Jak naladit televizi přes set-top-box?

Jak zapnout TV a set-top box

Spusťte televizi ovladačem od televize a set-top box zase jeho vladačem. Na televizi zvolte vstup signálu. Na televizním ovladači hledejte tlačítko označené jako „Input“ nebo „Source“ a následně z nabídky vyberte HDMI nebo SCART – záleží na tom, přes co jste set-top box připojili. Hotovo!
Archiv

Jak naladit ČT na set-top box

Obecně, pokud přijímáte prostřednictvím vlastní antény, Vám můžeme doporučit naladit programy ČT manuálně, a to za použití příslušného kanálu podle vysílače, z něhož přijímáte TV signál. Seznam naleznete zde: https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/technika/digitalni-pozemni-vysilani-dvb-t/vysilaci-site-11-a-21-dvb-t2/.

Jak naladit set box DVB-T2

Na ovladači set-top boxu stiskněte MENU – vyberte položku ladění/instalace (záleží na typu přijímače – postupujte dle návodu vašeho set top boxu). Můžete zvolit automatické vyhledávání (ladění), nebo si ručně přímo nastavit kanály, které chcete ladit.
Archiv

Jak funguje set-top box

Set-top box je přídavný přístroj, který se zapojí mezi stávající anténu a televizor. Přijímá DVB-T2 vysílání a převádí je na obraz a zvuk nebo na analogový televizní signál, který je pak přiveden do stávajících televizoru.

Jak zapnout televizi

Stiskněte tlačítko napájení na televizoru a ověřte, že se televizor zapnul. Tlačítko napájení se nachází na boční nebo zadní straně televizoru. Podrobnosti najdete v dokumentu Referenční příručka pro televizor. Pokud se televizor tímto postupem zapne, může být problém v dálkovém ovládání.

Jak zprovoznit televizi

Pokud máte digitální televizi, připojte druhý konec koaxiálního kabelu přímo k ní. Jestliže vlastníte analogový televizor, zapojte koaxiální kabel do set-top-boxu. V případě, že kabel nedosáhne od venkovní či pokojové antény až k přijímači digitálního signálu, použijte ještě prodlužovací koaxiální kabel.

Jak zapojit dvě TV na jeden set-top box

Tedy STB propojíme s videorekordérem pomocí kabelu scart nebo cinch, VF výstup z videa rozbočíme pomocí TV rozbočovače (lze zakoupit v obchodě za cca 30 Kč) a následně rozvedeme pomocí koaxiálního kabelu signál k jedné, dvěma, třem televizím v bytě.

Jaký HDMI kabel k set-top boxu

Jakýkoliv. K set-top boxu nepotřebuješ žádný speciální kabel, stačí ten úplně nejobyčejnější HDMI 1.4 Lepší kabel set-top box neumí nijak využít.

Jak nastavit televizi na DVB-T2

Na televizoru nebo set-top boxu spustíte buď automatické vyhledávání sítí (do paměti přijímače se mu načtou veškeré sítě DVB-T2, jejichž signál je v dané lokalitě dostupný), nebo zvolíte manuální ladění, při němž můžete sami zadat vysílací kanály, které chcete přidat.

Proč mi nejde set-top box

První je nevhodný set-top box. Pokud máte možnost vyzkoušet jiný set-top box, případně vyzkoušet ten váš na jiném místě, učiňte tak. Další příčinou může být příjem přes STA, která musí být upravena pro DVB-T. Pokud přijímáte signál na pokojovou nebo individuální anténu, zkuste ji nasměrovat na jiný vysílač.

Jak nastavit na televizi DVB-T2

Na televizoru nebo set-top boxu spustíte buď automatické vyhledávání sítí (do paměti přijímače se mu načtou veškeré sítě DVB-T2, jejichž signál je v dané lokalitě dostupný), nebo zvolíte manuální ladění, při němž můžete sami zadat vysílací kanály, které chcete přidat.

Co dělat když mi nejde televize

Pokud máte náhradní kabely, zkuste je vyměnit. Některé levné HDMI kabely toto dělají, takže doporučujeme nejprve vyzkoušet výměnu, než s televizí nebo se set-top boxem poběžíte do opravny. V případě, že set-top box nepoužíváte, může být něco v nepořádku jedině s anténním nebo s napájecím kabelem.

Jak připojit novou televizi

Zapojte televizní signál do příslušného vstupu podle typu signálu. Dále připojte pomocí HDMI kabelů další zařízení jako jsou herní konzole, domácí kina, soundbary a podobně. Nakonec připojte napájecí kabel a televizi zapojte do zásuvky.

Kam zapojit set-top box

Jakmile budete koaxiální kabel mít, stačí zapojit jeden konec do anténní zásuvky, případně přímo k anténě, druhý pak do set-top boxu do zdířky pro vstup. Hledejte označení „IN“, případně „INPUT“ nebo česky „VSTUP“.

Jak propojit dvě televize

STB má dva výstupy SCART, na každý můžete připojit jeden televizor a na obou vám pak poběží stejný program. STB má také HDMI výstup, ale pokud je aktivován, není signál na SCARTech. To znamená, že k STB můžete připojit jen jedno zařízení s HDMI a žádné další.

Jak se zapojuje televize

Zapojte televizní signál do příslušného vstupu podle typu signálu. Dále připojte pomocí HDMI kabelů další zařízení jako jsou herní konzole, domácí kina, soundbary a podobně. Nakonec připojte napájecí kabel a televizi zapojte do zásuvky.

Jak připojit HDMI kabel s TV

Jak připojit počítač k televizi pomocí kabelu HDMINajděte na zadní straně televizoru port HDMI.Připojte jeden konec kabelu HDMI k portu na televizoru.Připojte druhý konec kabelu HDMI k portu HDMI na počítači.Pomocí dálkového ovladače televizoru vyberte vstup HDMI, který odpovídá portu s připojeným kabelem.

Proč mi nejde naladit DVB-T2

Zkontrolujte anténu, zda nemá zbytečný zesilovač

Tyto však často u vysílání DVB-T2 působí spíše opačně: místo aby signál zkvalitňovaly, ruší ho nebo zcela ničí. Zesilovač tak často působí spíše jako rušič, který „přebudí“ anténu a zdegraduje signál natolik, že jej nelze přijímat. Zesilovač je proto nutné odpojit.

Co dělat když nejde signál na televizi

Někdy pomůže televizi odpojit z elektrické sítě a pak znova zapojit. Případně přepojit set-top box do jiného vstupu na televizi. Zdířky na televizi bývají označené nápisy odpovídajícími nápisům na obrazovce při výběru vstupu (zdroje signálu). Problém je v kabelu nebo v zařízení.

Jak chytit signál na TV

Příjem pozemního televizního signálu je pro diváka velmi jednoduchý. Vyžaduje pouze anténu, televizor s integrovaným digitálním DVB-T tunerem, případně jakýkoliv televizor doplněný set-top-boxem s DVB-T tunerem. Všechny televizory, které se dnes v ČR prodávají, jsou již standardně vybaveny DVB-T tunerem.

Jak propojit dvě televize na jeden set-top-box

využít externí televizní modulátor s napájecím adaptérem, do nějž stejným způsobem připojíme AV signál z STB, modulátor signál namoduluje na tv kanál a opět způsobem naprosto stejným jako v bodě 2. propojíme televize v bytě, zapneme, naladíme a můžeme signál z STB a dalších zařízení sledovat i na ostatních televizích.

Jak zapojit set-top-box na dvě televize

Nelze! Budete potřebovat pro každé zařízení (televizi, DVD rekordér a podobně), která neumí DVB-T2 vlastní set-top-box.

Jak připojit televizi přes Wi-Fi

Připojení Smart TV k internetu přes Wi-FiOtevřete sekci NastaveníV nastavení vyberte položku Síť/Nastavení sítěV seznamu Wi-Fi najděte tu svou a připojte se k níTo je vše, internet na Smart TV by měl začít ihned fungovat.

Jak nastavit HDMI

Jak připojit PC k HDMI TV | radyVypněte počítač a otočte jej tak, abyste viděli zadní stranu přístroje.Vyberte připojení pro video výstup.Připojte kabel HDMI od televize k počítači.Restartujte počítač a nastavte obrazovku volbou Ovládací panely z nabídky Start.Restartujte počítač, aby se změny uložily.

Jak duplikovat obrazovku na TV

Nastavení notebooku s Windows 10:

S připojeným konektorem stiskněte klávesu F8 (pokud nefunguje, zkratku FN + F8). 2. Vyberte „Duplikovat“, „Rozšířit“ nebo „Jenom druhá obrazovka“ a potvrďte myši nebo klávesou Enter. Hotovo, nyní váš televizor funguje jako externí monitor.