Jak naladit baofeng UV 5r
Tlačítko VFO/MR přepíná frekvenční a pametovy rezim. Tlačítko A/B přepíná obou frekvenčních pásem. Tlačítko BAND přepíná frekvenční pásmo 2m/70cm na každém ze dvou frekvenčních displejových míst. Při práci v režimu FM, lze přepínat pásma 656/75/108MHz.
Jak používat CB vysílačku
Kanál c19 v některých zemích používají řidiči, jinde slouží jako tísňový. Tři základní ovladače na čele síbíčka jsou „volume“ (hlasitost reproduktoru, příp. zapnutí stanice), „channel“ (volba kanálu) a „squelch“. Když squelch otevřete (otočíte doleva), je reproduktor pořád aktivní, a když nikdo nevysílá, tak šumí.
Jakou vysílačku na airsoft
Vysílačky PMR radistanice jsou ruční vysílačky pracující v pásmu VKV na frekvenci 446,00625 – 446,09375 MHz. Tyto satnice mají standartně 8 pracovních frekvencí (kanálů), výkon 0,5 W a integrovanou anténu. Vysílačky PMR mají i domácí využití, pro použití těchto přístrojů nepotřebujete žádné povolení.
Jak funguje radiostanice
Základní rozdíl mezi mobilním telefonem a radiostanicí je ve způsobu ovládání. Radiostanice se ovládá tzv. klíčovacím tlačítkem, označovaným PTT (z anglického Push To Talk = stiskni a mluv). Při stisknutém tlačítku radiostanice vysílá, po uvolnění tlačítka je radiostanice připravena přijímat.
Na jaké frekvenci vysílá policie
Městské policie: 169,775 – 170,450 MHz. Záchranná služba: 167,050 – 168,450 MHz. Letecká služba: 118 – 137 MHz. Policie: 80 MHz – 450 MHz.
Jak zvýšit výkon vysílačky
V případě vysílaček se pro zlepšení dosahu a pokrytí může používat radiová síť se základnovými stanicemi, které se v tomto případě obvykle označují termínem převaděče. Příkladem může být například systém propojených převaděčů MultiSite, které Hytera nabízí pro svou technologií DMR Tier II.
Jak funguje Ctcss
CTCSS funguje tak, že pokud navolíte některý z 38 subtónů, tak vaše radiostanice současně do vaší řeči přidává tón o nízké frekvenci, které neslyšíte (67 – 254,1 Hz mají subtóny a přenášená řeč má 300 Hz – 3 kHz), a tak radiostanic, která má aktivní selektivní volbu je registruje a vpustí jen ty hovory, které mají …
Na jaké frekvencí vysílá policie
Městské policie: 169,775 – 170,450 MHz. Záchranná služba: 167,050 – 168,450 MHz. Letecká služba: 118 – 137 MHz. Policie: 80 MHz – 450 MHz.
Jak daleko dosáhne vysílačka
Praktický dosah mezi sebou bývá cca 2–5km, při vhodném stanovišti výrazně více. Vysílačky pracující v pásmu 448MHz se spíše hodí do zastavěných oblastí a stavebních objektů, vysílačky pracující v pásmu 172MHz jsou vhodnější do terénu.
Co je to UHF
Ultrakrátké vlny (UKV, anglicky Ultra High Frequency, tj. UHF) je v radiokomunikacích označení rozsahu frekvencí podle definice Mezinárodní telekomunikační unie (ITU). Kmitočtový rozsah elektromagnetických vln pro rozsah UKV je stanoven od 300 MHz do 3 GHz (3000 MHz), tj.
Jakou vysílačku na loď
Průkaz radiooperátora musí odpovídat typu vysílačky, kterou chcete používat. Na moři je základní standard radiostanice VHF s digitálním DSC kontrolérem. (Co to přesně znamená, to se dozvíte na kurzu!). A k obsluze téhle radiostanice na rekreačních lodích je určený právě průkaz SRC.
Co je hotspot u ČB
Co jsou to CB hotspoty a k čemu slouží CB hotspoty jsou obyčejné CB stanice s hlasovým připojením do internetu. Takováto stanice (myšleno radiostanice, vysílačka) je umístěna někde v dosahu ostatních stanic (myšleno CBčkářů).
Na jakých frekvencích můžu vysílat
Původně u nás bylo povolené pouze základní pásmo 40 kanálů na frekvencích 26,965 až 27,405 MHz. Dnes můžeme používat rozšířené pásmo 80 kanálů v rozsahu 26,565 až 27,405 MHz. Ale do ruky se vám snadno dostane i vysílačka disponující 200 (příp. 240) kanály.
Co je to VHF
VHF (Very High Frequency) je zkratka označující nízkofrekvenční pásmo, které je využíváno pro rozhlasové a radiové vysílání. Českým ekvivalentem je zkratka VKV (velmi krátké vlny).
Co je VHF a UHF
Rozdíl mezi VHF a UHF není v dosahu, ale spíš ve způsobu šíření signálu. UHF se uplatní spíše v hustější zástavbě, kde dochází k častým odrazům signálů od budov a podobně. Na dálkové spojení je již třeba, aby mezi stanicemi nebyla překážka (kopec, les, …) VHF se hodí spíš do otevřenějšího terénu.
Jak mluvit do vysílačky
K přepínání z režimu příjem do režimu vysílání slouží tlačítko označené „PTT“ (Push To Talk). Přepnutí provozu určitou dobu trvá. Když protistanice domluvila, vyčkejte sekundu či dvě, stiskněte PTT, opět sekundu vyčkejte a teprve pak začněte pomalu, jasně a zřetelně hovořit. Teprve když dohovoříte pusťte tlačítko PTT.
Jak spravne mluvit do vysilacky
vstupem do existujícího hovoru – vstoupit do hovoru můžeme pouze slůvkem “brejk”, které řekneme do mezery mezi dialogy jednotlivých stanic. Pak už záleží pouze na slušnosti stanice, aby vás pustila ke slovu například výzvou “Pojď brejku”.
Jak správně mluvit do vysílačky
Když chceš hovořit (vysílat) jednoduše toto tlačítko stiskneš a podržíš do té doby do kdy budeš hovořit. Po stisknutí klíčovacího tlačítka vždy asi vteřinu počkej než začneš mluvit, aby druhá strana dobře slyšela i počátek tvé relace. Na konci relace naopak podrž PTT tlačítko ještě vteřinku po domluvení.
Co znamená zkratka PMR
Personal Mobile Radio je elektronické zařízení (vysílačka) umožňující komunikaci prostřednictvím dvou kompaktních bezdrátových radiostanic, pracujících na 8 povolených kanálech v pásmu 446 až 446,1 MHz.
Co je to Ctcss
CTCSS (Continuous Tone-Coded Squelch System) je zvukový kód používaný v radiokomunikaci, který slouží k utlumení nežádoucího šumu a rušení na kanálech vysílačů a přijímačů. CTCSS je také známý jako subtonový kód, a slouží k identifikaci určitého kanálu v radiokomunikaci.
Jak vybrat PMR vysílačku
Jakou vysílačku doporučujete na pásmo PMR Rozhodně homologovanou PMR vysílačku určenou pouze pro pásmo PMR. Tím je zajištěno, že vysílačka je legální, mám povolený výkon (maximálně 500mW) a integrovanou anténu.
Co je PMR frekvence
PMR stanice (Personal Mobile Radio, slangově označované jako „péemerka“ či „pomeranč“) jsou moderní ruční „vysílačky“ pracující v pásmu UKV na frekvenci 446,00625 až 446,09375 MHz. K dispozici je 8 pracovních frekvencí (kanálů).
Co je to Skvelč
Další velmi důležitou funkcí je monitor ("MON"), někdy nazývaný squelch (skvelč), nebo šumová brána. Tato funkce přepíná přijímající stanici do režimu trvalého šumění.