programy uložte.Konkrétní návod na ladění přijímače a uložení programů do předvoleb je součástí návodu k použití každého typu přijímače.​

Jak funguje DAB rádio v autě

DAB funguje v automobilu podobně jako FM a AM rádio – signál je zachycen anténou automobilu a dekódován pomocí speciálního DAB tuneru, který může být buď vestavěný v autorádiu nebo připojený jako samostatné zařízení.

Na jaké frekvenci hraje rádio

Dnes se u nás používá výhradně FM vysílání v pásmu 87-108 MHz, proto je potřeba si ověřit možnost příjmu těchto kmitočtů na vašem zařízení.

Které rádio vlastní Babiš

Rádio Impuls je soukromá rozhlasová stanice působící v České republice. Vlastníkem rozhlasové stanice je LONDA spol. s r. o., která spadá pod holding Agrofert, a.s. ze svěřenského fondu Andreje Babiše.

Kde najdu Rádio Impuls

Pusťte si Český Impuls na tranzistoráku!

Český Impuls vysílá na středních vlnách, AM 981 kHz, z vysílačů Líbeznice ve středních Čechách a Domamil na jižní Moravě. Signál pokrývá především střední a severní Čechy, jižní Moravu a Vysočinu, ale doletí i do části východních, západních a jižních Čech.

Jaký je rozdíl mezi DAB a DAB+

Jak se od sebe liší DAB a DAB+

V současné době je DAB+ pokryto 95 % populace České republiky. DAB+ se od DAB liší zejména širším pásmem signálu, který umožňuje přenášet i různá doplňková data, jako jsou obrázky, mapy apod.

Které stanice vysílají DAB +

Český rozhlas šíří prostřednictvím multiplexu ČRo DAB+ mimo jiné všechny celoplošné stanice (Radiožurnál, Dvojka, Vltava, ČRo Plus), digitální stanice (Radio Wave, D-dur, ČRo Jazz, Rádio Junior, Radiožurnál Sport, ČRo Pohoda) a všechny regionální stanice.

Jak vysílat rádio

Nejlepší volbou pro přenos radiového signálu je DAB/DAB+. DAB/DAB+ je forma digitálního pozemního rozhlasového vysílání. Digitální DAB rádio nahrazuje zastaralé FM analogové vysílání. Přes nejnovější technologii DAB+ vysílá veřejnoprávní rozhlas i některé komerční stanice.

Které noviny patří Babišovi

MAFRA, a.s., je největší česká mediální společnost (vydavatelství), jež vydává nejčtenější deníky Mladá fronta DNES a Lidové noviny. Do mediální skupiny dále patří internetové portály iDNES.cz a Lidovky.cz s vlastními redakcemi, bezplatný deník Metro a týdeník 5plus2.

Kdo je majitelem Českého rozhlasu

Český rozhlas Radiožurnál
Vlastník Český rozhlas
Šéfredaktor Ondřej Suchan
Stát Česko
Jazyk čeština

Jakou stanici má impuls

Přehled FM vysílačů v Praze a okolí 2023

FM frekvence MHz Stanice Vyzářený výkon W
95,7 Signál rádio 794
96,2 Radio Spin 1000
96,6 Rádio Impuls 5012
97,2 Fajn radio 5012

Jak funguje rádio DAB

Principem DAB je vysílání digitálního datového paketu (multiplexu), který obsahuje obvykle okolo 20 rozhlasových programů. Jednotlivé programy jsou digitalizovány, datově komprimovány (formátem MPEG2 nebo 4) a sdruženy do jednoho digitálního datového toku.

Jaké Media vlastni Babiš

Andrej Babiš

“ Mafra vedle vydávání celostátních listů provozuje internetové portály iDNES.cz a lidovky.cz. a produkuje bezplatné tituly Metro a týdeník 5plus2. Kromě toho Agrofert od začátku loňského roku vlastní také firmu Londa, která má na starosti rádio Impuls a rozhlasovou stanici RockZone.

Kdo je majitelem Mladé fronty Dnes

V roce 2013 koupil vydavatelství Andrej Babiš, resp. jeho firma Agrofert.

Jaké rádio vlastní Babiš

Rádio Impuls je soukromá rozhlasová stanice působící v České republice. Vlastníkem rozhlasové stanice je LONDA spol. s r. o., která spadá pod holding Agrofert, a.s. ze svěřenského fondu Andreje Babiše. Stanice vysílá převážně českou hudbu, zprávy, dopravní informace a zábavu.

Kdo poslouchá rádio

21 % tvoří podnikatelé, 35,1 % zaměstnanci a 27 % důchodci. 60,8 % posluchačů patří do nejvyšší A, B socioekonomické klasifikace. Jsou těmi, kdo nakupují a zároveň ovlivňují výběr zboží. Poslech rádia je podstatnou součástí jejich života, tráví s ním čas pravidelně a ve větší míře.